To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Poszukujemy Książek, czyli Żywa Biblioteka

Petronela - 2014-11-11, 09:40
Temat postu: Poszukujemy Książek, czyli Żywa Biblioteka
Witam wszystkich serdecznie,
Piszę do państwa z prośbą o pomoc w pewnych poszukiwaniach w ramach projektu pt. „Żywa Biblioteka”. Może najpierw wyjaśnię, czym jest sam projekt.
Żywa Biblioteka działa zupełnie tak jak każda biblioteka. Czytelnik może przyjść , wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednakże, w tej bibliotece, książkami są żywi ludzie: autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które spotykają się w społeczeństwie z uprzedzeniami, są traktowana stereotypowo, spotykają się z wykluczeniem ze względu na religię, pochodzenie, narodowość , orientację seksualną, styl życia, wygląd, zawód. Czytelnik, wypożyczając taką Książkę, wchodzi z nią w dialog. Dzięki temu obie strony mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, zmienić swoje postrzeganie i nastawienie. Taka rozmowa trwa około 30 minut. Po „przeczytaniu” jednej Książki, czytelnik może wypożyczyć następną.
Żywe Biblioteki przeprowadzane były z powodzeniem w takich miastach, jak : Białystok, Koszalin, Łódź, Radom, Słupsk, Suwałki, Toruń, Wrocław, Kraków.
Nasza Żywa Biblioteka odbędzie się w Krakowie na ul. Studenckiej 12 , 15.11.
Współpracy z nami podjęli się rodzice Kosmitka Jo! z Warszawy, ale okazało się, że tego dnia nie dadzą rady do nas dojechać.
W związku z tym poszukujemy kogoś, kto chciałby na ten jeden dzień stać się dla innych Żywą Książką i opowiedzieć o tym, że narodziny dziecka z zespołem Downa to nie koniec świata, że takie osoby mogą potem żyć samodzielnie. Może uda nam się przełamać tabu dotyczące tego tematu.
Proszę o kontakt, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
I przepraszam, jeśli umieściłam post w złym miejscu.
Natalia

kabatka - 2014-11-11, 10:58

Jeden post wystarczy :tak: Miejsce ok.

:arrow: Żywe Biblioteki

groszek - 2014-11-11, 16:12

Czy ktoś z Krakowa się zgłosi? :prosze:
Filipina - 2014-11-12, 10:12

Jeśli mogę prosić o więcej szczegółów - ile to trwa, gdzie itp...
No i najważniejsze pytanie - czy można przyjść z dzieckiem.... ;-)

groszek - 2014-11-12, 19:15

napisz do Petroneli na pv, i zapytaj :tak: :spoko: :papa:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group