FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką wybrać fundację, aby założyć dziecku subkonto?
Autor Wiadomość
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-19, 23:25   

Musisz brac faktury i potem zwracają. Na niektóre zakupy trzeba wczesniej zgode uzyskac. Ciezko mi doradzic którą masz.wybrać.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-23, 21:57   

magda_skal napisał/a:
czesc :)

fundacja jest mi potrzebna tylko żeby zbierać pieniądze z 1% na subkoncie?
TAK
Czy dostaję je automatycznie czy muszę przedstawić faktury np na rehabilitację żeby dostać nasz 1% ?
NIC się nie dzieje automatycznie.Zwracają pieniądze na podstawie faktur
Czy zwrot za faktury dostaję oddzielnie od tych pieniędzy z 1% ?
NIE, Tylko tyle ile zbierzesz możesz wydać
A o co chodzi z turnusami? mogą być refundowane??? fundacja sama wysyła na turnus?
Sama szukasz turnusu i ze zgromadzonych pieniędzy opłacasz go,
Od PEFRONU też możęsz dostać część pieniędzy, a właściwie możesz dostać papier, że dofinansują Ci turnus w wysokości ok2000zł, jeśli złożysz na początku roku wypelniony druk na dofinansowanie kosztu turnusu rehabilitacyjnego. Musisz wtedy wybrać ośrodek z listy które mają aktualny wpis

Jaką fundację wybrać?
Trudno tu coś doradzić, fundacji , które prowadzą subkonta jest sporo. Zdążyć z Pomocą jest największą, więc tam najdłużej się czaka na zwrot kosztów faktur do nich wyslanych, ale są znani moga wysłać do wskazanego przez Ciebie ośrodka promesę, na kwotę, którą masz na subkoncie, i jesli jest to cała kwota za turnus to rozliczasz się bezgotówkowo.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-13, 21:32   

Plusem w Zdążyć z Pomocą też jest zwrot za rajtuzy i kapcie ze Smyka, śliniaczki z Rossmana czy pieluchy i olej lniany z Biedry. Jak kupiliśmy w Lidlu wyciskarkę do warzyw i owoców to też nam zwrócili za fakturę. Czeka się ponad 2 miesiące na zwrot. Nie jeżdżę na turnusy ale za to dużo wykupuję u naszych terapeutów prywatne wizyty dlla Marcinka - zawsze mam zwrot. Warto zainwestować w ładną ale czytelną ulotkę z prośbą o 1 %- wrzucać gdzie się da i czekać na pomoc wpłacających :* Pozdrawiam
:-)
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
Jutka 
milczek

Wiek: 41
Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2017-09-07, 00:32   

Witam
Potrzebuję pomocy w wyborze fundacji dla mojego synka. Zastanawiam się nad Avalonem i ZZP. Wiem że temat ciągnie się już dość długo i znajdę tu wiele informacji ale im więcej czytam tym mam większy mętlik. Wiem o subkontach i prowizjach. Ale mam pytania.
Czy w obu fundacjach pieniądze które są wpłacane na główne konta są dzielone na wszystkich podopiecznych?
Czy może lepiej wybrać jakąś mniejszą fundację (co jest dość trudne z uwagi na ilość)?
I czy Avalon też tak jak ZZP współpracuje z siepomaga?
_________________
Justyna mama Zuzi (20.02.2003) i Adasia z bbs (21.01.2013)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5849
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2017-09-07, 06:59   

ZzP nie pobiera prowizji.
Zbierane przez was środki trafiają na wygenerowane przez Fundację subkonto twojego dziecka.
Jasne i przejrzyste zasady, co i jak można rozliczać.
Czas oczekiwania na zwrot kosztów rehabilitacji i terapii ok. dwa miesiące (Fundacja ma wielu podopiecznych).
Nie narzekam. :spoko:
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Magia 
milczek

Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-04, 20:43   

Witam,
Jestem mamą 4,5 letniej Kalinki z ZD i 2,5 letniego Lewka. chciałabym załozyć Kalince subkonto w jakiejś fundacji. Wątek był, oczywiście, już poruszany :-) i juz trochę sama poczytałam na ten temat. Nie znalazłam tutaj informacji na temat "oświadczenia o odchodach", które w większości fundacji jest wymagane.Czy macie z tym jakiejs doświadczenia? jest jakaś kwota dochodu na osobę powyżej której fundacja uznaje beneficjenta za "za bogatego"? Nie wiem co mam zrobić... Zawsze na wszystko jesteśmy "za bogaci" :-( Nikogo nie interesuje, że 4/5 naszego dochodu zżera kredyt. Myślałam, że może chociaż z 1% uzbieram sobie jakies 1000 zł na lekarstwa i badania a tu znowu rozbijam sie o "oświadczenie o odchodach" :-( (

Elzbieta
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2018-01-04, 21:28   

Ja w przy składaniu takiego oświadczenia w Fundacji Zdążyć z Pomocą pytałam czy jest jakiś próg dochodowy, usłyszałam, że nie. I niestety mądre słowa, że nawet jak byśmy baaardzo dużo zarabiali, to przy dziecku niepełnospranym nigdy nie wiadomo, czy nie będzie potrzebne jakieś leczenie, które będzie przekraczało możliwości finansowe nawet tych dobrze zarabiających i dlatego niezależnie od dochodu można zbierać 1% i potem korzystać z tych pieniędzy w drodze refundacji i nie tylko na takie ekstra wydatki, tylko wszystkie przewidziane w rozporządzeniu.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-04, 23:17   

W ZZP było takie oświadczenie o dochodach oraz że to nie pokrywa kosztów. Progu nie było i raczej nie ma. Zakładaj konto i zbieraj. Przy niepełnosprawnych dzieciach każda złotówka się przyda.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-05, 16:22   

Magia podpisywałam właśnie nowe porozumienie w Fundacji Zdążyć z Pomocą.Nie było nic o dochodzie na członka rodziny, więc tego nie wymagają inaczej trzeba by było takie oświadczenie napisać na nowo, bo dochody z roku na rok się zmieniają.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2018-01-06, 16:56   

Przy zakładaniu subkonta jest takie oświadczenie w ZZP ,a przy porozumienia tego nie ma
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2536
Wysłany: 2018-01-06, 17:33   

Oświadczenie się składa przy zakładaniu konta, ale można być bogatym :-) Obyśmy byli!
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Magia 
milczek

Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-13, 20:31   

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pani z ZZP też mi przez telefon powiedziała, że progu nie ma. Ja juz po prostu przestłam ufac ludziom i wszystko wole 10 razy spawdzić sama :-( Raczej częściej jest pod górkę i cos nam ktos chce zabrać niż dac. To dobrze, że jest nadzieja:-) Ile czekaliscie na rozpatrzenie wniosku i odesłanie przez ZZP porozumienia??
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-15, 11:54   

Ja to robiłam z 10 lat temu. Wtedy w Fundacji było dużo mniej podopiecznych...ale może w miesiąc się wyrobią
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2018-01-16, 20:21   

Około miesiąca czekaliśmy na papiery ale nr subkonta po dwóch tygodniach był już dostępny.l
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
bogumila50 
milczek

Dołączyła: 06 Mar 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-03-06, 14:18   Polecam Fundację Złotowianka

Witam. Mam dwójkę dzieci z Dystrofią mięśniową obręczowo-kończynową i od lat korzystam z usług fundacji Złotowianka ponieważ nie ma problemu z refundacjami, szybkim założeniem konta bądź zwrotem kosztów za rehabilitację. Dodatkowo fundacja może pomóc w zbiórce pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny bądź coś co jest akurat dziecku potrzebne. Nie pobiera opłat dla siebie z 1% więc całość trafia na konta beneficjentów, a przede wszystkim miła obsługa i można osobiście zadzwonić i się wszystkiego dowiedzieć. Nam bardzo pomogli więc z czystym sumieniem polecam właśnie Fundację Złotowianka. :super:

[b][b][b]http://fundacjazlotowianka.pl/
http://zlotowiankahelp.pl/
_________________
Pozdrawiam mama dwójki dzieci z zanikiem mięśni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu