FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można przeoczyć zespół downa przy porodzie?
Autor Wiadomość
asik0301
cichosza

Dołączył: 13 Sie 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-08-24, 19:56   

Dziewczyny a czy to jest zmarszczka naktana ? Pozdrawiam
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2016-08-24, 21:15   

Zmarszczka nakątna, to kolejna cecha naszych maluchów, to charakterystyczny układ powieki. choć niekoniecznie zawsze występuje u osób z zD, jak pisze jedna mama:"Łatwo ją dostrzec - to fałd zakrywający wewnętrzny kącik oka. Czasami po prostu jest i już. Mój mąż ma, a młodsza córka ma... w jednym oku! :-) Oboje zdrowi i bez zespołu Downa, FAS-u i innych takich ;-p Możesz przyjrzeć się rodzinie - jeśli rodzinną cechą jest takie charakterystyczne szerokie, płaskie czoło (jak u dzieci z FAS, jakby płaski trójkąt u nasady nosa), to ta zmarszczka prawdopodobnie się pojawi. Jeśli masz jakieś inne podejrzenia choroby, to obgadaj z pediatrą i już."
Zwykle nasze dzieci ją mają, mają też wąskie ramionka, opadające, krótką, szeroką szyjkę, stópki mają szerokie z szeroko rozstawionymi palcami...Jejku, mogłabym pisać i pisać, tak wiele jest różnic-nawet głos, płacz, czy gaworzenie,to też jest inne, jakby przytłumiony płacz, a raczej skowyt, czy kwik. Mam porównanie, bo wcześniej urodziłam i wychowywałam zdrowego synka, teraz już inżyniera, ale mam też małą, śliczną zdrową wnusię, którą wychowuję, więc wiem, co piszę. Z wykształcenia jestem pedagogiem, ale posiadam też zawód medyczny, więc sporo wiem o zD, a poza tym-kiedyś pracowałam z dziećmi z zD, to była moja pierwsza praca i wtedy zD dla mnie był abstrakcją...mnie to nie dotyczy, myślałam, a tu zoonk! Teraz wiem, ze może przytrafić się każdemu...
A, tak poza tym, to chyba świrujesz! Twoje dziecko jest zdrowe, niepotrzebnie szukasz dziury w całym, kochaj je i wychowuj, my-rodzice dzieci zespołowych na co dzień nie myślimy o cechach dysmorficznych naszych dzieci, mamy ważniejsze problemy, jak wygląd. To akurat jest gdzieś obok, choć ludzie przechodzący obok widzą tylko wygląd.
Nie zamartwiaj się, masz zdrowe dziecko i ciesz się macierzyństwem.
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu