To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Ciekawostki i nowości medyczne - Medycyna chińska

anettab26 - 2013-08-29, 18:49
Temat postu: Medycyna chińska
Kochani Rodzice, mam pytanie do Was czy mieliście do czynienia lub słyszeliście coś na temat stosowania medycyny chińskiej u naszych dzieciaczków? Dostałam namiary do Pani dr Ewy Bartys z Krakowa, która specjalizuje sie w tej dziedzinie, proszę o informacje. :-)
linka_ns - 2013-08-29, 19:05

I co Ona robi? Leczy je ziołami? Napisz coś więcej.
anettab26 - 2013-08-29, 20:01

Tak leczy ziołami. Ponoć jest w stanie wyleczyc ciągły katar u naszych dzieci czy zaparcia.
affelti - 2013-08-29, 20:12

Jeden z moich znajomych podobno leczy się tą metodą i ją sobie chwali. Jednak ja nie zdecydowałabym się na chińskie zioła, a tym bardziej dla młodego :nie:
julkakulka - 2013-08-30, 05:05

ja miałam zioła tybetańskie robione przez mnicha. miałam z nich codziennie gotować w specjalnym tygietku p 3 godziny itd.
miały mnie uzdrowić z raka, zrezygnowałam z nich po tygodniu bo wtedy jeszcze nie za bardzo przyjmowałam pokarmów , ale wiem ży mnie wzmocniły, czego nie sprawiły żadne lekarstwa na reepte i co jest potwirdzone, wynuki kreatyniny mi sid poprawiły

Tin - 2013-08-30, 17:11

Medycyna chińska to przede wszystkim dieta, zioła są tylko jej wsparciem. I o ile dorosłym naprawdę może pomóc (szczerze mówiąc to przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe, których brakuje wciąż w naszej kulturze plus kultura gotowania tak, by zachować składniki odżywcze pokarmów), to małe dzieci są na ziołolecznictwo chińskie zdecydowanie za młode.

Wiem, bo sama chodzę na kursy żywienia według medycyny chińskiej: sobie zioła parzę, mojemu ojcu też (bardzo pomaga mu w cukrzycy), ale dzieci i zioła - po prostu NIE. To moje zdanie.

Dla Salka opracowałam wspólnie z dietetyczką chińską dietę: głównie pod tarczycę. Ale nawet ona nie polecała stosowania niektórych rzeczy (np. oleju sezamowego i ziół) dla małych dzieci.

Ziołolecznictwo to lecznictwo. Tak samo jak niektórych leków nie podaje się dzieciom, to samo dotyczy ziół. Przeczytasz to w każdej dobrej książce na ten temat.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group