FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
JednoŚwiatowy wolontariusz w Marsylii
Autor Wiadomość
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-06-17, 14:13   JednoŚwiatowy wolontariusz w Marsylii

Jadę do Marsylii - cieszy sie Bartek.

Bartek Trzeciak, jako jeden z dwóch Polaków, został zaproszony do Francji na Europejskie Forum Młodzieży.

Jadę do Marsylii! - cieszy się Bartek, 19-letni wolontariusz. Swój wyjazd zawdzięcza Grażynie Jabłońskiej, prezes Stowarzyszenia "Jeden Świat”. To ona zgłosiła go do konkursu, jaki zorganizował resort edukacji.

Bartek Trzeciak od ośmiu lat pomaga chorym. Najpierw organizował zajęcia dla dzieciaków z Klanzy, teraz zajmuje się dziećmi z zespołem Downa w "Jednym Świecie”, prowadzi festyny i akcje w szpitalach. W tym roku został laureatem Złotych Kluczy "Porannego” w kategorii Młodzi.

W maju napisał maturę. Miał zdawać na pedagogikę, ale w ostatniej chwili rozmyślił się i zdecydował, że chce studiować administrację.
- A pomagać i tak przecież będę mógł, niezależnie od tego, jakie studia skończę - przekonuje.

Planów na wakacje do tej pory nie miał.
- A tu pani Grażyna zrobiła mi niespodziankę - uśmiecha się. - To dla mnie duże wyróżnienie.

- Bartek jest młody, elastyczny. Dopiero wchodzi w świat. Ale ma olbrzymie doświadczenie, bo pomaga już od jedenastego roku życia. Ma dar zjednywania sobie ludzi, nawiązywania kontaktów, szybko się uczy, potrafi integrować - wymienia jednym tchem Grażyna Jabłońska. - Nasze niepełnosprawne dzieci fajnie się z nim czują, są dowartościowane. Dlatego chcieliśmy, żeby to właśnie on pojechał.

A spotkanie, na które jedzie Bartek, czyli Europejskie Forum Młodzieży, odbędzie się od 5 do 9 lipca w ramach Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008. Organizuje je Prezydencja Francuska przy Radzie Unii Europejskiej. I to ona pokrywa koszty dojazdu i pobytu wszystkich uczestników.

Młodzi ludzie będą dyskutować o tym, jaka jest ich rola w promowaniu tolerancji i dialogu międzykulturowego. Przyjedzie 150 osób z krajów Unii Europejskiej, z państw kandydujących oraz m.in. z Algierii, Egiptu, Izraela, Libanu, Libii, Maroka, Syrii i Turcji. Każdy kraj mógł wybrać tylko dwóch reprezentantów. Z Polski są to białostoczanin Bartek Trzeciak i Magda Surówka z Gliwic.

- Przydadzą się kontakty, które nawiąże Bartek w Marsylii. Zawsze warto podpatrywać pomysły innych - dodaje Grażyna Jabłońska
Źródełko

Bartuś, trzymam kciuki!
Z gorącą modlitwą za Twoje zdrowie.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-07-01, 19:07   




no cóż, miał pojechać, na pewno zyskałby siły na walkę z chorobą, ale nei pojedzie.
Takie to nasze życie pokręcone.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 19:17   

trigo, jest napisane, że pomoc obiecali ... - nie pomogli jednak?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-07-01, 19:23   

Czekamy na odpowiedź, dziś nikt nie potwierdził, ale zobaczymy....
Na dodatek z tym naszym Bartkiem nie jest dobrze, psychicznie już się poddał i to mnei bardzo martwi, bo wyjazd, oderwanei się od codziennosci, na pewno pomógłby mu.
Zobaczymy zresztą.
Dzieją sie dwie sprawy równorzędnie: wyjazd do Marsylii i do Wrocławia na onkologię (nei wiem, czemu tam, podobno tam jest jakiś świetny specjalista)
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-07-01, 20:54   

Krotko mowiac wstyd jak.....
Oj szkoda...
Trigo co do wroclawia to jedna z naljepszych klinik onkologicznych w polsce ...
Pamietasz mowilam ci o niej.
Wiem daleko ale niewazna odleglosci gdy chodzi o leczenie...
Trzymam kciuki.
Za wyjazd do Marsylii, do Wro
I za zdrowie
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-07-01, 21:22   

Bartek ma już wyznaczoną wizytę we Wrocku, on ma duze wsparcie, ale musi sam chcieć podjąć walkę o zycie.
Na arzie jest w kompletnej rozsypce, nie poznałabyś go....

Jesli chodzi o finanse na Marsylię - wstyd!!! Jeszcze większy będzie, gdy pojadą ludzie z Kazachstanu a okaże się, ze Polska jest za biedna, by swoich reprezentantów wysłać...
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-07-01, 21:47   

Wstyd jak diabli.....
I zal ze znow mloda osoba bedaca przykladem widzi jak kasa staje sie murem nie do przeskoczenia.

Wstyd za prezydenta i politykow...interesuje ich wlasny portfel...
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-07, 19:48   

Bartek z wyjazdu definitywnie zrezygnował.
Pojechała Beata.
Studentka Politechniki Białostockiej.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2008-08-07, 19:55   

:-( szkoda.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-07, 20:15   

Tak, zgłosiłam go, bo widziałąm, że on bardzo potrzebuje takiej zmiany - mówił mi np, ze nie ma motywacji by rano z łózka wstać...
Tam musiałby i to raczej bez przykrości....
Teraz z Bartkiem jest znacznie lepiej.
Co prawda nei pojechał z nami do Zakopanego - miał wpaść pod koniec warsztatów, ale udało mu sie wyjechac nad morze - wraca na dniach.
Sam mi mówi, że już z nim lepiej, chyba wziął się w garść.

Myślę, ze poza stanem zdrowia przesądziły obawy Bartka, ze językowo nie poradzi sobie. Myślę, ze to z Jego strony dobrze o Nim świadczy, że na siłę nei chciał wykorzystać okazji do wyjazdu w piękne miejsce.

Co do Beaty - poradziła sobie świetnie, po powrocie sporzadziła sprawozdanie do MEN, a teraz, do końca września, ma napisać do Urzedu Marszałkowskiego do publikacji na temat dialogu międzykulturowego.
Ja te mam napisać kilka słów do tej samej publikacji, i przyznam, ze mocno się głowię, jak z tego wybrnąć, bo jednak innośc niepesprawnych trudno podpiąc pod dialog międzykulturowy...

Choć, im dłużej o tym temacie myślę, juz nie jestem taka pewna, że to dwa różne tematy.
W końcu w każdej kulturze są niepełnosprawni i tylko rżóne jest podejscie do nich - właśnei w zależności o kultury danego obszaru.

Kurcze, z deszczu pod rynnę - z pisania rzeczy całkowicie urzedowych, finansowych i pokrewnych popadam w filozofowanie :lol:
A tu jeszcze broszura o zD ... któa nei powinna być zlepkiem suchych informacji, a jednoześnie nei moze też zbyt lekko podchodzić do problemu narodzin dziecka z zespołem Downa.

Do dzis pamiętam, jak mi się na jakimś forum (chyba Dzieci sprawne inaczej) oberwało, bo z żartem mwiłam o historyjkach, dotyczacych mojej Gosi.
Oburzony tata zbeształ mnie, że to nei na miejscu...

Dlatego z tym poradnikiem-informatorem nei jestem pewna jak ma całościowo wyglądać, by dodać otuchy a nie urazić.
Echhhh
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-07, 20:46   

Z informatorem damy radę.
A nad Bartkiem też trzeba popracować, bo aż serce ściska, że tyle dobrego robi, a tu ....
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2008-08-07, 22:08   

Z Nim naprawdę już lepiej (z Bartkiem, choć mam nadzieję, ze i z informatorem :lol: )
Lepiej się czuje, lepiej wygląda. Ważne, że psychicznie wziął sie w garść.
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-08-07, 22:55   

super ze Bartek sie pozbieral..bo balam sie pytac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu