FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
wczesne wspomaganie a rozwój społeczny
Autor Wiadomość
edyta salach 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-09-23, 11:47   wczesne wspomaganie a rozwój społeczny

Coś wam podpowiem ,
widzę że wiele się zmieniło na lepsze w kwestii wczesnego wspomagania , my oprócz OWI nic nie miałyśmy jak Angel była mała . Więc zrobiłam tak

znajoma powiedziała mi że jest u nas na dzielnicy taki żłobek gdzie jest logopeda, rehabilitant, pedagog specjalny, a dyrektor placówki bez problemu przyjmuje dzieci z zaburzeniami . Poszłam na rozmowę do dyrektorki że chciałabym aby Angel chodziła do żłobka i była wśród dzieci a także skorzystała z oferty rehabilitacji - plusem tego pomysłu było to że wszystko odbywało by się w jednym miejscu więc nie musiały byśmy biegać po całej warszawie na poszczególne zajęcia . chciałam by angel chodziła 3 razy w tyg na 3 godz . Pomysł fajny ale przepisy nie pozwalały na to . nie wiem jak jest teraz ale matka dziecka w żłobku musiiała pracować , co jakby wykluczało taką możliwość rehabilitacji którą sobie wykombinowałam . więc wpadłam na taki pomysł - poprosiłam psychologa z OWI o skierowanie - zaświadczenie w którym było napisane " z uwagi na opóżnienie rozwoju...bla bla bla zaleca się udział dziecka w zajęciach w żłobku w grupie rówieśniczej w ramach rehabilitacji społecznej . No i z tym skierowaniem została przyjęta do żłobka . Placówka też na tym skorzystała bo dostali więcej godz na terapię a pózniej żłobek przekształcono na integracyjny ( po mojej prośbie na piśmie do władz dzielnicy ).

Do dziś uważam że to był świetny pomysł , ja miałam trochę wolnego a Angel integrowała się z dziećmi . Póżniej chodziła już 3 razy w tyg ale na cały dzień. Dzięki adaptacji w żłobku nie było żadnych problemów z adaptacją w przedszkolu.

Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy , u nas na dzielnicy kluby osiedlowe organizują zajęcia dla maluchów 2-3 letnich , takie ala przedszkole 3,4 godz tyle że z rodzicami ( rytmika,zaj plastyczne, ruchowe itd) . Myślę że zapisanie dziecka na takie zajęcia też jest fajnym rozwiązaniem , z uwagi na fakt że praca pedagogiczna z naszymi dziećmi w tym wieku jest trudna a czasami wręcz nie możliwa głównie z powodu słabej koncentracji uwagi może lepiej skupić się na społecznym rozwoju dziecka a jak "dojrzeje" wprowadzić ukierunkowane zajęcia typu logopeda , pedagog . Pamiętajmy że każde dziecko uczy się poprzez zabawę , takze nasze dzieci a prawidłowy rozwój społeczny jest dużo ważniejszy w życiu niż pisanie czy czytanie . Ja zawsze powtarzam tak - nikt na ulicy czy w autobusie nie bedzie pytał czy nasze dziecko umie pisać ,liczyć tylko intelekt naszej pociech bedzie oceniał po tym jak się zachowuje . Jeśli dziecko nawet z wyższym IQ bedzie się darło , bujało lub biegało jak opętane w autobusie wszyscy ocenią je jako głęboko upośledzone i tyle . takie jest moje zdanie
Piszę o tym nie po to by kogoś pouczać itd ale dlatego że oceniając to z perspektywy czasu
dzisiaj troszkę bym inaczej postępowała . Ale dobrze pamiętam jak bardzo byłam zdesperowana w kwestii rehabilitacji Angeli i rozumiem "młodych " rodziców , oj dobrze rozumiem !!!!!
Na miejscu rodziców maluchów głownie skupiła bym się właśnie na kontaktach z innymi dziećmi i na rehabilitacji ruchowej także tej spontanicznej - sale zabaw , basen i masażu logopedycznym i tyle

pozdrawiam
_________________
edyta
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-23, 13:56   Zajęcia w domu kultury

Martynka będzie chodziła od tego piątku (akurat się zaczynają te zajęcia) na
Program edukacyjno-muzyczny dla najmłodszych (1,5-3 lata)

Rozwijanie wrażliwości muzycznej - zajęcia dla dzieci i ich opiekunów.
Instruktor: Julita Kalinowska

Zajęcia:
wtorek, godz.11.00-12.00
piątek, godz. 16.45-17.45 (zapisy)
Cena: 50 zł/m-c

tutaj
Zresztą już chodzi do domu kultury na Ochocie na dwa inne rodzaje zajęć, ale tylko jako osoba towarzysząca Krzysiowi ;-)
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-09-23, 15:23   

mi też się wydaje, że gdziekolwiek nie pościć nasze dzieci to wynikną z tego same dla nich plusy, no chyba że będą stawiały opór, to nic na siłę, coby im nie zaszkodzić :)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
ania1.b 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-01-31, 00:08   

ach... a u nas na tym "końcu świata" mojej 9-miesięcznej córeczce "nie należy" się wczesne wspomaganie :-?
w poradni usłyszałam: "... hmmm.... yyyy... my takim małym dzieciom to nie wydajemy zaświadczeń..." :-x :-x :-x
o wszystko trzeba walczyć "pazurami"
_________________
Ania mama Szymona (20.09.2006) i Julii z ZD (07.05.2008)
 
 
Evita42 
gaduła


Wiek: 62
Dołączyła: 14 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-01-31, 15:37   

Aniu kto ci takich glupot naopowiadal ze nie nalezy ci sie wczesne wspomaganie .Jamam roczna coreczke i dostalam wspomaganie.Nie wiem jak jest to u was ale takie cos zalatwia sie przez PORADNIE PEDAGOGICZNO PSYCHOLOGICZNA.Musisz sie tam udac i dopelnic wszystkich formalnosci ,potem zbiera sie komisja i ona orzeka ale w przypadku naszych pociech to kazde dostaje.Musisz byc cierpliwa bo co niektore u8rzedy najchetniej by nam nic nie daly
_________________
Ewa, mama Juleńki (ur. 15.01.2008 r. z zD) i Angeliki 11 lat i trzech doroslych synów
 
 
ania1.b 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-02-02, 13:19   

no właśnie w poradni psychologiczno-pedagogicznej otrzymałam takie wyjaśnienie.... ale my sie tak łatwo nie poddajemy :-D
mamy spotkanie w tej poradni to sobie tam "porozmawiamy"...
_________________
Ania mama Szymona (20.09.2006) i Julii z ZD (07.05.2008)
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-02-02, 13:30   

Może paniom z poradni trzeba wytłumaczyć, że "wczesne wspomaganie" to wczesne wspomaganie.
Komu w takim razie się należy - gimnazjaliście? :roll: :-?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-02-02, 13:31   

Ania, zapytaj panie o przepis, wg którego należy się jakiegoś wieku dopiero - mi neurolog też kazała zapytać, jakby co, bo nie zna takiego przepisu... Na szczęście nie musiałam się z paniami kłócić, bo nie robiły trudności. Z drugiej strony wobec tego dlaczego nie dostałam takiego skierowania wcześniej...?
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2009-02-02, 14:43   

A jakiego rodzaju wczesne wspomaganie byłoby dobre dla mojego 9-miesięcznego Piotrka ? Bo chyba już się pogubiłam w tym szukaniu "co najlepsze ? ".
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2009-02-02, 14:55   

Ja miałam ogromne problemy w PPP jesli chodzi o wczesne wpomaganie .Ale byłam tak upierdliwa ze w końcu dostaliśmy 4 godzinki.Pani psycholog wiecznie twierdziła ze nie jest Kamilkowi to potrzebne.Zresztą o naszej PPP mogłabym napisac książke.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-02, 23:17   

Dziewczyny wczesne wspomaganie przysługuje dzieciom od 0 do 6 roku życia
Pisze o tym rozporządzenie MEN z 2003 roku.
lutaj jest link do informacji
wczesne wspomaganie
rozporządzenie MEN
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2009-02-03, 00:58   

Nie do szóstego a do zakończenia edukacji przedszkolnej.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
ania1.b 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-02-19, 20:23   

ehhh... ta prowincja :-?
w naszym powiecie nie ma ośrodka który realizuje wczesne wspomaganie da dzieci poniżej 3 roku życia :-x :-x :-x :-x
_________________
Ania mama Szymona (20.09.2006) i Julii z ZD (07.05.2008)
 
 
Evita42 
gaduła


Wiek: 62
Dołączyła: 14 Gru 2008
Posty: 228
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-02-19, 22:03   

Aniu popytaj w poradni psychologicznej tam maja wykaz gdzie sa placowki z wczesnym wspomaganiem .Najczesciej sa to szkoly specjalne albo szukaj w sasiedztwie.
_________________
Ewa, mama Juleńki (ur. 15.01.2008 r. z zD) i Angeliki 11 lat i trzech doroslych synów
 
 
ania1.b 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 17
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-02-20, 13:16   

poradnia psychologiczna nie potrafi udzielić takiej informacji. Usłyszałam tam "proszę poszukać na własna rękę ośrodka a my wtedy wydamy odpowiednie zaświadczenie".... :wow:
więc szukałam - żaden OREW, żadna szkoła specjalna...nic... wszędzie ta sama odpowiedź "od 3 roku życia", podobno jestem pierwszą mamą tak małego dziecka która o to pyta...
eh... żałuję że nie mieszkam w dużym mieście - tam wszystko jest prostsze...
_________________
Ania mama Szymona (20.09.2006) i Julii z ZD (07.05.2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu