To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Higiena w szpitalach

kabatka - 2007-05-17, 19:01

Bakterie z grupy coli w szpitalnej sieci wodociągowej
PAP

Bakterie z grupy coli wykryto w wewnętrznej sieci wodociągowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Wodę można używać jedynie do celów sanitarnych - poinformował dyrektor miejscowego sanepidu Piotr Kisieliński.

Sanepid wydał decyzję o warunkowym korzystaniu z wody. Przed jej użyciem do celów konsumpcyjnych, należy ją wcześniej przegotować - powiedział dyrektor.

Szpital korzysta z wodociągu miejskiego. Do skażenia doszło w jedynie w wewnętrznej sieci. W tej chwili szpitalne ujęcie poddawane jest dezynfekcji zwiększoną dawką chloru - wyjaśnił Kisieliński.

Zabiegi w szpitalu przeprowadzane są bez zakłóceń. Do sterylizacji używa się wody destylowanej. (bart)

:arrow: źródełko

Gabi170506 - 2007-05-18, 01:17

Jak urodziłam Gabinię, to leżałyśmy z dziewczyną na sali 8-mio osobowej we dwie "nie wiedzieć dlaczego", co się okazało oddział był zakażony salmonellozą.
grażyna - 2007-06-26, 23:04

Anetkę po kilku ciężkich tygodniach od dwóch operacji, po przebytej sepsie, prosto z oddziału intensywnej opieki kardiologicznej położono na salę z dziewczynką zarażoną salmonellą. Po prostu pani doktor przyjmując dziecko w nocy nie przeczytała kogo przyjmuje, może się dobrze nie obudziła ? Rano wybuchło szaleństwo na oddziale kardiologicznyn, a ja mało nie oszalałam. Tyle miesięcy wytrzymałam, dałam radę, wierzyłam i starałam się przekazac jak najwięcej siły i radości mojemu dziecku. Te kilka godzin rzuciło mnie na kolana. Popołudniu przyszedł wynik potwierdzający że dziewczynka jest już wyleczona, ale ja do tej pory nie potrafię do końca zaufac lekarzom z tego oddziału.
Alicja - 2013-05-17, 11:28

Centrum Zdrowia Dziecka – wstyd i hańba!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group