FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zaświadczenie o pot.kształcenia
Autor Wiadomość
asiuuula002
mruczek

Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-04-28, 06:13   Zaświadczenie o pot.kształcenia

Nie wiem czy już taki temat się pojawił , jeśli tak to proszę o przeniesienie . Moja 3 i pół roczna córka chodzi do przedszkola integracyjnego , dostała ona zaświadczenie o potrzebie kształcenia oraz że jest niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym co jest jednoznaczne z tym że przedszkole dostaje od państwa 4,500 zł miesięcznie . Moje pytanie to czy są jakieś kryteria co dziecku należy się w przedszkolu za te pieniążki , czy powinno mieć jakiegoś asystęta lub coś w tym stylu ? Proszę o odpowiedź :)
_________________
LAURA ur. 05.01.2012 :)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5808
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2015-04-28, 06:29   

Rozumiem, że córka ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w którym stwierdzono sprzężenie niepełnosprawności - upośledzenie plus inna niepełnosprawność (ruchowa, wada słuchu, wada wzroku?), inaczej wysokość subwencji byłaby o połowę niższa.
Dopytuję się, bo odpowiedź na to pytanie, czyli jaką inną wadę ma dziecko, podpowie ci, jakie dodatkowe zajęcia potrzebuje twoja córka.
Ponadto w orzeczeniu wypisane są zalecenie, które przedszkole ma obowiązek realizować. To też jest punkt wyjścia do rozmów z dyrekcją o rodzaju i ilości zajęć. :tak:
Co do asystenta - nie wiem, jak rozwiązana jest taka kwestia w integracyjnym, bo wydaje mi się, że zawsze powinien być nauczyciel wspomagający.
Mamy wątek asystent w przedszkolu Poczytaj, może znajdziesz tutaj odpowiedź? :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
asiuuula002
mruczek

Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-04-28, 12:06   

Tak ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (sprzężenie) dokładnie ruchową niepełnosprawność no i mało ogólnie mówi więc logopeda 100 % + psycholog + psychiatra nie wiem może ktoś coś jeszcze podpowie , czy mogę wymagać czegoś jeszcze od dyrekcji czy nie .
_________________
LAURA ur. 05.01.2012 :)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2015-04-28, 21:47   

Psychiatra :wow: :lol:
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-05-01, 17:26   

Cytat:
logopeda 100 % + psycholog + psychiatra


Kochana psychiatra to lekarz i w przedszoklu nikt Ci wizyt u takowego nie zapewni. Możesz pytać o zajęcia z pedagogiem, o integrację sensoryczną, rehabilitację ruchową jeśli dziecko ma problemy z motoryką. Na zakątku jest wiele informacji na ten temat szukaj i szukaj :spoko:
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu