FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wczesne wspomaganie Irlandia
Autor Wiadomość
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-06, 23:07   Wczesne wspomaganie Irlandia

Witam od kilku miesięcy jestem w Irlandii,tutaj mieszkam i pracuje.Za niebawem moja żona wraz z naszym synkiem Marcelkiem przyjadą do mnie.Czy orientujecie się może jak wygląda tutaj kwestia wsparcia, rehabilitacji spotkań ze specjalistami..Co prawda znalazłem taką organizację http://www.brothersofcharity.ie/ ale czy ktoś miał może jakieś doświadczenia i kontakt z takimi fundacjami,na jakich zasadach one funkcjonują?Pozdrawiam:)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-05-06, 23:19   

Witaj :papa: Jeśli nie masz problemów z językiem to radzę bezpośrednio zadać pytanie na forum http://forum.downsyndrome.ie/ A :arrow: tutaj znajdziesz również interaktywną mapkę Irlandii z regionalnymi centrami pomocy. Wszak to co oferuje się w poszczególnych regionach kraju może naprawdę być diametralnie różne (tak bodaj jest niezależnie od kraju).

Oczywiście w Zakątku też pewno znajdziesz jakieś doświadczone w tej kwestii rodziny. :spoko:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-07, 17:39   

Hey.Niestety organizacja downsyndrome i jej oddział w Galway w mieście gdzie mieszkam nie są mi w stanie pomóc.Dostałem odpowiedź na meila że tworzą bardzo mała grupę finansowaną jedynie przez członków.Owszem organizują imprezy integracyjne i wieczory informacyjne jednak żadna rehabilitacja oraz spotkania ze specjalistami nie wchodzą w grę.Spotykają sie jako komitet raz w miesiącu.Miałem wrażenie że osoba która mi odpisywała chciała mnie zbyć.Szkoda liczyłem że fundacje tutaj funkcjonują na wysokim poziomie,biorąc pod uwagę ze duży jest procent dzieci z ZD.No nic mam namiary na jeszcze jedną fundację spróbuje się do nich zwrócić.Idealnie gdy mógłbym nawiązać kontakt z rodzinami z Polski którzy mają już doświadczenie.Podejrzewam że obcokrajowcy traktowani są w inny sposób niż rodziny irlandzkie.Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-07, 17:45   

Myślę, że w Irlandii jest zupełnie inny system jak w Polsce i nie ma tam odpowiedników takich placówek jak u nas. Chciałabym się mylić.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-05-08, 22:52   

Mamy na Zakątku rodziny z Irlandii , może coś podpowiedza :spoko:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2012-05-09, 02:32   

Joannaeva33 jest właśnie z Galway :-)
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2019-10-07, 18:02   

Na Fb św.p. nasz Aniołek, mała Wielka Piękna Zuzka podbić świat i uświadamiać ludzi na temat Zespołu Downa.Tu i teraz to się dzieje 🥰. Zdjęcie Zuzi widnieje na okładce poradnika "Dziecko z Zespołem Downa. Pierwsze chwile po diagnozie." FanPage "Świat według Zuzki" #ŚwiatWedługZuzki #Misja21

"Poradnik będzie dostępny dla rodzin, które zmagają się z diagnozą dziecka z zespołem Downa mieszkając w Irlandii! Celem stworzenia przewodnika była pomoc, aby polscy rodzice mieszkający w Irlandii mieli możliwość otrzymania prostych, aktualne i rzeczowe informacji na temat zespołu Downa w ich ojczystym języku. Kolejnym celem jest możliwość analizy postrzegania przez rodziców na temat tego stanu i możliwości zapoznania się z historią rodzin w podobnej sytuacji. Poradnik zostanie stworzony we współpracy ze specjalistami i rodzicami.

"Średnio co 2-5 miesięcy Polska rodzina mieszkająca na terenie Irlandii słyszy prenatalną lub postnatalną diagnozę Zespołu Downa u swojego dziecka. To szczególny, wrażliwy czas w którym rodzina powinna być obdarzona wsparciem oraz mieć zagwarantowany dostęp do informacji aby zapoznać się z charakterystyką kondycji oraz zaznajomić z historią innych rodziców w podobnej sytuacji. Kiedy przebywa się za granicą jest to szczególne wyzwanie. Brak wsparcia bliskich w takiej sytuacji może być szczególnie dotkliwy. Często istnieje też bariera językowa która utrudnia otrzymywanie informacji. Po przekazaniu diagnozy rodzice otrzymują poradnik w języku angielskim ale nie zawsze rozumieją jego przekaz a czasami zwyczajnie nie utożsamiają się z jego treścią. W pewnych przypadkach dodatkowym wyzwaniem są zakorzenione w rodzicach stereotypy i głęboko negatywne opinie na temat zespołu Downa. Podczas przekazywania diagnozy, co w znakomitej większości przypadków ma miejsce zaraz po narodzinach dziecka, te stereotypy nie są podważane przed personel i rodzic zmaga się z sytuacją podwójnie. Niestety znane mi są przypadki kiedy rodzice postanawiają pozostawić swoje świeżo narodzone dziecko w instytucji publicznej.

Cel stworzenia poradnika to upewnienie się że polscy rodzice mieszkający w Irlandii mają możliwość otrzymania prostych, aktualnych i rzeczowych informacji na temat Zespołu Downa w ojczystym języku. Kolejnym celem jest możliwość przeanalizowania swoich percepcji na temat tej kondycji oraz możliwość zapoznania się historii rodzin w podobnej sytuacji. Poradnik powstanie we współpracy ze specjalistami oraz rodzicami.

Wsparcie tej inicjatywy może pomóc rodzicom przejść przez trudny okres jaki pojawia się zaraz po otrzymaniu diagnozy zespołu Downa u swojego dziecka. Przekazane środki zostaną przeznaczone na powstanie poradnika. Jeśli po spełnieniu tego planu pozostaną jakiekolwiek dodatkowe środki, zostaną one przekazane fundacji Down Syndrome Ireland. Dziękuję.
Organizer Anna Błasińska "
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu