FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
przedszkole specjalne poza miesjcem zamieszkania
Autor Wiadomość
amelcia 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Gru 2008
Posty: 175
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2014-08-21, 12:50   Zwrot kosztów do dojazdu do przedszkola

Witam! Nie wiem od czego mam zacząć.
Mam córcię z zd która w tym roku skończyła 6 lat. Do tej pory uczęszczała do przedszkola ogólnodostępnego i stwierdziłam ze to porażka. Od tego roku chcę ja dać do przedszkola integracyjnego w innej gminie. Starałam się o zwrot kosztów i niestety mam problem gdyż w orzeczeniu o kształceniu specjalnym mam napisane że może uczęszczać do przedszkola ogólnodostępnego, ogólnodostępnego z oddziałami integracyjnymi oraz do przedszkola integracyjnego. Gmina odmawia mi zwrotu dlatego że u nas w gminie jest przedszkole ogólnodostępne. Może któraś mama miała taki sam problem . Nie wiem co teraz. To są dość spore koszty i nie wiem czy mi ze świadczeń starczy.
_________________
Gosia mama Amelci 07.072008 zD i Dominis12lat
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-21, 15:23   

Gosiu scaliłam Twój wątek z już istniejącym na ten temat - przeczytaj posty tu napisane :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
amelcia 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Gru 2008
Posty: 175
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2014-08-21, 16:02   

Ok. Dziękuję.
_________________
Gosia mama Amelci 07.072008 zD i Dominis12lat
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-08-21, 16:04   

Poproś niech w PPP zmienią zapis. Jeśli trzeba, nich jeszcze raz przebadają córcię i wystawią nowe orzeczenie. Pani psycholog z panią pedagog powinny zrozumieć, że dziecko nie rozwija się w przedszkolu ogólnodostępnym i potrzebuje bardziej specjalistycznych metod lub małych grup i nauczyciela wspomagającego. A to zapewnić może tylko przedszkole integracyjne, czy też specjalne.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2015-03-15, 21:16   

Witajcie, czy jest na forum ktoś, kto chciał oddać dziecko trzyletnie do przedszkola specjalnego w innej gminie? Nie mam jeszcze opinii o potrzebie kształcenia specjalnego, a system jest taki, że dopiero w wakacje można przeprowadzić badania w PPP. Mamy tylko opinię o WWR (jest realizowane w m. Poznań, a mieszkamy w powiecie poznańskim). Do przedszkola chcemy oddać dziecko w Poznaniu, bo mamy dobrą placówkę, ale przedszkole twierdzi, że małe szanse, bo nie jesteśmy z Poznania. Dlaczego więc WWR można realizować w innej gminie, a przedszkole nie? Trzy-, czteroletnie dzieci niepełnosprawne nie mają takich samych praw jak pełnosprawne?
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2015-03-16, 13:40   

Mój synek chodził do przedszkola poznańskiego, nawet do dwóch, bo zmieniałam przedszkole i też mieszkam w powiecie poznańskim.
Miałam opinię i miałam zgodę mojej gminy.
Przy zmianie placówki denerwowałam się czy na pewno go przyjmą, bo zapisy w regulaminie naborów były takie, że pierwszeństwo mają dzieci z Poznania. Miejsce się na szczęście znalazło.
Warto sprawdzić zasady rekrutacji w konkretnej placówce, często są podawane na stronach internetowych przedszkoli. Opinię z tego co pamiętam wystarczyło, że się doniesie do końca sierpnia.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-17, 21:03   

W naszym przedszkolu już w zeszłym roku, po zmianie przepisów, utworzono tylko jedną grupę integracyjną, a jedną nieintegracyjną, właśnie dlatego że przedszkole musi zapewnić miejsce wszystkim chętnym dzieciom z Poznania, a dzieci spoza może przyjąć dopiero jak będą wolne miejsca. Nie mam pojęcia dlaczego miasto nie może się porozumieć z gminami w sprawie odpłatności, a obecna sytuacja jest czystym absurdem. Niepełnosprawne dzieci z powiatu nie mają szans na odpowiednie przedszkole integracyjne czy specjalne u siebie w rejonie, a w Poznaniu przedszkola ze świetną kadrą i zapleczem pracują na pół gwizdka i zwalniają pedagogów specjalnych.

Makowa, ja bym na Twoim miejscu szybko dziecko przemeldowała. Wiadomo że wtedy nie załatwicie transportu od siebie z domu, ale przynajmniej miejsce w przedszkolu będziecie mieli.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2015-03-17, 21:49   

Dzięki za odzew. Postaram się powalczyć w gminie. Szczerze mówiąc w przedszkolu też doradzano mi kombinowanie z meldunkiem, ale: po pierwsze mam sprzeciw wewnętrzny wobec kombinowania, tym bardziej podpisywania oświadczeń niezgodnych z prawdą, a po drugie mam ochotę troszkę powalczyć o swoje :mlotek: Pewnie nawet przegram, ale kto nie próbuje.... Wkurza mnie to po prostu, że to tak w Polsce wygląda. :-x O wszystko trzeba walczyć samemu, dowiadywać się, wydzwaniać, prosić... Skąd człowiek ma to wszystko wiedzieć?! Ehhh Rozpisałam się. Dam znać co wywalczyłam, chyba że mnie tak przeżują i wyplują, że nie będzie komu pisać ;/ Pozdrawiam serdecznie :-)
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-17, 23:24   

Ale o co chcesz walczyć w gminie? Żeby przedszkole integracyjne utworzyli?

Jak czujesz wewnętrzny sprzeciw i chce Ci się walczyć, to walcz, może coś dla innych wskórasz. Pamiętaj jednak też, że będziesz miała jeszcze wiele sytuacji, w których nie będziesz miała wyboru i będziesz musiała pójść na noże. Moje nerwy oszczędzam właśnie na takie, nie takie znowu rzadkie w życiu rodzica dziecka z zD, sytuacje. Właśnie mam utarczkę z PPP. Bałabym się na Twoim miejscu trochę też, że w końcu dziecko nie będzie chodzić do przedszkola, bo gmina powie, że nie ma obowiązku przedszkolnego.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu