To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Próbownik - Jak wkleić gifa?

kabatka - 2009-03-11, 15:41

Ale Ci się Marzenio spodobało :lol: Gify wklajasz już prawie w każdym poście ;-)

Co do kolorowych literek:
1. Najpierw zaznaczasz słowa, które mają być kolorowe.
2. Potem wybierasz z listy kolor, który Cię interesuje.

[color=darkre d]kolorowy tekst[/co lor]

3. Potem raz jeszcze zaznaczasz całość i dajesz np. bold

[b ][colo r=darkred]kolorowy, pogrubiony tekst[/color][/b]

Ważne jest tylko, aby znaczniki HTML nie krzyżowały się, czyli jak pierwsze jest [b] to i ostatnie musi być [/b ]. Jak pierwsze jest [colo r=nnvn], to i ostatni musi być znacznik zamykający [/c olor].

Marzenia - 2009-03-11, 16:04

Anna

Kabatko...dziękuję bardzo :prosze:

Przy Twojej pomocy trudne sprawy stają sie proste. :tak: :spoko:

:*

Marta Witecka - 2009-03-11, 16:13



My też sobie z Jaśkiem poćwiczyliśmy! ;-)

kabatka - 2009-03-11, 16:58

Dobrze Marta wstawiliście, tylko zaczerpnęliście gifa ze strony umieszczonej na takim serwerze, który nie pozwala na linkowanie. Stąd ja nie widzę gifa, tylko ikonkę stop :-) Chyba że o taką ikonkę Wam chodziło :-)

Marzenia jesteś bardzo pojętną uczennicą :spoko:

Marzenia - 2009-03-11, 17:09

dziękuję Kabatko za miłe słowa, ale wiem,

że jeszcze dużo nauki przede mną. Dobrze, że człowiek może całe życie się uczyc. :spoko:

Marta Witecka - 2009-03-11, 18:00

Nie chodziło nam o STOP. :nie:
A po czym poznać, że serwer nie pozwala na linkowanie?

maj1820 - 2009-03-12, 07:54
Temat postu: miś
Próba wklejania gifu
sylpa - 2009-03-12, 11:24

A właściwie co to jest gif?
Zwykły obrazek, czy czymś się różni?

kabatka - 2009-03-12, 11:28

W tym temacie bardziej chodziło mi o sposób zamieszczania obrazków już zawieszonych gdzieś w sieci. Wtedy po prostu nie musimy korzystać już z Fotosika lub innych darmowych serwerów. Kopiujemy tylko adres URL i tyle. Maj Ty zdaje się wrzucałaś obrazek z Kubusiem przez Fotosika tak?
A temat nazwałam Jak wkleić gifa, bo po prostu często chcemy wklejać jakieś animowane obrazki - wtedy one mają rozszerzenie *.gif :-)
Marta, no ja nie znam oznaczeń, które by wskazywały, że tego obrazka akurat nie będzie widać :nie:

maj1820 - 2009-03-18, 07:16

Tak Kabatka-ale nauczę się i wstawiać gify :-D
beticz - 2009-06-04, 11:19
Temat postu: g
hmm, może mi ktoś pomoże
jak klikam na img to żadne okno i nie wyskakuje, co to może być, jest tak jakby nieaktywne

magura - 2009-06-04, 11:35

Albo nie pojawia się okienko albo jest nieaktywne - sprecyzuj, bo to co innego. Możesz mieć blokadę tzw. okienek wyskakujących.
Żaden problem - jeśli po restarcie dalej tak będzie to po prostu będziesz musiała "klepać kod" ;-) czyli napisać
Kod:
[img]http://tutaj wpisujesz adres obrazka wraz z rozszerzeniem czyli np. jasiu.jpg[/img]

:em4:

beticz - 2009-06-04, 11:38

ha a jak rozpoznać ? klikam na Img i nic sie nie dzieje. a gdzie to można odblokować, najpierw sie zrestartuję.
beticz - 2009-06-04, 11:47



oo pomogło dzięki magura

magura - 2009-06-04, 11:48

Jeśli nic nie pomogło: masz Operę, więc klikasz F12 i w menu które się pojawi wybierasz opcję "Preferencje dla tej witryny" a następnie jeśli wpisany w okienku jest adres zakątka wybierasz wyskakujące okna "Wyświetlaj wszystkie", czy coś w tym stylu.

EDIT: O, chyba jednak pomogło. Ale opis powyżej zostawiam gdyby problem był permanentny.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group