To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Dziennik aktywności

groszek - 2022-09-17, 16:48

Praca , jak zawsze, dla mnie. Bo czy Maks wydrukuje zdjęcie? Może by wyciął i wkleił ale jedno, bo mimo że kocha swoje zdjęcia to jednak nie na tyle by ich wyciąć 8( tyle mieszczę na papierze foto A4)
Co mogę powiedzieć...przygotowywanie pomocy do nauki jest czasochłonne.
Z pozostałymi dziećmi tak nie miałam. Czasem sprawdziłam zeszyty, czasem pomogłam składać sylaby i posłuchałam jak czyta...
Z Marcinem i Gośką ćwiczyłam wymawiać "r" na zajęcia z logopedą.
I miałam mało pracy , a duży efekt.
Z Maksem mam dużo pracy i mierny efekt :cry:

baronek - 2022-09-17, 17:49

Aniu, ja cię bardzo dobrze rozumiem. I pytanie zadaję chyba bardziej sobie. Gdy pracuję z Julkiem, odrabiam z nim zadania domowe, po pierwsze - uświadamiam sobie, że to coraz większy koń, a ja z nim jak z przedszkolakiem. Ciągle muszę być i prowadzić za rączkę. Po drugie - to jak syzyfowa praca. Coś ogarnia, czegoś się uczy, ale bez utrwalania i utrwalania, zapomina, a i tak raczej nie przeczyta ogłoszenia w prasie, bo czyta drukowane litery, a ze zrozumieniem tylko te wyrazy, które zna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group