To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Nosicielstwo translokacji a decyzja o dziecku

madzialena003 - 2014-06-26, 23:42

dziekuje dziewczyny za wszystkie rady:) program ministerialny nie pozwala na badanie zarodków ze wzgledu na to, ze to dosc kontrowersyjne co zrobic z takim zarodkiem jesli bedzie chory? juz samo ivf jest bardzo kontrowersyjne w naszym karju a co dopiero pgd:(
Jolanta - 2014-06-30, 09:14

Decyzja przed Wami bardzo,bardzo trudna,musicie podjąć ją Sami ,trzeba kierować się swoimi odczuciami,możliwościami ( również tymi finansowymi),pomyśleć już teraz co będzie jak rodziców zabraknie,kto się zajmie ,podejmie trud dalszej opieki.Czy możemy obarczać opieką rodzeństwo?
Polecam do przeczytania książkę - Jodi Picoult - "Bez mojej zgody"
Wierzę że Wasza decyzja będzie przemyślana .Życzę Wam tego z całego serca.
Bo to nie chodzi tylko o nasze uczucia,nasz trud,poświęcenie,ale chodzi o godziwe i w miarę możliwości zadowalające życie naszych KOCHANYCH DZIECI.

kasiula222 - 2014-07-02, 13:51

DZiewczyny czy w kariotypie wychodzi czy jest się nosicielem czy też nie ??
Marta Witecka - 2014-07-02, 19:01

Rozumiem, że pytasz o kariotyp rodziców? Jeśli tak, to tak.
Nasz Szymon ma translokację i miałam robione badania razem z mężem. Mamy prawidłowe
kariotypy, co oznacza, że nie jesteśmy nosicielami.

sabina - 2014-07-02, 22:21

odpisalam na priv,ale napisze jeszcze tutaj-moje chlopaki maja kariotyp prawidlowy 46XY,moje nosicielstwo to 10% ryzyka na zywo urodzone dziecko-nie licza poronienia.my po badaniu biopsji kosmowki w 12tyg tylko sie modlilismy i jakos wyszlo,chcialam miec 3 dzieci i mam. :tak:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group