FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-10, 10:01   Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi

Otwieram nowy wątek ekspercki, tym razem będziemy tu rozmawiać z naszym ekspertem na temat badań krwi. Zasady takie jak przy poprzednim wątku. A zatem:
w tym miejscu prosimy zadawać pytania do naszego Eksperta, pana Jarosława Pieniaka ( :arrow: więcej informacji na portalu). Pytania można zamieszczać do jutra do godz. 18.00. Potem na dwie godziny wątek będzie zamknięty.
Kolejne otwarcie, już z obecnością pana Jarosława Pieniaka, planujemy o godz. 20.00 - 11 listopada. Przez godzinę nasz Ekspert będzie służył Wam swoją wiedzą w zakresie badań krwi pod kątem suplementacji.

Zachęcamy do zadawania pytań :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
MamaWiktorka 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 181
Skąd: Konin
Wysłany: 2011-11-10, 17:18   

Witam.

Panie Ekspercie Jarosławie mój syn 2 stycznia będzie miał rok. Chciałabym wprowadzić suplementację. Jakie badania muszę wykonać i co jest teraz dla jego rozwoju najlepsze?
Dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Monika mama Wiktorka z zD ( 02.01.2011)
 
 
marutka 
gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 438
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2011-11-11, 11:42   

Dzień dobry!
Co by mogło pomóc mojemu synkowi???
Adaś w lipcu skończył 2 latka<jest wcześniakiem z 34tygodnia>.Choruje na przewlekłe zapalenie oskrzeli, ma refluks, zwężenie tchawicy i niedorozwój płuca. Od ponad roku karmiony przez sondę ale jest możliwość jedzenia normalnie tylko to kwestia bardzo długiego czasu:(
_________________
Marta- mama Adasia 26.07.2009 z zD
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-11, 17:28   

Bardzo zgrzeszyłam nie robiąc Jagodzie l 15 przed podaniem zielonej herbaty żadnych badań ? :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-11, 17:40   

Córka ma 13 lat zD i mocne, choć kontrolowane stereotypie ruchowe - machanie przed oczyma np. ołówkiem, zachowania mutystyczne, jakąnie - przy poprawnej mowie.
Jakie mogę zrobić badania i czym odtruć organizm?
Córka funkcjonuje bardzo dobrze, zD nie przeszkadza w nauce i samodzielności. Przeszkadzają stereotypie, zachowania mutystyczne. Dziecko czasami "wyłącza" się na długi czas.
Umie te zachowania kontrolować, ponieważ "macha" tylko wtedy, gdy nikt nie zwraca na nią uwagi. Ale jeśli zostawić ją w spokoju na 10 godzin, będzie 10 godzin machała. :-(
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:06   Re: Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi

kabatka napisał/a:
Otwieram nowy wątek ekspercki, tym razem będziemy tu rozmawiać z naszym ekspertem na temat badań krwi. Zasady takie jak przy poprzednim wątku. A zatem:
w tym miejscu prosimy zadawać pytania do naszego Eksperta, pana Jarosława Pieniaka ( :arrow: więcej informacji na portalu). Pytania można zamieszczać do jutra do godz. 18.00. Potem na dwie godziny wątek będzie zamknięty.
Kolejne otwarcie, już z obecnością pana Jarosława Pieniaka, planujemy o godz. 20.00 - 11 listopada. Przez godzinę nasz Ekspert będzie służył Wam swoją wiedzą w zakresie badań krwi pod kątem suplementacji.

Zachęcamy do zadawania pytań :-)


Witam i ciesze się, że mogę Wam wszystkim pomóc. Jednakże zanim do naszego tematu przejdę to mam prośbę:
POWIEDZCIE WSZYSTKIM, ŻE ONZ UCHWALIŁ 21 MARZEC ŚWIATOWYM DNIEM ZESPOŁU DOWNA jako dzień pod jego "nadzorem". Teraz powinno byc znów lepiej!
Ja wysłałem już ponad 100 maili do różnych miejsc, myślę że uznanie przez ONZ prawa do szacunku, równouprawnienia, edukacji i pracy osób z ZD to duża sprawa i proszę przekażcie to wszystkim znajomym, telewizji, gazetom, radiu, portalom!
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:21   

MamaWiktorka napisał/a:
Witam.

Panie Ekspercie Jarosławie mój syn 2 stycznia będzie miał rok. Chciałabym wprowadzić suplementację. Jakie badania muszę wykonać i co jest teraz dla jego rozwoju najlepsze?
Dziękuję i pozdrawiam.

Cześć Mamo Wiktorka,
zadałaś najbardziej z oczywistych pytań i super! Ale ja jako osoba od komplikowania życia trochę zamieszam teraz.
1.Dziecko z ZD jak się rodzi powinno mieć zrobione badania. Wiemy, że jest problem z 2 genami metabolicznymi SOD i CBS, wiemy że są problemy z tarczycą...i to zazwyczaj jest wiedza na starcie
2.W momencie robienia badań na tym etapie życia dziecka zawsze są one obarczone błędem, gdyż dziecko w spośób osobniczy utrzymuje zapasy pobrane od matki przez jakiś czas od porodu.
3.Wydaje się, że pierwsze "prawdziwe" dane dziecka otrzymujemy w wieku 2-3 miesięcy.
4.I teraz wracamy do pytania MAMY Wiktorka: jakie badania zrobić?!
Odpowiedź wbrew pozorom jest mocno skomplikowana, gdyż jeżeli chcielibyśmy zrobić wszystkie badania to okazałoby się, że po prostu nie jest to możliwe bo w Polsce się ich nie robi, albo jeżeli się robi to trzeba za nie zapłacić.
5.Stąd w wyniku doświadczeń na "praktyce polskiej" sugeruję robienie nastepujących badań:
-poziom hormonów tarczycy, według doktor Barg endokrynolog z Wrocławia, dziecko z ZD powinno być suplementowane eutyroxem do 20 roku życia w sposób ciągły i mi się wydaje to właściwe
-morfologię
-homocysteinę
-witaminę b12
-żelazo
-ferrytynę
-cynk
-witaminę D3
-lipidogram, czyli cholesterol z podziałem na grupy
6.Czy to jest wystarczajace? Odpowiem, że w dużej mierze tak, choć wskazuje się, że powinno badać się jeszcze:
-kwas foliowy
-witaminę A
-peroksydację tłuszczy
-selen
7.Pozostają jeszcze dwa problemy:
-jakie normy stosować dla Downa
-jak często je robić
Z praktyki zawsze sugeruję robienie badań przed podaniem suplementów aby po prostu wiedzieć co się dzieje z dzieckiem i następnie w dwóch okresach kwiecień/maj oraz październik.
Co do samych norm mogę tylko powiedzieć, że ich nie ma! Konieczne są decyzje rodziców z lekarzami w połączeniu z literaturą specjalistyczną, któe pewne kwestie sugeruje.

Na koniec tylko dodam, że te badania głównie dotyczą suplementacji antyutleniaczami, omegami.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:28   

marutka20 napisał/a:
Dzień dobry!
Co by mogło pomóc mojemu synkowi???
Adaś w lipcu skończył 2 latka<jest wcześniakiem z 34tygodnia>.Choruje na przewlekłe zapalenie oskrzeli, ma refluks, zwężenie tchawicy i niedorozwój płuca. Od ponad roku karmiony przez sondę ale jest możliwość jedzenia normalnie tylko to kwestia bardzo długiego czasu:(

Są dwa tematy poruszane przez Ciebie: problemy anatomiczne i problemy ogólne. Nie mam sposobu na rozwiązanie problemów anatomicznych, ale choroby typu zapalenie oskrzeli mozna wydaje mi się w jakiś sposób osłabić.
Zakładam, że Adaś ma ZD, stąd w pierwszej kolejności podałbym EGCG by delikatnie skorygować działanie systemu imunologicznego. Dodałbym DHA, które wzmacnia działanie systemu imunologicznego, a między czasie zrobiłbym badania o których już pisałem by zobaczyć, co jest z Adasiem z tego punktu widzenia.
Obraz ZD dla mnie to obraz olbrzymich zburzeń produktów tłuszczowych oraz z drugiej strony relacji homocysteiny, żelaza, ferrytyny i witaminy B12. Bada się osoby z ZD w tym kierunku by skorygować choć odrobinę ich stan zdrowia. Te małe poprawy często są w całości wielkimi krokami do przodu, bo dziecko może chodzić do przedszkola czy szkoły i jest po prostu zdrowe.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:32   

Alicja napisał/a:
Bardzo zgrzeszyłam nie robiąc Jagodzie l 15 przed podaniem zielonej herbaty żadnych badań ? :roll:

Alu bez grzechu, jednakże podawanie (KONIECZNIE TEAVIGO, czyli jedynej herbaty zielonej bezkofeinowej!!!) herbaty wymaga kontroli żelaza i przede wszystkim ferrytyny. Herbata wypłukuje tak samo jak ginkgo żelazo. Jest to efekt ANTYALZHEIMEROWY tych substancji ! W ZD poziom ferrytyny jest niski, a powinien być powyżej 50 (chociażby ze względu na spanie). Stąd konieczne są badania i to z różnego punktu widzenia.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:37   

anuszkaa napisał/a:
Córka ma 13 lat zD i mocne, choć kontrolowane stereotypie ruchowe - machanie przed oczyma np. ołówkiem, zachowania mutystyczne, jakąnie - przy poprawnej mowie.
Jakie mogę zrobić badania i czym odtruć organizm?
Córka funkcjonuje bardzo dobrze, zD nie przeszkadza w nauce i samodzielności. Przeszkadzają stereotypie, zachowania mutystyczne. Dziecko czasami "wyłącza" się na długi czas.
Umie te zachowania kontrolować, ponieważ "macha" tylko wtedy, gdy nikt nie zwraca na nią uwagi. Ale jeśli zostawić ją w spokoju na 10 godzin, będzie 10 godzin machała. :-(

To nie jest prosta sprawa. Po pierwsze oczywiście podchodzimy do tematu jak do każdej osoby: robimy jej badania podstawowe jak to napisałem na początku. Gdy tutaj wszystko gra podchodzimy do tematu z punktu widzenia właśnie typowej stereotypii. Rozwiązania są różne:
1.Pójść do psychiatry i podać Keprę (nie pamiętam pisowni leku to jest zapis fonetyczny). Stymuluje ona prospołecznie wyciszając delikatnie.
2.Podejśc do tematu pt.: antyodrobaczanie i czyszczenie z patogenów. Rozwiązań jest kilka. Ja stosuję kurkumę i herbatę Jonasza.
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-11, 20:42   

Cytat:
antyodrobaczanie i czyszczenie z patogenów

Pierwszy raz spotykam się z tymi określeniami. Czy można kilka słów więcej?
I jeszcze bardzo proszę o informację, co to jest herbata Jonasza i gdzie mogę ją kupić?
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:51   

Ponieważ nie ma więcej pytań to ja pozwolę sobię na odpowiedź na jedno z tych najważniejszych pytań:
PO CO BADAĆ DZIECKO Z ZESPOŁEM DOWNA? PO CO PODAWAĆ MU SUPLEMENTY?
Moja filozofia podpowiada mi w tej sytuacji taką kwestię:
budowanie zaczyna się od składania cegieł w całość, gdy już je się złoży daje to ścianę, mur a potem całą budowlę
Wzmacnianie suplementacją dziecka z ZD to takie budowanie muru z małych cegiełek. Gdy wiemy, że cała gospodarka tłuszczowa jest do kitu, zróbmy wszystko aby ją korygować i utrzymywać na dobrym w ramach normy poziomie. Popatrzcie tłuszcze to też kwesita witamin A,D,E,K. One wszystkie źle działają w ZD są na nie właściwych poziomach, stąd mózg nie broni się przed zabójczymi wolnymi rodnikami i innymi patogenami. Złe tuszcze to fatalna błona, a to oznacza fatalnie odżywioną komórkę, która nie radzi sobie dodatkowo z odpadami. Złe tłuszcze to także fatalna izolacja synaps stąd zaburzenia komunikacyjne. A co mamy powiedzieć, gdy ciągle cholesterol jest w złej strukturze i na złych poziomach, a dziecko tyje!
Z drugiej strony mamy zaburzenia związane z homocysteiną, witaminą B12, kwasem foliowym i żelazem, ferrytyną. Tą nieównowagę da się kontrolować i bilansować.
Jeżeli mamy dziecko z ZD pokazać Światu jak to które daje radę, to ono musi być zdrowe, biochemicznie zdrowe, stąd konieczność suplementacji i jej kontroli.
Zachęcam Was do poznawania swoich dzieci w układach biochemicznych, wtedy okaże się, że można bardzo dużo zrobić małym wysiłkiem, a suma tych małych wysiłków da dużo więcej, niż my tego oczekujemy :jupi: .
Jarek
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 20:55   

anuszkaa napisał/a:
Cytat:
antyodrobaczanie i czyszczenie z patogenów

Pierwszy raz spotykam się z tymi określeniami. Czy można kilka słów więcej?
I jeszcze bardzo proszę o informację, co to jest herbata Jonasza i gdzie mogę ją kupić?

Herbata Jonasza to popularny wśród autystów środek do własnie usuwania z organizmów "różnych problemów". Jak to w autyźmie bywa na jednego działa jedna rzecz na innego druga. Kurkuma jest powszechnie stosowanym środkiem do czyszczenia wątroby i nerek. Herbata Jonasza (do kupienia gdzieś na stronach) jest zestawem ziół na pasożyty, bakterie. Tutaj sugerowałbym, abyś weszła na stronę dotyczącą autyzmu i możesz zobaczyć też jakie zioła oczyszczają organizm. Ja u mojego syna próbowałem różnych metod z dobrym skutkiem. Dzisiaj już tego nie stosuje
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-11, 20:56   

Bardzo dziękuję!!! Jest to trop, który podejmę!!! :prosze: :-)
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-11, 21:01   

anuszkaa napisał/a:
Cytat:
antyodrobaczanie i czyszczenie z patogenów

Pierwszy raz spotykam się z tymi określeniami. Czy można kilka słów więcej?
I jeszcze bardzo proszę o informację, co to jest herbata Jonasza i gdzie mogę ją kupić?

Czytając po raz drugi uchwyciłem aluzję, przepraszam za kwiecistość i słowotwórczość.
Przez ANTYODROBACZANIE po prostu rozumiem podawanie różnych środków które oczyszczają organizm z robaków. Tak tym razem to dobre sformułowanie.
Czyszczenie z patogenów, to następne mądre, ale zbyt kwieciste wyrażenie, można było poprzestać na wyrażeniu: OCZYSZCZANIE ORGANIZMU Z RÓŻNEGO RODZAJU ROBACTWA.
W autyzmie, u mojego Kamila, u moich znajomych to temat podstawowy, często się łapię że wtedy weterynarz jest mi bliższym lekarzem niż pediatra, ale leki dla psa czy konia dają lepsze efekty niż to co przepisuje się ludziom,
Tym razem mam nadzieję precyzyjnie.
Dziękuję
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu