To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Opłaty przedszkolne

aniak - 2014-05-11, 22:26

My płacimy złotówkę za dodatkową godzinę.
gosik2 - 2014-05-12, 07:31

My też płacimy, chyba gmina może podjąć uchwałę w sprawie zwolnień z opłat. U nas za to są ciekawe odsetki za opóźnienie w zapłacie. Ja spóźniłam się 1 dzień, miałam zapłacić 60zł. Naliczono i wystawiono mi notę odsetkową na 50gr, to wychodzi stopa procentowa jakoś 300%, co jest w Polsce niedozwolone - naliczanie takich wysokich odsetek. Zapłaciłam, bo nie chciało mi się kłócić o 50gr
natka27 - 2014-06-16, 11:00

Patryś ma miejsce od lutego w przedszkolu :spoko: .(jak zdążymy się przeprowadzić w końcu na swoje :-D ) . NIe będziemy nic płacimć za przedszkole ,busik będzie przywoził małego pod dom i odbierał codzinnie :spoko: . Jestem w szoku że to wszystko będzie darmowe . Przedszkole rewelacja ,grupy 6 osobowe :spoko: ,logopeda ,ergo terapia na miejscu :spoko: , co tydzień wycieczki . Pani łzy miała w oczach jak opowiadała o dzieciach :spoko: .
miecio - 2014-09-03, 22:55

Masio - Marcinek - od poniedziałku w Promyku w przedszkolu, pierwszy dzień zadowolony, drugi beczał. Wiem że zmienił mu się harmonogram i otoczenie stąd te wahania nastroju. Dodatkowa godzina 1 zł, wyżywienie chyba 190 zł. Będę pewna jak dostanę papierek z liczbami pod koniec września do zapłaty.
efcia - 2014-09-08, 16:01

P. dyrektor mile mnie zaskoczyła, zwolniła Dawida z opłaty za PZU (38zł na rok) i zastanawia się czy jeszcze nie zwolnić z rady rodziców (15zł co miesiąc) no i jak pisałam nie płacimy za przedszkole za kolejną odpłatną godzinę.
gosiulkat - 2014-09-08, 20:46

Ja się zastanawiam nad zapytaniem pani dyrektor przedszkola Jasia czy byłaby taka możliwość zwolnienia nas z opłaty za przedszkole. Czy dałoby sie to pokryć z subwencji jaką na niego dostają jako, że on ma kształcenie specjalne i je w tym przedszkolu odbywa. Jaś chodzi do zwykłego nie integracyjnego przedszkola. Czy ktoś zna taki przypadek, że ktoś był zwolniony z opłaty ?
BeataR - 2014-09-10, 13:15

Od września nie płacę za Natalkę za pobyt w przedszkolu, podobno tak ma być w całęj Warszawie, ktoś potwierdzi?? Nie mniej ciesze się, że jakaś ulga jest. I tak za podręczniki w przedszkolu muszę zapłacić po 110 zł bo mam dwie przedszkolaczki :-?
kabatka - 2014-09-10, 13:16

Beata jakie podręczniki w przedszkolu...?
gosiulkat - 2014-09-10, 13:19

My też z mopsu dostaliśmy 100 zł na podręczniki do zerówki. Choć podręczniki kosztowały więcej
BeataR - 2014-09-10, 13:20

co roku Panie wybierają zestawy dla przedszkolaków i na tym pracują z dziećmi, 3 lub 4 książki w pakiecie. Tych tegorocznych nie widziałam, zeszłoroczne dostałam na zakończenie roku. To ćwiczenia pisania, liczenia, rysowania.
kabatka - 2014-09-10, 13:28

Ciekawe... U nas jednak trochę wykazuję się kreatywnością i same przygotowują na kartkach ćwiczenia do malowania, rysowania itp.
aniak - 2014-09-10, 20:19

BeataR napisał/a:
Od września nie płacę za Natalkę za pobyt w przedszkolu, podobno tak ma być w całęj Warszawie, ktoś potwierdzi?? Nie mniej ciesze się, że jakaś ulga jest.


Potwierdzam. Nie płacimy za godziny po 13 :tak: Tylko trzeba odpowiedni papierek wypełnić na miejscu w przedszkolu.

BeataR - 2014-09-11, 07:34

U mnie wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności. Nie wypełniam nic. Także zniżki z Kasię nie muszę nic pisać. Dyrekcja nie lubi nadmiernej papierkologii. I nowość, opłaty za godziny po 13.00 są liczone co do minuty, czyli np. 15.17 odbieramy dziecko płacimy za 17 minut :lol: Dyrekcja jest zachwycona liczeniem :-D
aniak - 2014-09-11, 10:43

BeataR napisał/a:
Dyrekcja nie lubi nadmiernej papierkologii.

Moja też, ale po pierwsze papierek jest z gminy, a po drugie, właśnie mija pięcioletnia kadencja dyrekcji i wiesz..... akurat papierki, to ONI lubią sprawdzać ;/

gudinek09 - 2014-09-11, 10:46

U nas 1zł za szóstą godzinę i 4,80 za jedzenie żadnych zniżek za IX 105,6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group