FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenia wystawiane w PPP
Autor Wiadomość
gudinek09
gaduła

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 386
Wysłany: 2016-04-22, 13:02   

My mamy wizytę na poniedziałek . Panie w przedszkolu mówią ,że może pójść do szkoły ale zobaczymy co pokażą testy.
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-06, 17:13   

Czy ktoś w końcu izasadnił, jak dostosować szkołę do niepełnosprawności ruchowej?
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-01-03, 19:04   

My dziś odebraliśmy nowe orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kuba od września zmienia szkołę i musimy dostarczyć nowy dokument. Jest obszerniejszy niż wcześniejsze orzeczenie choć wielkich kroków milowych Kuba nie poczynił :roll:
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 07:09   

Wy Magda zmienialiście orzeczenie na kolejna szkołę, a my w tym roku robimy orzeczenie na drugi etap edukacyjny. Na szczęście w poradni w rejonie Julka szkoły. Już jestem umówiona pod konie stycznia na spotkanie z pedagogiem i psychologiem (szkoła przygotuje potrzebne opinie). Chyba pójdzie sprawniej niż w poradni w Sulejówku. :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 09:18   

magda napisał/a:
...Jest obszerniejszy niż wcześniejsze orzeczenie choć wielkich kroków milowych Kuba nie poczynił :roll:

Nie wiem jakie miał wcześniej , ale dla mnie to że Kuba rozumie potrzebę ( czy konieczność) systematycznych treningów, ma pasję jest kontaktowy i bez fochów to naprawdę dużo. Niejeden " pełnosprawny " tego nie potrafi.
Dla mnie od zawsze Kuba jest przykładem niedoścignionym :spoko: :brawo:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2023-01-04, 14:52   

Marta, nasze orzeczenie „dzialo” się bez mojej ingerencji. Wszystko ogarnęła Szkola. Mnie tylko poinformowali, że Kubę będą zabierać do pani psycholog. Tyle było mojej ingerencji, nawet odbierał gotowe orzeczenie sam. Dałam mu dowód, podwiozlam pod poradnię i poszedł odebrać.

Aniu, miłe to co piszesz ale jak mu się tak przyjrzysz to wcale takim orłem nie jest :nie:
Fakt , że dużo rozumie, niekiedy za dużo ale jedocześnie jest „ takim dzieciaczkiem”. Mocno ostatnio przezywa, że ma zespół. Nie pozwala w swojej obecności o tym mówić. Zdarza się, że płacze z tego powodu a zaraz potem coś takiego odpali, ze zastanawiam się czy to możliwe.
No cóż, tak już będzie . Ale i tak nie zamieniłabym go na inny egzemplarz :roll:
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-04, 15:12   

To zrozumiałe, że nikt z nas nie chce być gorszy już z urodzenia, a te dodatkowe geny, to niestety tak działają, że wciskają człowieka dożywotnio w kostium, który jest za ciasny, albo za mały i stąd oni ciągle jak dzieci, bez względu na wiek.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2023-01-09, 12:05   

W związku z ukończeniem przez Michała podstawowego cyklu wykształcenia w czerwcu ub. roku uzyskaliśmy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
W zasadzie zdolności i umiejętności Michała zostały przedstawione zgodnie ze stanem faktycznym.
Zalecenia przeważnie ogólne, ale są też szczegółowe, jak dodatkowa praca z logopedą, wprowadzenie części zajęć indywidualnych czy wykorzystanie wspomagania, np. Mówik.

Michał przeszedł do klasy Przygotowanie do pracy. Bardzo szybko się zaaklimatyzował, lubi wychowawcę, w pięcioosobowej grupie jest trzech chłopców z zD.

"Nowa" szkoła jest w tym samym kompleksie, co podstawówka, wobec czego nie było problemu z "nowym miejscem".
Kto zna Michała, to wie, o co chodzi.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-09, 14:43   

My za rok będziemy szli do PPP po orzeczenie do szkoły przygotowującej do pracy.
Na pewno będzie to nowe miejsce i raczej priorytetem będzie odległość od domu.
Fajnie, że Michał zadowolony.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5847
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2023-01-28, 07:43   

Julek miał wczoraj badanie w ppp przez pedagoga. Okazał się nim młody, uśmiechnięty, energetyczny człowiek, który od wejścia spodobał się Julkowi. Wszedł więc na taką śrubę (nie, nie pokazywania swoich umiejętności) w elokwencji, zagadywania, swoich odzywek, skojarzeń, westchnień, że nie poznawałam syna. Facet co rusz spoglądał na mnie i powstrzymywał się od śmiechu. A Julek, zwykle wycofany w takich sytuacjach, serwował popis za popisem. To z kolei dekoncentrowało go. Pomylił prawą z lewą stroną, mylił litery, podpisał się samodzielnie, ułożył przestrzennie klocki wg narysowanego wzoru, narysował od początku do końca szlaczki, narysował głowonoga, zaprezentował umiejętności matematyczne w zakresie 10 itd. Zupełnie inaczej wyglądało to badanie jak cztery lata temu w naszym ppp. Lepiej, przyjaźniej, bardziej elastycznie. Teraz czekamy na spotkanie z panią psycholog, jak wróci z l4.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-28, 09:27   

Ciekawe jak będzie u nas.
Czyli kluczowe jest z kim mamy do czynienia i co w nas wyzwala.
Facet w PPP to raczej rzadkość :roll:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-05, 09:13   

agajagoda napisał/a:
My po badaniu w PPP , no i Olce wyszło lekkie . Wszystkie plany póki co poszły się .... Wychodząc z poradni poryczałam się ze złości i bezsilności. Szkoła wystawiła złą opinię ( że Olka nie daje rady ). Pani psycholog na moje argumenty odpowiedziała że rozumie i że mam rację ale testy wychodzą jak wychodzą i oni nie będą kłamać...
Jeszcze mam małą nadzieję bo zaproponowali jakieś inne testy ale dopiero za miesiąc . Tak mnie to wszystko zestresowało że sięgnęłam po tabletki na uspokojenie ... Mam nadzieję że skończy się to wszystko dobrze i nie będą patrzeć na testy tylko dobro dziecka.
Dobrego dnia :-)


Czy Ola ma orzeczenie o kształceniu specjalnym, czy nie. Bo jak jest w zwykłej podstawówce to przecież nie musi mieć.
A do tej szkoły specjalnej to lekkich nie przyjmują?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-02-05, 15:01   

W naszej szkole nie ma lekkich i chyba prędko nie będzie takiej klasy. Bo coraz więcej zgłasza się dzieci z umiarkowanym i znacznym. Zresztą nasza poradnia pięknie realizuje wytyczne odnośnie umieszczania dzieci niepełnosprawnych w szkołach masowych, pomagała jej w tym nasza pani dyr.
Po Majki diagnozie, dostałam od niej telefon, że mam wrócić na badanie, bo Mai wyszedł nie ten stopień. Podziękowałam i zostałam na umiarkowanym. Psycholog mi wpisał w orzeczenie wszystko co chciałam. Po jakimś miesiącu już tam nie pracował, więc chyba mi się raz w życiu fuksło.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16859
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-05, 17:09   

To zależy kto i jak na to spojrzy ;-)
Najważniejsze że Majka zadowolona :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-02-05, 19:10   

Oczywiście, ale moim zdaniem rodzic powinien miec decydujace zdanie jesli chodzi o kształcenie dziecka. A testy powinny być dostosowane do rodzaju niepełnosprawności, bo to lekkie u naszych dzieci to dalece naciągane. Osoby po szkole Mai z upośledzeniem umiarkowanym zakładają rodziny (nie wnikam w szczegóły tego związku, bo to różnie bywa) chłopaków widzę pracujących w ZUMie. A mojej Majki na razie nigdzie nie widzę bez pomocy innej osoby.
Więc jeżeli łatwo naciąga się na lekkie, bo rodzice sobie życzą, niech to sprawiedliwie będzie w drugą stronę.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu