FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Aplikacja Things I Mean
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2017-09-26, 04:19   Aplikacja Things I Mean

„Things I Mean” to aplikacja, która pozwoli osobom niepełnosprawnym komunikować się miedzy sobą oraz z osobami pełnosprawnymi. Dzięki piktogramom użytkownicy mogą tworzyć pojedyncze zwroty, całe zdania oraz listy zadań.

TIM został stworzony przez Jacka Krzysztofińskiego, Marcina Kubasika oraz Łukasza Działo, którzy od 2014 roku prowadzą firmę DKK Development (firma z Inkubatora Technologicznego w Jasionce), specjalizującą się w aplikacjach biznesowych i rozrywkowych. Od 2015 roku firma skupiła się na aplikacjach wspomagających osoby niepełnosprawne oraz starszych przedstawicielach społeczeństwa.

Pomysł na stworzenie aplikacji zainicjowała osoba niepełnosprawna.

Aplikacja składa się z bazy piktogramów, dzięki którym osoby niepełnosprawne mogą tworzyć pojedyncze wyrażenia, całe zdania oraz listy zadań, umożliwiające im stworzenie np. listy zakupów. W tworzeniu bazy piktogramów pomagały osoby, które na co dzień pracują z niepełnosprawnymi. Dla osób niepełnosprawnych, które mają problem z komunikacją, prosta obsługa TIMa powoduje, że dzięki prostej obsłudze użytkownik może w kilka sekund pokazać w sklepie czego potrzebuje.

TIM został tak zaprogramowany tak, że mogą z niego korzystać osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. Docelowo twórcy dążą, aby z aplikacji mogli korzystać dorośli, np. po udarze. Przed nimi kolejne wyzwania: np.: dopracowanie platformy do komunikacji on-line, która pozwoli osobom niepełnosprawnym komunikować się za pomocą Internetu.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Lukasz_D 
milczek

Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów / Mielec
Wysłany: 2017-10-27, 09:57   

Bardzo mnie cieszy fakt, że ktoś napisał o naszej aplikacji.
Zachęcam do odwiedzenia strony http://www.tim-aac.com/
 
 
Lukasz_D 
milczek

Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów / Mielec
Wysłany: 2018-01-12, 09:20   

Witam,
już jest darmowa wersja aplikacji do ściągnięcia.
Zachęcam do testów ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dkk.timdemo


Zachęcam do śledzenia naszych losów na fb:

https://www.facebook.com/aactim/
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-12, 14:27   

Super, dzięki, ciekawa jestem jakie ma możliwości.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-15, 21:21   

Dziś zainstalowałam sobie te aplikację na telefonie. Napisane jest darmowa, ale to jest wersja demo darmowa na 14 dni. Jeśli chciałabym ją mieć muszę kupić za 500zł
Zrobiłam Maksowi -"paszport"czyli dodałam zdjęcie i napisałam co lubi a czego nie.
próbowałam zrobić własne tablice , ale jakoś mi nie idzie, bo program nie jest intuicyjny. Może z instrukcją obsługi poszło by mi lepiej.
jeśli chodzi o korzystanie z gotowych wypowiedzi to jest ich mało.
Plus widzę taki ,że jak złoże dwa piktogramy
ja i wspinać się to program przeczyta - ja wspinam się
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Lukasz_D 
milczek

Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Rzeszów / Mielec
Wysłany: 2018-02-02, 10:40   

Witam serdecznie,
można wspomóc się poradnikiem:
https://www.tim-aac.com/pomoc/
Jeśli są jakieś wątpliwości zawsze chętnie pomożemy mailowo.

Gotowe wypowiedzi są podane jako przykładowe, celem jest umożliwienie tworzenia własnych dopasowanych do potrzeb.

Cały czas pracujemy nad zwiększeniem bazy piktogramów oraz nowymi funkcjonalnościami.
Niebawem pojawi się czat online oraz joystick.
Prosimy o zgłaszanie brakujących funkcji w TIMie. Zależy nam aby TIM pomógł jak największej liczbie osób.

Z uwagi na dużą ilość pytań i zainteresowaniem naszym narzędziem do komunikacji wprowadziliśmy promocje 50%.

Pozdrawiam

groszek napisał/a:
Dziś zainstalowałam sobie te aplikację na telefonie. Napisane jest darmowa, ale to jest wersja demo darmowa na 14 dni. Jeśli chciałabym ją mieć muszę kupić za 500zł
Zrobiłam Maksowi -"paszport"czyli dodałam zdjęcie i napisałam co lubi a czego nie.
próbowałam zrobić własne tablice , ale jakoś mi nie idzie, bo program nie jest intuicyjny. Może z instrukcją obsługi poszło by mi lepiej.
jeśli chodzi o korzystanie z gotowych wypowiedzi to jest ich mało.
Plus widzę taki ,że jak złoże dwa piktogramy
ja i wspinać się to program przeczyta - ja wspinam się
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu