FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośr. Intensywnej Reh. Dzieci "Michałkowo"w Bystrej
Autor Wiadomość
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-04-16, 23:00   

Jak miło spojrzeć na Piotrusiowe fotki. Joa, ja Was pamiętam jako "małe", pozdrawiam serdecznie :papa:
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2018-06-07, 06:23   

Moja prywatna kukułka obudziła mnie o świcie kukaniem centralnie pod naszymi oknami :-) Trzeba więc fajnie rozpocząć kolejny piękny dzień - relacją z turnusu.
Majowy turnus już za nami- jak zwykle minął za szybko, na dodatek musieliśmy go skrócić - Piotruś jechał na zieloną szkołę. Turnus jest dla nas ważny, ale samodzielność Piterka też-jakoś to musieliśmy pogodzić. :-) Zajecia jak zawsze: reh.ruchowa, Si,terapia ręki, logopeda , dodatkowo wzięliśmy terapię wzroku. Bardzo ciekawe ćwiczenia, ale też przy sporej wadzie wzroku męczące dla Piterka, żeby mógł korzystać z tej terapii musimy mieć opis od lekarza z kliniki gdzie Piotr jest prowadzony. Zajęcia te cieszą się ogromnym powodzeniem prowadzi je sympatyczna p.pedagog Dorota.Można też skorzystać z pomocy psychologa-to nowosć od kilku turnusów.
Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem, po urlopie mac,wróciła do pracy nasza p. Ola= stała rehab. Piterka od początku naszego turnusowania w Michałkowie, więc chłopak był zachwycony. :tak:Bardzo dziękujemy wszystkim terapeutom za zaangażowanie i opiekę, p.Tomkowi za szybkie i jak zwykle życzliwe reagowanie na złośliwość rzeczy martwych w naszym turnusowym pokoju :-D
Na turnusie 3/4 osób to nowicjusze-wiele osób z drugiego końca Polski-znowu mam nowe znajomości :-)
Zauważyłam, że ostatnio Michałkowo zrobiło się miedzynarodowe :-) - na turnusie są dzieciaki z Anglii, Niemiec,Czech,ostatnio była też muzułmańska dziewczynka.
Piotruś nam dorośleje i z upływem turnusowych dni coraz bardziej tęskni za rodziną- muszę się nagimnastykować aby zająć cały wolny czas. ;-)
Oczywiście były stałe zabawy w rzeczce- była wielka ulewa, przybyło wody i mozna było brodzić do woli, no i te wielkie kałuże ,po których Piotrusiowi wolno skakać bez ograniczeń :-D /chociaż niektóre osoby dziwnie na mnie patrzyły-doskonale pamiętam te zabawy ze swojego dzieciństwa, niech i Piotruś ma frajdę :shock: /
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2018-06-07, 08:44   

Piszę na raty- moj staruszek komp wyzionął ducha :wow: , a jakoś do nowego trudno mi się przyzwyczaić/ no cóż,starość nie radość/ :-D
Nie nudziliśmy się z Piotrusiem: plac zabaw, spacerki po okolicy,codziennie bywaliśmy w kawiarence u p.Krzysia-Piter sam kupował lody/on zawsze prosił o białe-mnie ostrzegał żeby nie brać lodów o nazwie kaktus-bo mnie pokłują, :lol: ,ważne,że miał świetne skojarzenia/\
Zamawiał pączki dla babci / chociaż babcia już wygląda jak pączek :okular: /, ale co tam. :-)
Otoczenie Michałkowa jak zwykle piękne,kwitły wiosenne kwiaty,w lasku nad rzeczką nieustannie świergotały ptaki, szumiał wodospad - cudne miejsce do nawet tylko chwilowego odpoczynku :tak: Zawsze mam problem z powrotem do domu, Joa też bardzo lubi Michałkowo, :-)
Mam wrażenie ,że odkąd mamy Piotrusia -lubię przebywać z dzieciaki z niepełnosprawnościami. żal , czasem nawet złość miesza się z podziwem dla rodziców, ich serdecznosc i taka solidarność
bardzo pomaga w innym spojrzeniu na życie :tak:
Piotruś oczywiście ćwiczył moją cierpliwość ;-) , ale kiedy wstawał rano zawsze uśmiechnięty, radosny, bez fochów -razem ustalalismy plan dnia- to była ogromna radość :-) ,że już taki jest dorosły. :-)
Zapomniałam napisać, że załapaliśmy się na zajęcia dla dzieci ze strażakami/ wprawdzie przybiegliśmy z wywieszonym językiem :lol: po naszych zajęciach- ale dzięki temu Piter miał zajęcia indywidualne :-D /
Panowie strażacy pokazali nam cały sprzęt w wozie do gaszenia pożaru, wyposażenie remizy, Piotruś nawet porównał swoje sandałki do "grubych butów p.strażaka"-bystry chłopak :spoko:
Jednak największą frajdę sprawiło mu wprowadzanie samochodów strażackich do garażu remizy-Piotrek w hełmie obok kierowcy, jaki on był dumny i zadowolony. :-) Oczywiście potem przez cały czas była dyskusja:o pożarach, że zostanie strażakiemi będzie ratował ludzi,każda mgła wychodząca w górach była wg Piotrusia dymem, który trzeba gasić,nawet wiedział na jaki numer trzeba zadzwonić :-) - taki to nasz mały mądrala :spoko:
Strasznie się rozpisałam :roll: . Do zobaczenia w lipcu na nszym 20 :wow: turnusie.Wyliczyłam,że spedziliśmy w Michałkowie już około 9 miesięcy :cool2: , szmat czasu ,spokojnie mogłabym tam zamieszkać :tak: :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2018-06-27, 21:24   

Od którego w lipcu jesteście w Michałkowie? Może w końcu uda mi się Was odwiedzić :oops:
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2018-07-06, 11:26   

Jesteśmy na turnusie od 22.07-4.08./bez weekendu łączącego turnusowe tygodnie-wtedy mamy autko do dyspozycji i robimy sobie dłuższe wycieczki :-) /
Pierwszy tydzień raczej ja spędzę z Piterkiem, na drugi chcemy wysłać tatę-dawno nie był na turnusie. Wiecznie zapracowany spędzi trochę czasu z synkiem- pograją w nogę, odwiedzą baseny :-) , wszystkim to dobrze zrobi.
Mogą się jeszcze zdarzyć jakieś roszady w temacie opieki nad Piterkiem. Na razie plan jest misternie ułożony :- Obecnie Piter jest na kolonii,sadząc po napływających zdjęciach świetnie się bawi :-) Po powrocie ma obiecany tydzień wakacji z drugą babcią :tak:
W sobotę jedziemy do Piterka, pakuję go i w niedzielę wyruszamy do Bystrej. :spoko:
Wiem, że na turnusie będzie szkolny kolega Piterka-będą zdrowo łobuzować,są wakacje i trochę luzu nie zaszkodzi :roll:
Joa wyjechała z dziewczynkami w góry oczyścić płuca :lol: i z daleka będzie czuwać nad realizacją wakacyjnych planów :-)
Graża ,niech Ci się uda w te wakacje odwiedzić nas w Michałkowie :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-06, 13:38   

Macie super logistykę :spoko: szczerze zazdroszczę tak bogatych planów!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2018-07-06, 14:46   

22 lipca Tomek zaczyna obóz, więc sama będę chciała podjechać :tak:
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-20, 11:14   

Teraz przeczytałam relację mamy (babciajanina). Szczerze-nie mogłam wymarzyć sobie lepszych babć dla moich dzieci. :tak: Druga babcia też miała ochote jechać, ale życie trochę poprzestawiało plany. Jestem ogromnie wdzięczna Mamie za to, że zgadza się zostać z Piotrkiem na turnusie, choć wiem, że nieraz ciężko...Sama bym z przyjemnością pojechała tylko z Piotrkiem do Michałkowa, ale mam dwie przylepki, które chcą mamę, a z trojką trochę mi tam ciężkawo... Michałkowo to cudowne miejsce, taki nasz drugi dom dosłownie, ważne, że Piotrek uwielbia tam jeżdzić, zawsze chętny do ćwiczeń (przynajmniej przez pierwszy tydzień :smiech: ).

Grażyna-to mama się ucieszy, ona jest bardzo towarzyska i uwielbia poznawać nowych ludzi, zwł. "nowych znajomych". :lol:
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-20, 21:49   

Też podziwiam Babcięjaninę :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2018-07-23, 14:52   

Grażynka, BabciaJanina ojejka ale fajnie. To ... Będziemy razem 😍
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2018-07-23, 14:58   

Panie Tomku, o tak, Stasiek też zakątkowy :-)
Też uwielbiamy Michałkowi,mąż planuje kupić domek w okolicy (jak wygra w totka) to będziemy częściej.

Dziś poznałam Babcie Janinę i Piotrusia... Dokładnie, to Ona mnie poznała :-) ale świetne spotkanie 😍
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2018-08-23, 18:35   

Nasz 20-ty :-) turnus za nami, jak zwykle minął za szybko. Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z planem.Grafik mieliśmy cudny- wszystkie zajęcia były do obiadu, popołudnia wolne. :spoko: Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za cierpliwość do naszego uparciucha-sam najchętniej ustalał by sobie zajęcia, które lubi. Tym razem było sporo ćwiczeń w kombinezonie-Piotruś ich nie lubi, przypomina mi się ten jego teatralny gest złapania się za czoło z okrzykiem : znowu? :wow: Jakoś to przetrwaliśmy, chociaż już od środy zaczęła się tęsknota za: chomikiem, drugą babcią,siostrami i rodzicami /właśnie w tej kolejności :-D /
Nasza logistyka trochę "siadła"- drugi tydzień spędziła z Piotrem Joa ze zwoją przylepą Aduchną. :-) Na turnusie połowa ludzi to starzy znajomi turnusowi :-) - miło było znowu się spotkac, pogadać powspominać,wieczorem spokojnie wspólnie posiedzieć, pożartować, wymienić doświadczenia :-)
Poznałam kolejną miłą zakątkowiczkę Anetkę i jej urocze dzieciaki / właściwie poznałam ja po Stasiu :tak: /. Nie mogłam wprost uwierzyć, że dzieciaki są takie duże-/ pamiętam je jako maluszki na zakątkowych fotkach :tak: /
W codziennym zajęciowym zabieganiu znalazłyśmy kilka razy czas na pogaduszki z Anetką.
Jak ja lubię te turnusowe dni, ran0 o 5 30 pobudka ogłoszona przez Piterka :-D , potem obowiązkowe malowanie w duecie malowanek, kredkami, farbami, potem gry planszowe, potem zajęcia i te cudne popołudnia spędzone w rzeczce , na placu zabaw, na spacerkach :-) W Bystrej dopadły nas te straszne upały- nasz pokój jest wyjątkowo gorący :okular: Zycie ratowały nam zabawy w rzeczce-budowaliśmy zapory,stawy,mosty , powstało molo \W weekend dysponowaliśmy pojazdem :-) - zrobiliśmy sobie wycieczkę do stadniny koni, wielka szkoda, że Piter nie może jeżdzić konno ;/ . Były takie piekne konie, kucyk,żrebaczki. Piotrusiowi najbardziej podobał się cudny 1,5 miesięczny żrebaczek, czarna koza ;-) i 2 leniwe kocury :lol: . Dowiedzieliśmy się też , że niedługo w stadninie zagoszczą alpaki.
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2018-08-24, 06:15   

Znowu coś poknociłam-nie wszystko się wysłało ;/ / no, cóż starość nie radość / :wow:
Weekendową sobotę spędziliśmy na naszym ulubionym Cienkowie w Wiśle Malince.Wjazd wyciągiem krzesełkowym, potem wędrówka szlakiem, po drodze mnóstwo poziomek.
Piotruś nas prowadził-uwielbia szukać szlaku, tym razem jako pierwszy dotarł na widokowe wzgórze :-) .Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama Beskidów.Oczywiście nie mogło zabraknąć lodów w ulubionej kawiarence :lol: .
Wieczorem już przy ośrodku dziadek zrobił nam grilową niespodziankę :-) , Piotruś zaprosił swoich kolegów i wszyscy się świetnie bawili.
W niedzielę było już niecierpliwe oczekiwanie na mamę :tak: , ale udaliśmy się na bardzo długi spacer po letniej Bystrej, były też wyścigi łódeczek w rzeczce. Piotruś ciężko pracował na turnusie- a przecież to wakacje, dlatego zadbaliśmy też o rozrywki. Jeszcze dzisiaj słyszę ten szum wodospadu- pocieszam się, że już za chwilkę będziemy z Piterkiem i jego rodzinką słuchać szumu morskich fal :-)
Do zobaczenia Michałkowo w przyszłym roku :-)
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-26, 17:43   

Znaczy się wakacje u Was jeszcze w trakcie.Pozdrawiam i życzę zdrowego i udanego odpoczywania z widokiem na morze :papa:

ps.jesli chodzi o pisanie.Warto co jakiś czas publikować to co już się napisalo, a potem edytować i dalej dopisać post .Wtedy nic nie zginie
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1416
Wysłany: 2019-06-07, 21:58   

W niedzielę kolejny raz przywitamy z Piotrusiem Michałkowo :-) Zajęcia ustalone,wszystko dopięte na ostatni guzik :lol: , na jutro zostało pakowanie.
Pierwszy raz jedziemy w czerwcu-Piotruś ma bardzo napięty plan wakacyjny :-D i tak też musieliśmy dopasować termin turnusu.
Nasz chłopak dorośleje, jest coraz bardziej samodzielny, a my mu w tym pomagamy.
W maju był na Zielonej Szkole nad morzem, na przelomie maja i czerwca zaliczył drugą zieloną szkołe w górach :-) . Wraca zadowolony, radosny., jest chwalony przez wychowawców.Bardzo nas to cieszy. Po turnusie tygodniowa przerwa na pobyt w domku i wyjazd na kolonię :-) . Jeszcze w lipcu kolejny 2-tyg.wyjazd na Kaszuby na kolonię/ był już tam 2 lata temu/ W sierpniu kolejny turnus oczywiście w Bystrej. :tak:
Trochę mam stracha czy sobie poradzę ;-) - Joa doniosła, ze Piterek zrobił się pyskaty :okular: Bardzo jestem ciekawa co nowego w Bystrej,wydaje mi się,że są jakieś zmiany w kadrze. Już nie mogę się doczekać wyjazdu- martwią mnie tylko te prognozy pogodowe, już raz przeżyłam upały i okropną burze w górach. :nie:
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu