To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Przyrządy pomocne w rehabilitacji

Maciejka - 2007-03-15, 12:12
Temat postu: Przyrządy pomocne w rehabilitacji
Co myślicie o takim siedzisku? Znalazłam taką aukcję na allegro.



Wg sprzedającej:
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka i co najważniejsze poparte certafikatami medycznami absolutnie nie wpływa źle na kręgosłup dziecka, co zawdzięcza opatentowanym kształtom i tworzywu, z którego jest wykonane.
Fizjoterapeuci zalecają Bumbo do rehabilitacji chorób, takich jak: Tortcoullus, Cerebral Palsy, Down Syndrome, Gastro Esophageal Reflux. Siedzonko Bumbo stosowane jest przez Pediatrów i Ortopedów w leczeniu klinicznym, szpitalnym i domowym (np. Kliniki w Missisippi i Illinois)

:arrow: aukcja

Cena strasznie wysoka.

[ Dodano: 2007-03-15, 12:17 ]
Tutaj jeszcze znalazłam to siedzisko, taniej, a chyba to samo :arrow: tu

Alicja - 2007-03-15, 12:26

Cytat:
" Pomaga dziecku utrzymac się w pozycji siedzącej aż do czasu, gdy dziecko będzie zdolne samo siedzieć.
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka(..)"

Rehabilitantem nie jestem,ale po kiego grzyba sadzać dziecko skoro siedzieć nie umie.I że niby jeszcze wzmacnia mięśnie?

Mamy na forum rehabilitanata-Panpepe proszę uświadom mnie,bo chyba źle myślę :roll:

olcik - 2007-03-15, 13:09

Też się dziwię. Nam rehabilitanci zabronili sadzać dziecko jeśli samo tego nie robi. :-(
sylpa - 2007-03-15, 17:13

Też tak uważam, nie wolno za wcześnie ani zmuszać do siedzenia, ani do chodzenia.
I jeszcze tyle za to płacić?
To, że piszą, że jest pomocne przy rehabilitacji zespołu Downa - o niczym nie świadczy.
Pamiętacie tę koszmarną lalkę? Też miała wspomagać rehabilitację dziecka z zD. ;/

Joanna - 2007-03-16, 21:12

Nam rehabilitantka też zabroniła sadzać Maję dopóty dopuki sama nie będzie potrafiła i to właśnie ze względu na groźbę skrzywienia dolnej części kręgosłupa, i jest to dla mnie logiczne, nie siedzi bo organizm nie jest jeszcze gotów jak będzie sama usiądzie bez cudzacznych krzesełek i to jeszcze za jaką cenę :shock: sylpa a jaką lalkę chodzi bo ja pojęcia zielonego nie mam
kabatka - 2007-03-16, 21:15

Joanna napisał/a:
[...] sylpa a jaką lalkę chodzi bo ja pojęcia zielonego nie mam


Joasiu zobacz :arrow: tutaj>>>

panpepe - 2007-03-17, 19:54

Alicja napisał/a:
Cytat:
" Pomaga dziecku utrzymac się w pozycji siedzącej aż do czasu, gdy dziecko będzie zdolne samo siedzieć.
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka(..)"

Rehabilitantem nie jestem,ale po kiego grzyba sadzać dziecko skoro siedzieć nie umie.I że niby jeszcze wzmacnia mięśnie?

Mamy na forum rehabilitanata-Panpepe proszę uświadom mnie,bo chyba źle myślę :roll:



dajcie swoim Maluchom naturalnie się rozwijać kurka blada!
no logicznie i najprościej tlumaczac, to jak ma się rozwinać cały gorset mieśniowy potrzebny do stabilizacji w pozycji siedzącej, skoro mięśnie nie będą pracowały i kształtowały się bo są przytrzymywane przez jakieśtam siedzonko?!!!
bzdura i jeden wielki chwyt marketingowy!
to tak samo jak widze młode mamy noszące swoje pociechy w nosidełkach na plecach czy klatce piersiowej w wieku 3-4 m-cy czy wiecej!!!!
fakt - mobilność, ale czy te mamy pomyślą dlaczego głowy ich pociech latają na wszystkie strony przy każdym kroku?!!!!mięśnie są niedość że za słabe by podtrzymać głowe a do tego jeszcze nie mogą odpowiednio pracować bo ich prace wykonuje siedzisko, nosidełko etc.....
a pomiętajcie że Maluchy z zD cierpią na hipermobilność stawów przez co ich mięśnie potrzebują trzoszkę wiecej czasu na uzyskanie prawidłowego napięcia w rozwoju osobniczym...

pozdrawiam
panpepe

Alicja - 2007-03-17, 20:00

ooo...i wszystko wiadomo :-)
magdalenka - 2007-03-17, 22:22

Ja Kaia sadzalam w tym wlasnie siedzonku (pozyczonym od Anabelki) kiedy mial 7 miesiecy i juz prawie ze siedzial, moja znajoma tez uzywala takiego dla coreczki z zD kiedy mala miala rok i jeszcze nie siedziala,ona z kolei twierdzi ze to dzieki temu siedzonku Miranda wreszcie zaczela samodzielnie siedziec.
Wiadomo ze nie posadzi sie na to siedzenie 4 -ro miesiecznego dziecka (a wlasnie jest ono od 4-go m-ca zycia) ale kiedy dziecko zaczyna juz siadac i potrzeba mu tylko tej stabilnosci to mysle ze czemu nie,ale mozna sie tez obejsc (gdyby Ania mi go nie pozyczyla to bym nie kupila) .

panpepe - 2007-03-17, 22:42

magdalenka napisał/a:
...ale mozna sie tez obejsc /.../.


no i właśnie skłaniałbym się osobiście ku takiemu zdaniu ;-)

P.S. gratuluję Moderatora :-)

panpepe

boszka59 - 2007-03-18, 09:36

Ja też bym unikała tego siedzenia. Bo kiedy uznać że jest zmęczone i ma dość siedzenia. Ja Adasia ani nie sadzałam, ani nie prowadzałam za rączki a zaczął chodzić mając 1,5 roku.Wszystkie pozycje osiągał sam kiedy był na to wystarczająco silny. Podłoga, i jeszcze raz podłoga to najlepsze miejsce dla dzieciaków.
groszek - 2009-05-27, 14:32
Temat postu: obciążone pledy i kamizelki
Dzisiaj na rehabilitacji zawinęliśmy Maksa w obciążony koc. Ważył z 10 kg, wym 150 na 200.
Taka terapia ma służyć zwiększeniu czucia głębokiego. Podobno pod takim kocykiem, lepiej się śpi i nie wstaje w nocy. Natomiast kamizelki obciążone zakłada się dzieciom nadpobudliwym ruchowo, oczywiście jeśli mają wszystko w porządku z układem kostnym.
Taki kocyk jest z flaneli, pikowany w kwadraty. W każdym kwadracie łyżeczka żwiru
Miałyście doświadczenia z obciążanymi pledami?

:arrow: kontakt

Alicja - 2009-05-27, 16:59

Aniu pisałyśmy o kocach i kamizelkach w wątku ----> Zaburzenia snu
groszek - 2009-10-05, 22:45

Jeśli ktoś zamierza kupić domową trampolinę, to w Lidlu będą sprzedawać 8.10 Na stronie on line nie ma ale w gazetce jest
motylek11 - 2009-10-05, 23:13
Temat postu: Re: Przyrządy pomocne w rehabilitacji
w lidlu zawsze można znaleść coś ciekawego ostatnio były fajne puzzle ale Basia Dawidka wszystke wykupiła
ps. ostatno szukam czegośdo siedzienia dla Niki bo się garbi kobita i myslałam właśnie o tym Maciejko tej strony już nie ma :-( może jakieś inne namiary :-) quote="Maciejka"]Co myślicie o takim siedzisku? Znalazłam taką aukcję na allegro.

Obrazek

Wg sprzedającej:
Siedzonko wzmacnia mięśnie kręgosłupa dziecka i co najważniejsze poparte certafikatami medycznami absolutnie nie wpływa źle na kręgosłup dziecka, co zawdzięcza opatentowanym kształtom i tworzywu, z którego jest wykonane.
Fizjoterapeuci zalecają Bumbo do rehabilitacji chorób, takich jak: Tortcoullus, Cerebral Palsy, Down Syndrome, Gastro Esophageal Reflux. Siedzonko Bumbo stosowane jest przez Pediatrów i Ortopedów w leczeniu klinicznym, szpitalnym i domowym (np. Kliniki w Missisippi i Illinois)

:arrow: aukcja

Cena strasznie wysoka.

[ Dodano: 2007-03-15, 12:17 ]
Tutaj jeszcze znalazłam to siedzisko, taniej, a chyba to samo :arrow: tu[/quote]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group