FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Otyłość
Autor Wiadomość
MaSo74 
gaduła
Mania-matka wariatka.

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Gru 2008
Posty: 315
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-17, 10:16   Otyłość

Dzień dobry. Dawno mnie tu nie było, staram się przeszukać forum ale nie mogę odszukać żadnego postu, który mówił by o otyłości naszych dzieci i walce z nią .
Mój Filip ma już prawie 11 lat i niestety coraz większy brzuch. Jak sobie radzić , jak przekonać do innej diety upartego małego osiołka, który najchętniej jadłby mięso . A moze macie jakieś doświadczenia z dietetykami to chętnie poczytam Waszych rad.
_________________
Mama 10 letniej
Marysi i Filipkaz zD ur.14.11.2008r
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3718
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2019-10-17, 16:38   

Nie wiem czy mam prawo do rad, ale nam się trochę udało. Ada jeszcze 2lata temu ważyła 38kg.przy wzroście 127cm, teraz 36kg.wzrost 136cm.
Wprowadzilismy wit. D3, ograniczyłam picie soków (stopniowo rozcienczane wodą), minimum gazowanego - bo wcześniej Ada uwielbiała, teraz kupuję najmniejszą puszkę sprite bez cukru i tylko tyle ma codziennie. Ada też je głównie mięso na obiad, ale porcje ma lekko zmniejszone, mniej tłuszczu. Niestety nie udało nam się zmienić jogurtów, więc nadal je owocowe ale tylko jeden wieczorem i do szkoły ma jedną tubkę i jogurt. Jeśli do szkoły chce (czasami się zdarza) chleb lub bułkę to nie ma jogurtu.
Myślę że najważniejsze są słodkie napoje które trzeba ograniczyć. Nam jeszcze pomogła Ady rehabilitantka, która rozruszała dziecko na bieżni.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16800
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-17, 23:09   

Maks dwa lata temu przez rok schudł 10 kg. Dietetyk rozpisała nam posiłki i powoli się wdrożyliśmy. Generalnie najbardziej pomogło nam zachowywanie odstępów między posiłkami bez podjadania. Zamiast cukru stosujemy ksylitol, i MAks między posiłkami pije wodę, a do posiłku może pić sok.
Maks nigdy się nie odjadał, ale ponieważ podjadał między posiłkami to mocno przytył.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-19, 20:44   

Sport, ruch dodatkowo do diety.
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2019-11-03, 22:10   

Pilnowanie co je i przede wszystkim pije jak pisała Andzelika. Ja moją od dziecka pilnowałma bo zawsze ma na coś chęć i dziesiaj przy 159 cm waży 41 kg. Warto też zaszczepić chęć do sportu (a nie zawsze to łatwe) Majka chodzi na basen dużo spacerujemy (dwa labradory w domu) i zimą w zeszłym roku nareszcie zaczęła narty ogarniać.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu