FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla dziecka
Autor Wiadomość
aagatuss 
mruczek


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 138
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-26, 20:18   

Mam pytanko. Dostaliśmy opinię WWR, ale nigdzie nie ma zaznaczonej ilości godzin. Czy to jest wymagane? Mam tylko w zaleceniach, że Amela wymaga wszechstronnej stymulacji w ramach zespołu wwr dziecka, w tym terapia psychopedagogiczna, terapia logopedyczna i rehabilitacja ruchowa. Czy to wystarczy i ośrodek realizujący wwr sam sobie to podzieli czy mam iść do zespołu orzekającego, żeby to uszczegółowili?
_________________
Agata, mama Amelci z zD (ur. 18.11.2014) i Ksawcia (ur. 20.07.2016)
www.facebook.com/amicyberchrupka

To nie my daliśmy Ci życie, to życie dało nam Ciebie.
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2016-01-26, 20:32   

W naszym wypadku to zależało wyłącznie od ośrodka realizującego wwr. W jednym było na początku pół godz. tygodniowo, potem zwiększyli do jednej godz. tyg., mimo, że w opinii było całe mnóstwo zaleceń. Teraz zmieniliśmy miejsce realizacji wwr i będziemy mieć więcej godzin i więcej specjalistów na podstawie tej samej opinii.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-26, 23:00   

z tego co mi wiadomo to max może być 8 godzin miesięcznie, jeśli się myślę to mnie poprawią dziewczyny. Jak Nikodem nie chodził to najwięcej miał rehabilitacji. Teraz zaś logopeda i pedagog przeważają. Ustalają to terapeuci po analizie :) ale zawsze byłam pytana czy się zgadzam.
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
Rafał2 
milczek

Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-23, 13:16   

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej "zajęcia w ramach WWR organizowane są w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka."

W rzeczywistości nie znalazłem placówki, która oferowałaby 8 godzin. (Szukałem akurat w okolicach Warszawy, ale przypuszczam, że w innych miejscach jest podobnie)

Pani psycholog, która ostatecznie prowadzi naszą terapię WWR wytłumaczyła mi, że chodzi oczywiście o pieniądze. Rodzice nie płacą za zajęcia WWR, bo są one w całości finansowane z budżetu Państwa. Niestety kwota jaką Państwo przeznacza na pomoc dziecku jest zbyt niska, żeby sfinansować z niej 8 godzin zajęć z dobrym specjalistą. Z tego powodu w większych miastach placówki oferują zazwyczaj 4 godziny bezpłatnej terapii WWR.
Z drugiej strony Pani psycholog przekonała mnie, że zawsze 4 godziny solidnej pracy z doświadczonym specjalistą będzie lepsze niż 8 godzin pracy "po łebkach".
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2017-09-25, 19:15   

Czy może ktoś polecić gdzie można i warto realizować zajęcia w ramach WWR w Warszawie - najlepiej Bielany, Żoliborz ???. Tam gdzie chodziliśmy przez ostatni rok właśnie dziś zadzwonili, że już u nich synek nie może kontynuować, bo ta sama dyrekcja prowadzi też inny ośrodek gdzie Krzyś chodzi raz w tygodniu na rehabilitację ruchową i logopedię. Nie rozumiem tego bo pieniądze idą przecież z innego źródła. Jeszcze w czerwcu wszystko było cacy, od początku września dzwoniłam do nich żeby zapytać od kiedy zaczynamy i ciągle mnie zwodzili, że od 18 - tego, potem żeby czekać na telefon, a dziś zadzwoniła do mnie dyrektor żeby poinformować, że już nie ma Krzyś zajęć, jak próbowałam się dowiedzieć czemu dopiero teraz o tym mnie informuje, to jeszcze z gębą do mnie, że inne dzieci też mają prawo do zajęć a Krzyś ma już rehabilitację we czwartek - w innym ośrodku NZOZ prze nią prowadzonym. Dodam jeszcze, że na wwr tam gdzie chodziliśmy ostatnio czekaliśmy rok, najpierw mieliśmy czekać miesiąc więc zrezygnowałam z upływem tego miesiąca tam gdzie wcześniej chodziliśmy - w efekcie przez rok Krzyś był bez zajęć wwr. I jeszcze inne były kwiatki... Chyba muszę wyjaśnić jak to powinno być, chyba do Urzędu Gminy powinnam uderzyć, bo ktoś chyba ich nadzoruje, mam nadzieję.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-09-25, 20:43   

Znalazłam taka listę w necie Wczesne Wspomaganie Rozwoju w Warszawie wg stanu na lipiec 2016 r. Marysiu podzwoń i popytaj.

U Was w Warszawie działa także Miejski system wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – działa na dotychczasowych zasadach. Integruje on informację nt. oferty zespołów organizowanych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez m.st. Warszawę. Wykaz zespołów wczesnego wspomagania z opisem adresata pomocowych działań jest publikowany dla rodziców na stronie Biura Edukacji i w Serwisie Pomoc Dziecku. Obecnie miejski system wczesnego wspomagania stanowi 36 zespołów wczesnego wspomagania realizujących wczesne wspomaganie bądź wyrażających gotowość do jego realizacji w oparciu o złożony w Biurze Edukacji, jednolity dla całego miasta – standard wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Maria proponuję Ci skontaktować się z Wszystko Jasne

Telefoniczny Punkt Konsultacyjny

tel: 530 199 592
poniedziałek 17:00-19:00
środa 18:00-20:00

biuro@wszystkojasne.waw.pl

Chyba najlepiej napisz do nich e-maila opisz Waszą sytuację i poproś o pomoc zapytaj co w tej sytuacji możesz zrobić? Czy znowu Krzysiu będzie stratny i nie będzie miał WWR i będzie czekał na miejsce? Czy prowadzący WWR mogą tak postępować i wyrzucać dziecko z terapii kiedy im się chce, czy też kiedy mają na to ochotę i czy nie ponoszą z tego powodu żadnych konsekwencji?

Wszystko Jasne zajmuje się prowadzeniem kontroli obywatelskiej nad funkcjonowaniem instytucji państwowych i samorządowych, przestrzeganiem przez nie reguł dobrego rządzenia w oparciu o kryteria legalność i celowość, monitorowanie procesu stanowienia prawa oświatowego i skutków wdrażania regulacji prawnych dotyczących ucznia niepełnosprawnego.

Wszystko Jasne prowadzi audyt społeczny edukacji i dostępu do niej ucznia niepełnosprawnego z uwzględnieniem jego specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz kontrolę dostosowania polskiego prawa do zapisów Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Realizacja zadania obejmie również doradztwo obywatelskie i prawne, które pozwoli na zebranie informacji o aktualnym stanie realizacji prawa oświatowego w Polsce.

Prowadzi także wsparcie, informację dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-09-25, 21:16   

Warszawski System Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

Wczesne Wspomaganie Rozwoju w Warszawie

(...) 9.Zajęcia z wczesnego wspomagania są prowadzone w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu, w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka.
10.Model pracy realizowany w ramach wczesnego wspomagania jest całościową, koncepcją wsparcia rozwoju dziecka i jego rodziny w sferze komunikacji i mowy oraz w sferach społeczno - emocjonalnej i ruchowej w celu wyrównywania szans edukacyjnych.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2017-09-25, 21:34   

Bardzo dziękuję Marzenko :*
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu