To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Jak długo czeka się na wynik kariotypu?

Roksanka - 2014-02-15, 19:22

My jak dostaliśmy wynik kariotypu to było tylko potwierdzenie że ten zespół jest, trisomia prosta. A jak będzie się dziecko rozwijało to "wyjdzie w praniu", każde dziecko jest inne.Inny jest potencjał i możliwości dziecka.A jeżeli chodzi o dorosłość to aż tak daleko nie wybiegam, ciesze się tym co mam i każdy nowy postęp mojej córeczki jest największą radością :spoko:
asika1979 - 2014-02-15, 21:52

Z tego co się orientuję to nie ma stopnia choroby. Będzie określony typ trisomii (przy mozaice chyba procent komórek z dodatkowym chromosomem jest podany)
Nie myśl o tym co będzie za kilka lat...tak jak pisała Roksanka ciesz się każdym dniem i sukcesem synka :-)

miska - 2014-02-16, 12:00

Pyssia89 czy mogłabyś zwracać większą uwagę na pisownie? Ogonki,kreseczki itd.
Ciężko się czyta takie posty.

pyssia89 - 2014-02-17, 19:19

Może i racja, może za daleko wybiegam w przyszłość ale fakt jest faktem, że jeżeli Krzyś będzie mieć zd będę obawiać się, że poźniej może jakieś choróbsko wyjść;/

w tej chwili oczekujemy wyników i narazie staramy się o tym nie myśleć. Krzyś zdrowieje, ma jeszcze katarek lekki który ciężko zlikwidować. te choroby które ostatnio męczyły Krzysia - sprawiły, że nie myślałam dużo o ZD - ważne było aby synek wyzdrowiał.

Krzyś zaczął coraz lepiej przybierać na wadze. Ale otrzymuje raz dziennie 100-120ml mleka modyf. a reszta pierś.

_______________

co do pisowni postaram się - choć nie zawsze mam czas na pisanie z taką dokładnością:) starszy synuś dużo mi czasu wypełnia:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group