FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
szkoły w Warszawie
Autor Wiadomość
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-30, 18:36   

Tusia, to daj sygnał jakiej pomocy potrzebujecie. Może da się coś zorganizować. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2015-12-30, 21:14   

Dziękuję, będę pamiętać.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
kropka1 
gaduła

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 212
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2015-12-30, 21:58   

Adam chodzi na Czarnieckiego jest w klasie razem z Szymonem Ani :-) to co napisala Ania wszystko potwierdzam, szkoła na pewno nie jest przystosowana dla dzieci na wózkach, stary budynek byłoby trudno, dyrektorka na dniu otwartym mówiła ze szkoła jest niedostosowana dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, szkoła przyjmuje uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znaczmy i uwarunkowanym.
Płatności to 5 zł/msc -świetlica
Rada rodziców chyba 15 zł/msc
obiady chyba 12 zł/ dzien
Adam chodzi do klasy 7 osobowej, Ania wszystko dokładnie napisała,wiec nie będę się powtarzać ;)
Adam od tygodnia korzysta z dojazdów do szkoły i ze szkoły zapewnionych przez gminę, na razie testujemy i jest ok, ale to zbyt krótki czas na opinie.
W szkole rzeczywiście stawiają bardzo na samodzielność, pod tym względem bardzo naciskają rodziców.
Szkoła jest tez nastawiona na integracje dzieciaków, przedstawienia są niesamowite, każde dziecko ma swoja role i każdy występuje ;)
Szkoła jest mała i kameralna.
No nie wiem co jeszcze moge dodać, jeżeli masz pytania pisz ;)

pozdrawiam i życzę dużo siły ;) my przeprowadzaliśmy się 2 lata temu do Warszawy to było mega wyzwanie ;) ale nie żałuję
_________________
Monika, mama słodziaka uparciucha Adasia - 30.12.2008 (zD) oraz cukiereczka złośnika Aleksandra - 03.03.2012
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-04, 09:52   

Tuśka, dziewczyny...

do szkoły Pan Roli "chodzi" znajomego córka...dziewczyna ma coś koło 20 lat ma porażenie mózgowe i porusza się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim więc takich dzieci jak ona jest z tego co wiem sporo w sensie wózkowych
co do opłat kolega mówi że płaci 450 zł miesięcznie , jest to szkoła niepubliczna ma dofinansowanie z gminy i skądś jeszcze natomiast jak sama nazwa wskazuje są i opłaty wnoszone przez rodziców i właśnie coś koło 450 zł. tak przynajmniej w 2015 rok to wyglądało.

jak szukałam szkoły dla Szymona moja 1 myśl była właśnie że tam...bo to trzy kroki ode mnie
niestety/stety powiedziano mi wtedy że z samym zD nie przyjmują ...syn musiałby mieć jakąś dodatkową niepełnosprawność...cokolwiek by to oznaczało bo Sz ma sporą wadę wzroku i pewnie gdybym się uparła to bym zapisała go (wada wzroku to sprzężenie też) ale padło na Czarnieckiego bo wiele słyszałam wtedy o tej szkole dobrego natomiast o szkole Pana Roli nic bo nikogo stamtąd nie znałam tak jak z Czarnieckiego ;-)

co do Głogowej bardzo chciałam żebym Sz tam uczęszczał i zapłaciłabym i 1000 pln ale to zbyt daleko od nas ...wiem że AniaK wozi swojego Szymka z Tarchomina ale ja jeszcze do pracy musze na 8 zdążyć i bez auta (bo nie miałabym gdzie później zaparkować w Centrum) nie wyobrażałam sobie wożenia Sz na 7 do szkoły a potem sama na 8 do pracy - chyba oboje o 5 musielibyśmy wstawać aby zdążyć na Głogową :lol:

a na Czarnieckiego mamy też bliziutko :spoko:

powodzenia :spoko:

PS myślę że syn Tuśki będzie miał dobrze u Pan Roli
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5770
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2016-01-04, 11:20   

Ania-wiosna08 napisał/a:

co do Głogowej bardzo chciałam żebym Sz tam uczęszczał i zapłaciłabym i 1000 pln ale to zbyt daleko od nas ...wiem że AniaK wozi swojego Szymka z Tarchomina ale ja jeszcze do pracy musze na 8 zdążyć i bez auta (bo nie miałabym gdzie później zaparkować w Centrum) nie wyobrażałam sobie wożenia Sz na 7 do szkoły a potem sama na 8 do pracy - chyba oboje o 5 musielibyśmy wstawać aby zdążyć na Głogową :lol:

AniaK to chyba ja ;-) , i mieszkamy na Kabatach i mamy Piotrka, nie Szymka :oops:
I rzeczywiście daleko nie mamy i na szczęście to jest na drodze do pracy męża, więc nie mamy problemu z dojazdami. A ze szkoły jesteśmy bardzo zadowoleni :tak:
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-04, 11:30   

przepraszam Aniu chyba pomyliłam Cię z kimś innym z mamą Szymka z Tarchomina :oops:
(bo jakaś mama chyba z Z21 tłumaczyła mi że wozi syna na głogową z Tarchomina kiedy ja narzekałam że z Bielan będę miała daleko ;-) )

pozdrawiam
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-06, 20:40   

A nie rozważałaś dowozu grupowego na Głogową?
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 09:48   

nie wiem czy to do mnie pytanie ale odpowiem ;-)
nie, nie rozważałam bo tak samo bym musiała odprawiać dziecko (o tej samej godz) co gdybym sama musiała go odwozić
z Bielan na Mokotów troszkę rano się jedzie więc pewnie musiałabym odstawiać koło 7 dziecko do busa a o tej porze to ja sama już jade do pracy ...
może i dałoby się to zgrywać ale już klamka zapadła syn chodzi na Czarnieckiego i od września będzie jeździł busikiem z kolegami z klasy którzy są z naszej okolicy :spoko:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-07, 14:36   

Tak, Aniu, do Ciebie. I dziękuję za odpowiedź. Ja sama myślę, że w przyszłości uda mi się dopisać Martynkę do tej szkoły. Na razie uczy się w domu, ale zapewne nadejdzie taki wiek, gdy poprosi o więcej kontaktu z rówieśnikami z niepełnosprawnością.
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
Doti 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-26, 15:32   Gimnazjum specjalne w Warszawie

Witam,
od września rozpoczynamy nowy etap - Gimnazjum :-)
Obecnie syn kończy klasę 6 -stą w szkole z oddziałami integracyjnymi. Jesteśmy z Ursynowa.
Myślimy o gimnazjum specjalnym - Elektoralna, Różana, Głogowa. Czy ktoś z Państwa może coś powiedzieć o tych szkołach?

Pozdrawiam
_________________
Doti
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2020-03-20, 12:06   

Muszę odkopać ten temat, ale jestem w desperacji. Poddałam się i chce Ulę oddać do szkoły specjalnej, celowaliśmy w Czarnieckiego, ale nadgorliwe biurwy z Poradni uparły się, że nie wydadzą nam orzeczenia bez sprzężenia pomimo tego, że Ulka sobie świetnie radzi nawet bez aparatów i ten jej niedosłuch to naciagana sprawa.
Błagam, proszę, zaklinam!
Potrzebuję na szybko polecenia, ale takiego z ręką na sercu, innej szkoły w Warszawie, nie na Pradze, bo tam to już nie dam rady dojeżdżać. Szkoła musi przyjmować dzieci ze sprzezeniem.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-20, 12:33   

Na Czarnieckiego przyjmują dzieci ze sprzężenami. Jedna klasa czwarta ma 2 uczniów.
Dziewczyny z Ursynowa polecają szkołę na Głogowej, tylko tam chyba jest jakieś czesne...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2020-03-20, 12:42   

groszek napisał/a:
Na Czarnieckiego przyjmują dzieci ze sprzężenami. Jedna klasa czwarta ma 2 uczniów.
Dziewczyny z Ursynowa polecają szkołę na Głogowej, tylko tam chyba jest jakieś czesne...


W tym roku na Czarnieckiego otwierają jedną klasę pierwszą dla dzieci bez sprzężeń. Na Głogowej nie wiadomo czy będzie miejsce, bo to zależy czy "starszaki" odejdą, czy będą przedłużać edukację tam. Bierzemy ją pod uwagę, ale to trochę ryzykowne, żeby ograniczaś się do tej jednej szkoły.
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-20, 13:58   

Tak to dramat bo chciałam Ci polecić szkołę na Białobrzeskiej , ale czytam, że nie mają klas i odwołują rekrutację w tym roku.

Ja miałam też kłopoty, żeby Maks poszedł do OREW-u i musiałam podziałać ze zmianą orzeczenia.
Spróbuj dostać zaświadczenie od audiologa i odwołaj się od decyzji...

Czasem jest taka możliwość, że jak dziecko zamiast do 1 klasy idzie do 2 , bo i tak jest kształcone według IPETu. może trzeba szukać jakiejś klasy 2 gdzie mają sprzężenie.
Popytam jak jest na Karolkowej. Koleżanka zapyta wychowawczynię syna, która ma kontakt z dyrektorem
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-21, 16:46   

Szkołę na Głogowej nadal polecam. Już 10 lat Szymon tam jest, Kuba dołączył.
Ale przyznaję, że w tym roku może nie być miejsc, bo starszaki mają jeszcze czas na odejście, a szkoła się nie powiększa.
Szkoła jest płatna 800 zł/miesiąc.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu