FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Światowy Dzień Zespołu Downa w Gdańsku z "Ja Też"
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-03-27, 12:09   Światowy Dzień Zespołu Downa w Gdańsku z "Ja Też"

#MyVoiceMycommunity 21 marca 2017 - 12 Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Fundacja "Ja Też" wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała na 12 Światowy Dzień Zespołu Downa taki piękny materiał filmowy. Zachęcam wszystkich do obejrzenia.

Prawdziwy mikrofon, publika i to jest ich głos - kilka słów o sobie samym . Dzieci szkolne i młodzież od 7 do 18 lat z zespołem Downa - podopieczni Fundacji "Ja Też". Patryk lubi pływać, trenować judo, a w wolnych chwilach spać... obejrzyjcie koniecznie :tak:

Mój głos na Światowy Dzień Zespołu Downa dzieci najmłodszych z Gdańska i okolic.

O dorosłych osobach z zespołem Downa mogliśmy usłyszeć w audycji POLSKA i ŚWIAT na antenie TVN24.pl przy okazji projektu „Przystanek Szekspir”, który realizowany jest przez Fundację i Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatrez innej perspektywy . Dziś zachęcamy Was do wysłuchania przesłania płynącego bezpośrednio z ich ust. #MyVoiceMycommunity

Wypowiedzi dorosłych osób z zespołem Downa, podopiecznych Fundacji "Ja Też" My Voice Gdańsk 2017 r.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2017-03-28, 21:35   

Warte obejrzenia, dzięki Marzenia.
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2017-03-28, 23:04   

Rzeczywiście piękny ten materiał filmowy :spoko:
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-03-17, 00:03   

Zapraszamy rodziny, przyjaciól, wolontariuszy, partnerów i sponsorów Fundacji JA TEŻ na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.
W tym roku spotykamy się 18 marca o godz. 11 w :arrow: Sztuka Wyboru w Gdańsku na ul. Słowackiego. Kto może i chce, niech przyniesie coś pysznego. Nasze spotkanie będzie miało charakter wspólnego biesiadowania przy muzyce. Dla dzieci zabawa a niespodzianki dla nich wyczaruje Zuzanna Grabowska
Czas umili nam swoją muzyką Błażej Pawlina
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-10, 21:51   Obchody ŚDZD w Gdańsku

List od Fundacji JA TEŻ

„Szanowni Państwo, drodzy rodzice, terapeuci, nauczyciele, ludzie dobrej woli


Świat naszych dzieci zależy od nas, od tego jak nauczymy innych tworzyć miejsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, niezależnie od źródła jej pochodzenia. Tylko my możemy pokazać światu, jak dużo jest w nich piękna i ciepła, że nie należy się bać, że można zaakceptować ich inność i wspólnie tworzyć wspólną przestrzeń na włączenie w aktywne społecznie życie.

Oczywiście, że zawsze możemy zamknąć się we własnym świecie najbliższych, ale w ten sposób nic nie zmienimy globalnie dla przyszłości, a wydaje się, że jesteśmy to winni naszym dzieciom.

Myśląc o budzeniu świadomości społecznej w tym roku z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa zapraszamy Was na następujące wydarzenia.



Pierwszym z nich jest organizowany przez naszą Fundację JA TEŻ w ramach kampanii społecznej #jestem21 biletowany koncert akustyczny zespołu PECTUS w gdańskim Starym Maneżu w dniu 21.03.2019 o godz.20.00, pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska. Wasza obecność pokaże, że my rodzice jesteśmy razem, gotowi do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, dla tych dorosłych, którymi będą już niebawem. Zaproście znajomych, przyjaciół, sąsiadów do wsparcia idei. Przed koncertem powiemy wszystkim obecnym o jakim świecie marzymy. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na nowy ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla naszej Fundacji. Więcej szczegółów o koncercie z linkami do portali, gdzie można kupić bilety tu:

https://jatez.org.pl/koncert-pectus



Poza koncertem tego dnia, we współpracy z Miastem Gdańsk przeprowadzimy łącznie 21 wykładów na rzecz świadomości w szkołach podstawowych. To dzieci ze szkół podstawowych będą wzrastać razem z naszymi lub trochę przed nimi, to one będą tworzyć świat, który przyjmie lub odrzuci nasze dzieci.



Od 7 marca przez cały miesiąc marzec w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie dostępna wystawa „Miłośnicy Miłości”, na której obejrzeć będzie można fotografie przedstawiające dzieci i dorosłych z zespołem Downa w towarzystwie swoich rodzin. Wstęp jest bezpłatny. Autorką wystawy jest Pani Katarzyna Gapska. Zapraszamy serdecznie do jej obejrzenia.



Jednocześnie w marcu w TVP na antenie ogólnopolskiej oraz Internecie będzie emitowana seria naszych 6 krótkich spotów 15 sek. kampanii #jestem21 pokazujących dzieci razem we wspólnej przestrzeni życia.



Zaś 23 marca zapraszamy Was na Bal dla dzieci z okazji ich święta. Bal odbędzie się w godz. 11-14, w Sali Bankietowej Riwiera, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni. Zapraszamy Was całymi rodzinami. Bal zorganizujemy dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy Banglob, która przygotowała nam catering na Balu Równych Szans. Udział w balu jest BEZPŁATNY, natomiast liczba miejsc jest ograniczona (100 osób) i wstęp będzie możliwy tylko dla osób, które się zapiszą. Zapisy przyjmujemy max. do 17 marca (liczy się kolejność zgłoszeń). Formularz rejestracyjny znajduje się tu:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8DlsPyYoJUC_aXkPiYjyDUOiP9Vfab9DkTn-r-cjHnlUNjVJV0NFUDZFRlhJM1BaTUtUMUpDRllLSi4u&fbclid=IwAR1VOmn_tno2AQm7X3QByAiS9NYK2H0I2bmOC569KyhI6rOw7cKmWZIpuVY



W marcu będziemy uczyć innych, potrzebujemy Waszego wsparcia i zaangażowania poprzez obecność i zapraszanie ludzi wokół. Bądźmy razem. Więcej o całej kampanii można poczytać na naszej stronie w zakładce menu #Jestem21.



Z gorącym zaproszeniem

Małgorzata Bulczak

Prezes Zarządu Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ

oraz cały zespól Fundacji”





Pozdrawiam

Jakub Proma

503 936 575



http://facebook.com/fundacjajatez

http://jatez.org.pl/
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
mm 
trajkotek


Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 1656
Wysłany: 2019-03-11, 09:09   

Bardzo ciekawy program. Szczególnie zainteresował mnie koncert. Zastanawiam się jak jako Zakątek możemy wziąć w nim udział.
_________________
mama aniołka Piotrusia
(ur.9.12.2007r - 1.02.2009r), Agatki (ur.20.05.2003r.) i Marietty (ur.14.03.1991r)
"Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-11, 12:49   

Jeśli chciałabyś tam pojechać - dzwoń do Organizatorów. Powiedz, że jesteś szefową Zakątka 21 i dziękujesz za zaproszenie.
Chętnie pojedzesz i zrobisz parę zdjęć na nasz Portal :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu