To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Sprawy techniczno-komputerowe - windows 8

grażyna - 2013-05-21, 11:18
Temat postu: windows 8
Jak utworzyć skrót w tym p..... programie?!
Dotychczasowa metoda(najedź, kliknij,utwórz skrót tutaj) nie działa.

Po kilku dniach użytkowania jestem bliska wyrzucenia systemu i zainstalowania 7 ;/

affelti - 2013-05-21, 11:41

Grażyna ja zmagam się z tym samym, od kilku dni mamy nowy laptop z win 8 i nie przypadł mi ten system zbytnio do gustu :roll:
Ogólnie porażka, jestem jednak dobrej myśli że nauka czyni mistrza i myślę że przyjdzie czas kiedy będzie tak dobrze jak na starym kompie :-)
A ten skrót chcesz utworzyć na pulpicie? Jeśli tak to klikasz w dowolne puste miejsce prawym przyciskiem myszy i wchodzisz w nowy i tam pisze utwórz skrót. U mnie tak działa :tak:

julkakulka - 2013-05-21, 12:16

ja tak samo z tą 8 mam dośc nawet nie potrafie gry zainstalować nie mowiąc gdzie mam szukać np worda? exela? czarna magia
:-x

grażyna - 2013-05-21, 12:24

Ten sposób już znam. I sprawdza się jeśli chce otworzyć jakśs folder. Ale ja bym chciała utworzyć skrót do programu. Zainstalowałam Microsoft Office z płytki i nie zrobił mi się automatycznie skrót. Teraz jak robię tym sposobem to otwiera mi się cały folder zapisu a ja bym chciała żeby otworzył mi się nowy dokument Word :-( .

Nie ma tu normalnego Menu Star a to był dla mnie dosyć znany i prosty sposób(także na zamknięcie systemu).

A te kafelki... to już brak słów... ;/

julkakulka napisał/a:
ja tak samo z tą 8 mam dośc nawet nie potrafie gry zainstalować nie mowiąc gdzie mam szukać np worda? exela? czarna magia
:-x


programy to ja znajduję w tym: Desktop Assist.

albo: najeżdżam myszką na lewy dolny róg ekranu - klikam prawym przyciskiem i wyskakuje takie coś jakby menu start


Pocieszajaca jest myśl, że nie tylko ja jedna nie umiem się odnaleźć w tym "czymś" ;-)

anuszkaa - 2013-05-21, 12:49

grażyna napisał/a:


Pocieszajaca jest myśl, że nie tylko ja jedna nie umiem się odnaleźć w tym "czymś" ;-)


Tylko nieliczni umieją. Zobacz reklamę klik . :-D

grażyna - 2013-05-21, 13:32

Udało mi się doczepić skrót do Worda na pasek zadań. Ale to rozwiązanie tymczasowe. Przecież nie przeniosę tam wszystkich skrótów do w przyszłości instalowanych programów.

Wciąż nie mogę znaleźć opcji: utwórz skrót na pulpicie(dla programów).

Edit. :jupi:
Już mam. Na pewno jest to sposób na około :oops: , więc czekam na podpowiedzi jak to zrobić "fachowo"
Kursor na prawy górny róg
wysuwa się ten śmieszny pasek
wyszukiwanie
znajduje program
klikam prawym przyciskiem myszy
otwórz folder zapisu
klikam na program prawym
i "wyślij" "skrót"

Na dziś koniec samokształcenia :lol: bo gotowanie obiadu czeka.

Margola - 2013-05-21, 13:40

jest to koszmarnie trudne, mam nadzieję, ze kiedyś pojmę te kafelki na tyle, by zobaczyć korzyść z ich wprowadzenia...
grażyna - 2013-05-21, 13:46

:lol: też mam taką nadzieję ;-)
julkakulka - 2013-05-21, 14:08

a gdzie szukAĆ PAINTA I PASJANSA?
grażyna - 2013-05-21, 14:15

"Kursor na prawy górny róg
wysuwa się ten śmieszny pasek
wyszukiwanie
znajduje program "

Tak znajdziesz PAINTA.

Do pasjansa jeszcze nie doszłam.
Jak klikam "gry" to mi się otwiera jakas dziwna strona internetowa.


No właśnie? Gdzie są gierki? Pomocy!

morrisaonly - 2013-05-21, 14:41

Grazyna, wejdz w Aplikacje i tam pijawi sie ikonka z gry.
affelti - 2013-05-21, 15:10

Wg mnie tu nie ma żadnych gier chyba :roll:
julkakulka - 2013-05-21, 16:00

A APLIKACJE TO GDZIE? :-x


czy jak zmienie windowsa to obejmie to gwarancja?

grażyna - 2013-05-21, 16:51

Gdzie te chłopaki ;-) ? Nasi specjaliści komputerowi :-D .


Aplikacje to widzę jak otworze ten boczny paszek i wyszukaj. Przesuwasz w bok strzalkami na dole strony i widzisz więcej na stronie

gr0szek - 2013-05-21, 16:55

Margola napisał/a:
jest to koszmarnie trudne, mam nadzieję, ze kiedyś pojmę te kafelki na tyle, by zobaczyć korzyść z ich wprowadzenia...


MikryMiękki już się z "kafelków" wycofuje - porażka. Na jesieni ma być nowa "winda", a potem...

Ja Win8 nie spróbowałem nawet. Z opisu to mi by się nadał na tablet, a nie na PeCeta.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group