FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XXII Konferencja BK: Segregacja, integracja, inkluzja [...]
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-07, 13:40   

groszek napisał/a:

Iga Marysia jeździła z Marcinem, nie z Maksem i właśnie czuła się wykorzystana, nie znosi basenu a musiała chodzić :tak: Marcin był w 1 klasie ona w piątej ...


A ja cały czas myślałam, że ona o Maksa taka była zła. Wiesz co to są chyba normalne zachowania w rodzinie. Moja siostra do tej pory mi wypomina, że musiała mi matematykę tłumaczyć.

Czytanie ze zrozumieniem mi siadło. Ale pewnie dla tego, że jestem przy pisaniu literki "ć" i sylabach na B, L.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-12, 12:34   XXVIII Konferencja BK Czas dla rodziców

W tym roku Stowarzyszenie BK zorganizowało konferencję , którą można samemu przeczytać na ich stronie internetowej
Tytuł konferencji
Ich dzień powszedni?

Życie codzienne dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie


:arrow: Ich dzień powszedni

Program konferencji obejmuje następujące zagadnienia.




− Codzienność – pytania, których się nie zadaje – Ewa Suchcicka (Prezeska Stowarzyszenia Bardziej Kochani).

- Dorosłość osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jako czas na... – dr Maria Piszczek – psycholog kliniczny

- Jakość własnego życia w ocenie osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną przed i w czasie pandemii – dr hab. Danuta Wolska – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

- Jakość własnego życia w ocenie osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną przed i w czasie pandemii – dr Andrzej Wolski – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

- ŚDS w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualą i ich rodziców – Aleksandra Malinowska – dyrektor Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Warszawie.

- Rejnmen – niedziela Marka – prezentacja- część wystąpienia Aleksandry Malinowskiej

- Katolickie Stowarzyszenie Niepełnoprawnych Archidiecezji Warszawskiej– Łukasz Owczarek – Dom Rehabilitacyjno-Opiekuńczy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

- Życie w Domu Pomocy Społecznej – Katarzyna Komoń – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Na przedwiośniu”.

- Dorosłość osoby z niepełnosprawnością oczami młodszej siostry, czyli wspólna droga niestandardowego rodzeństwa - Daria Sadek – siostra mężczyzny niepełnosprawnego intelektualnie – Poznań.

- Gruba czyli jak to jest mieć siostrę – Katarzyna Paszkowska – oligofrenopedagog, nauczycielka w SP nr 123 w Warszawie.

- Irena – jedno życie tylko…. Judyta Sierakowska - pisarka

- Irena – jedno życie tylko…. Krystyna Panek – siostra Ireny



Brakujące materiały Stowarzyszenie będzie uzupełniać na bieżąco.



Ponadto do pobrania lub obejrzenia filmy:

Otwórz oczy – reż. Barbara Poniatowska, Paweł Zeitz (28min)

https://vod.tvp.pl/video/otworz-oczy,otworz-oczy,51216564



Wszystko dla mojej córki – reż. Alina Mrowińska (50 min)

https://vod.tvp.pl/website/wszystko-dla-mojej-corki,50834376



Droga życia – reż. Magdalena Reczkowska – Kazek trzeba wykupić dostęp do tego filmu :oops:

:arrow: Droga życia
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-22, 21:18   Nowa konferencja on line XXIX

Do jutra można się rejestrować na jubileuszową konferencję BK
XXIX Konferencja z cyklu Czas dla rodziców
Zespół Downa – perspektywy na życie
Program
Webinar I
26 listopada 2021 (piątek), godz. 17:30 – 19:15
Link: https://bardziejkochani.clickmeeting.com/konferencja-zespol-downa-perspektywy-na-zycie-webinar-1
• Zespół Downa z perspektywy 20 lat – Andrzej Suchcicki (Stowarzyszenie "Bardziej Kochani").
• Wspieranie rozwoju - nowości i nadzieje, rokowania i rozczarowania -
dr Radosław Piotrowicz (Akademia Pedagogiki Specjalnej).
Webinar II
27 listopada 2021 (sobota), godz. 17:30 – 19:00
Link: https://bardziejkochani.clickmeeting.com/konferencja-zespol-downa-perspektywy-na-zycie-webinar-2
• Nie ma żartów z edukacją - pomysły na nauczanie osób niepełnosprawnych intelektualnie -
prof. Lidia Klaro-Celej
Webinar III
28 listopada 2021 (niedziela), godz. 15:00 – 16:30
Link: https://bardziejkochani.clickmeeting.com/konferencja-zespol-downa-perspektywy-na-zycie-webinar-3
• Praca dla wszystkich czy dla niektórych - refleksje na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną – dr Monika Zakrzewska (Centrum DZWONI).
Webinar IV
28 listopada 2021 (niedziela), godz. 16:45 - 18:45
Link: https://bardziejkochani.clickmeeting.com/konferencja-zespol-downa-perspektywy-na-zycie-webinar-4
• Tak tu gwarno o zmierzchu – oferty wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie
w późnym wieku - Małgorzata Druś (Dyrektor "Domu na Wójtowskiej" w Warszawie).
• Podsumowanie i zakończenie konferencji - Andrzej Suchcicki (Stowarzyszenie "Bardziej Kochani").

XXIX Konferencja z cyklu Czas dla rodziców
Zespół Downa – perspektywy na życie
Instrukcja
1. Konferencja zostanie przeprowadzona w formie on-line za pośrednictwem platformy webinarowej ClickMeeting.
2. Każdy wykład to osobny webinar z indywidualnym linkiem do rejestracji i płatności.
3. Linki do poszczególnych webinarów otrzymali Państwo wraz z programem konferencji.
4. Po kliknięciu w link rejestracji należy uzupełnić dane: imię, nazwisko, adres e-mail. Następnie proszę zaznaczyć pole „Nie jestem robotem” (zabezpieczenie przed spamem) oraz kliknąć na przycisk „KUP BILET”. Nastąpi przekierowanie do panelu płatniczego PayU w celu sfinalizowania zakupu wybranego webinaru.
5. Po dokonaniu zakupu otrzymają Państwo wiadomość e-mail potwierdzającą płatność oraz zawierającą przycisk „OGLĄDAJ TERAZ”. Kliknięcie w przycisk przeniesie Państwa
bezpośrednio do platformy, w której pojawi się pytanie czy chcą Państwo skorzystać z aplikacji czy z przeglądarki internetowej. Informujemy, że nie ma konieczności instalowania aplikacji. Uczestnictwo w webinarze może być realizowane bezpośrednio w przeglądarce internetowej.
6. Jeżeli konferencja jeszcze się nie rozpoczęła wyświetli się na ekranie licznik czasu lub informacja o tym, że webinar zaraz się rozpocznie.
7. Jeżeli okno webinaru zostanie przez Państwa przypadkowo zamknięte, można do niego zawsze wrócić poprzez tą samą wiadomość potwierdzającą dostępną w Państwa skrzynce mailowej.
8. Podczas webinaru czat dla uczestników będzie wyłączony. Na koniec wykładu czat zostanie uruchomiony w wersji Q&A, która pozwoli na zadawanie pytań w wersji tekstowej
w prawym dolnym rogu ekranu. Prezenter będzie sukcesywnie wyświetlał pytania na ekranie
i odpowiadał na nie zgodne z kolejnością.
9. Webinar zostanie zakończony przez prezentera w momencie gdy upłynie czas przeznaczony na wykład lub gdy w czasie Q&A nie pojawi się więcej pytań od uczestników.
10. Informujemy, że jakość webinaru zależy również od jakości Państwa łącza internetowego. Mogą wystąpić zakłócenia w odbiorze webinaru. Wówczas prosimy o sprawdzenie własnego łącza internetowego lub zamknięcie okna webinaru i ponowne dołączenie przez e-mail z linkiem.
Uwaga! Ponieważ projekt współfinansuje m. st. Warszawa wszyscy chętni mieszkańcy Stolicy mogą
w konferencji brać udział bez opłat. W tym celu prosimy o kontakt pod numer telefonu 502147487 lub mailem: esuchcicka@bardziejkochani.pl. Pozostałych uczestników prosimy o postępowanie zgodnie
z instrukcjami platformy.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2021-11-22, 23:36   

No niestety wyprowadzka o 10 km nie przysłużyła się :lol: Już nie ma za darmola... ;-)
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-22, 23:50   

A to pech :lol: ale masz rodzinę w City. Możesz u nich obejrzeć ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5776
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2021-11-23, 10:32   

No może, może.... :spoko:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-26, 22:37   

Ktoś dziś słuchał - oglądał pierwszy wykład na konferencji?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-26, 23:08   

Ja nie. Co było?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-27, 18:42   

Dziś miałam chrapkę na babkę od edukacji ale technika ją zjadła i webinar będzie przeniesiony, bo nie udało jej się podłączyć.
Wczoraj wykład miał Radosław Piotrowicz mąż naszej szkolnej logopedy. To był wykład dla rodziców małych dzieci. Jak może zauważyliście ( może jakiś Man też tu zajrzy)w planie wczoraj o terapii dziś o szkole a jutro dwa webinary o dorosłości.
Co się zmieniło w terapii na przestrzeni lat ( 58 bo tyle liczy sobie historia PSONI) a byli pionierami i wymusili edukację dla niepełnosprawnych intelektualnie.
Na początku terapeutami musieli być rodzice i dzielili się doświadczeniami na turnusach na ktòre wyjeżdżali rodzinnie.
Teraz żyjemy w czasach kiedy dostęp do terapii i do wiadomości jest ułatwiony. Nie mniej jednak w tym gąszczu informacji też łatwo się zagubić.
Jest wiele terapii , ale na ile są skuteczne?
Czy warto jeździć z małym dzieckiem od gabinetu do gabinetu?
Jak to -co tam robi - przekłada się na życie codzienne?
Generalnie chodzi o to by nasze dziecko wchodziło w grupę, by w niej uczyło się i funkcjonowało, bo tak to jest w społeczeństwie. Kontakty 1:1 są mało rozwijające.
Chodzi o to by to co dziecko robi z terapeutą przekładało się na umiejętności życia codziennego. Na trening codzienny. Więc rodzice muszą się w to włączyć. Strategia uczenia przez codzienne powtòrzenia.
No i kwestia odpępnienia.
Czy daję mojemu dziecku szansę na samodzielność?
Czy za mocno go nie wyręczamy w obowiązkach.
Czy umie sobie sam zorganizować wolny czas
czy stałe potrzebuje mojego uczestnictwa w wymyślaniu mu aktywności?
Czy ma grupę rówieśniczą?
Czy będzie "wiecznym dzieckiem" nieodpępnionym od rodziców?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-28, 18:47   

Przegapiłam 3 webinar o WTZ, ale dotarłam na ten o Domach Opieki Społecznej. Byłam zresztą w nim kiedyś z BK i ta dyrektor jest taka empatyczna. Wykład bardzo przyjemny i płynie z niego optymizm, żeby nie bać się Domòw Opieki Społecznej. Że nie są to instytucje totalne i dbają o zaspokojenie potrzeb swoich mieszkańcòw. Jedno co martwi że nie ma specjalnego dla tych z zD, bo oni jednak zawsze jakoś dążą do odnalezienia się w grupie.
Ale też podkreślała samodzielność w obsłudze i żeby nie wyręczać.
To ja chyba muszę kupić sobie kajdanki ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-28, 18:52   

groszek napisał/a:

To ja chyba muszę kupić sobie kajdanki ;-)


Hmmm, takie przemyślenia po webinarze BK? Groszek Cie prosił? Do tych kajdanek coś jeszcze? Czy tylko kajdanki? Pamiętaj o kluczyku bo jakoś zawsze na filmach to ten kluczyk jest istotny. ;-)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2021-11-28, 20:08   

Iga napisał/a:
groszek napisał/a:

To ja chyba muszę kupić sobie kajdanki ;-)


Hmmm, takie przemyślenia po webinarze BK? Groszek Cie prosił? Do tych kajdanek coś jeszcze? Czy tylko kajdanki? Pamiętaj o kluczyku bo jakoś zawsze na filmach to ten kluczyk jest istotny. ;-)


Futrzane kajdanki ? :wow: :wow: :wow:

Nic mi o tym nie wiadomo...
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-11-28, 20:20   

Pewnie dowiesz się w odpowiednim czasie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-28, 22:24   

Iga poczyniłaś zbyt daleko idącą antycypację.
A może głodnemu chleb na myśli :roll:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-30, 09:08   

Nikt nie pyta o ostatni webinar z edukacji??? :shock:
Myślicie że zaspałam albo zapomniałam a tu niespodzianka! Byłam i zrobiłam zdjęcia. Więc mam cały webinar bo było to co na slajdach.
Ale jak nie pytacie -tzn. Was już to nie interesuje. :cool2: :papa:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu