To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - turnus rehabilitacyjny w CZD w Warszawie

Iga - 2009-11-10, 23:19

Majka miała pierwszą jak miała ponad 1,5 roku. Za drugim razem panie kręciły nosem, że jest dużo dzieci i zapisują od 2 lat. Ale moje srogie oczy zmiękczyły panią. Czy tak jest za każdym razem - to nie wiem.
ewa12023 - 2009-11-11, 19:31

Ja mam pytania- jak taki turnus można dziecku załatwić, co z opiekunem, czy są zapewnione noclegi i kwestia najważniejsza, jaki jest koszt
Iga - 2009-11-11, 20:25

Za turnus się nie płaci, jedynie za nocleg. Najwygodniej w hotelu przy CZD (70 zł/dobę opiekun+dziecko). Musisz się dostać do lekarza rehabilitacji w CZD i on kieruje na turnusy.
ewa12023 - 2009-11-11, 21:02

Dzięki :prosze: :prosze: :prosze:
Magda2 - 2010-07-03, 10:39

My od 5 lipca mamy tygodniowy turnus w CZD (to już nasz 3). Szkoda tylko, że nie będzie muzykoterapi, przez okres wakacji zajęcia zawieszone. Pani bardzo miła, widać że dzieci chętnie uczestniczą na jej zajęciach. Nam bardzo odpowiada rehabilitacja, Weronisia trafiła do super rehabilitantki jesteśmy z niej zadowoleni.
Turnusy w CZD są odbywane zazwyczaj raz na 3 miesiące :-(

Magda2 - 2010-07-10, 08:05

Podsumowując nasz turnus w CZD to uważam że był udany. Mimo że nie było muzykoterapi nad czym ubolewałam i zajęć z terapi z powodu braku miejsc doszły nowe.
Adaptacja funkcjonalna, pani przemiła, ma bardzo dobry kontakt z dziećmi. Weronisia od razu ją polubiła, nie bała się jej, zachęcana przez nią wykonywała różne zadania. Kiedy córcia miała z nią zajęcia to był czas na małą dzrzemke ale po chwili spędzonej u tej pani od razu sen odsedł. Gabinet bardzo fajnie urządzony, mnóstwo atrakcji dla naszych dzieci. Dostaliśmy wskazówki, na co zwracać uwagę, jak postępować itd. Oby takich specjlistów było jak najwięcej.
Basen - Weronisia pierwszy raz była na basenie. Na początku było marudzenie, płacz ale jakoś daliśmy radę i strach został pokonany. :-D
Rehabilitacja która jest na każdym turnusie jak zawsze prowadzona profesjonalnie.
My uczęstniczymy w tych turnusach po pierwsze dlatego że są super specjaliści a po drugie mieszkamy nie daleko od CZD.

paulinaj - 2010-10-07, 21:44

Witajcie,
Dziś dostaliśmy skierowanie na turnus zaczynamy już w poniedziałek (11 października 2010). Podobno zajęcia trwają 5 dni, każdy dzień 30-40 minut.
Mój Jasiek ma 4 miesiące - jak powinnam go przygotować - co radzicie zabrać ze sobą - jakie ubranko, dres :-) ? Co ja powinnam zabrać dla siebie - jak aktywnie rodzic uczestniczy w takich zajęciach? wchodzi na teren np. basenu i czy takie maluchy są w ogóle na basen zabierane? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Iga - 2010-10-07, 21:50

Jak Twój Jasiek ma 4 miesiące to skorzysta (tak mi się wydaje) z Bobathów i basenu. Nie wiem co jeszcze oferują dla takich maluchów.

Ćwiczenia to w pampersie a do wody musisz mieć pieluchy Huggisa (jeżeli masz basen przez lekarza zalecony, bo trzeba często poprosić) Ja z Majką do wody wchodzę. Jeszcze nie widziałam, żeby ktoś z rehabilitantów z dzieckiem ćwiczył w basenie. Jedynie co to czasami coś podpowiedzą.

Masz już wybrane zajęcia, czy idziesz przed turnusem do lekarza?

paulinaj - 2010-10-07, 22:00

Iga wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi (nie tylko na tym wątku).

Przed pierwszymi zajęciami mamy być wcześniej - 15-25 minut, myślę, że wtedy spotkamy się z lekarzem. Jasiek został skierowany na turnus przez ortopedę Panią lek. med. Jedlińską-Bień, ze względu na wadę kończyn górnych. Neurolog z CZD jeszcze go nie widział. Myślę, że zadzwonię do nich jutro i dopytam o konkrety - w spodniach raczej do basenu nie wskoczę :-) (oczywiście jeśli Jankowi go zalecili). Trochę gapa jestem, że tego dziś osobiście nie zrobiłam.

A te pieluchy Huggis to jakieś specjalne basenowe?

Iga - 2010-10-07, 22:16

Jeżeli idziesz przed zajęciami do lekarza to poproś o basen i o logopedę w celach konsultacyjnych. Oni marudzą, że nie potrzeba. Ale Ty marudź bardziej. Powiedz, że chciałaś porozmawiać na temat jak karmić, jak podawać pić, jak uczyć gryźć. Pani Kmiotek (dr rehabilitacji) to fajna babka.

Pewnie dostaniesz muzykoterapię :lol: a to jest czad. Tam się niewiele robi, posiedzisz 30 min i pośpiewasz o rękach, nogach i kolanach.

Może się ktoś tu odezwie do kogo zapisać się na bobathy? np. Djulia, zaraz wyśle do niej smsa. I najlepiej zadzwoń tam jutro i to ustal.

Huggisy są basenowe. W hipermarketach są po ok. 20 zł/10 szt.

Jak wyjdziesz od lekarza od razu idź na basen ustalić godzinę, bo potem dostaniesz taką jaka będzie wolna. Tam za bardzo nie ma jak się przebrać ani potem dziecka wykąpać. Musisz mieć wózek, z 2 ręczniki, klapki na zmianę i coś luźnego, bo tam tak jest ciepło, że nie założysz obcisłych rzeczy :lol: No i idź na basen 10 min przed wyznaczoną godziną, żeby na spokojnie się przebrać w strój kąpielowy.

EDIT: teraz doczytałam, że zajęcia trwają 30-40 min. Może masz same ćwiczenia ruchowe ustalone? Qurcze nie wiem jak jest z taimi maluchami, bo tam się zmieniają zasady z miesiąca na miesiąc.

djulia - 2010-10-07, 23:38

Kinga miała zajęcia z panią Piekarską ale my trafiliśmy już jako duże dzieci
od maluszków była świetna rehabilitantka, blondynka z kręconymi włosami, rozmawiałam z nią ale nie znam nazwiska

mafra - 2010-10-08, 08:48

Te pieluchy, to nie muszą być Huggisy, mogą być do basenu z Rossmanna :-)
Chyba, że w regulaminie jest napisane, że koniecznie Huggisy... ;-)

Iga - 2010-10-08, 08:56

Oj Ty strażniczko :-D praw konsumentów.
Joanna - 2010-10-08, 16:31

Majka miała rehabilitację z P. Jolą Stępowską i było oki.
wera25 - 2010-10-12, 12:55

drogie mamy.potrzebuje pomocy i rad jak mogę skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego o Miedzylesiu to o czym piszecie.nie wiem co muszę zrobić i gdzie się udać aby starać się o pomoc?proszę pomóżcie mi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group