FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Autor Wiadomość
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-12, 22:53   

kochane mamy czytam co piszecie o dofinansowaniu do sprzętu rehabilitacyjnego,butów ortopedycznych i mam pytanko;jeżeli bym chciała starac się o coś takiego to idę do PFRONu i co muszę im przedstawić oprócz zaświadczeń ozarobkach?od jakiego lekarza muszę mieć zaświadczenie,że jest potrzebna dana pomoc dla mojego dziecka?pytam bo ja nic nie wiem a wiem,że Wy mi pomożecie
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-10-13, 07:40   

Żadne zarobki(to później). Ja zlecenie na buty dostawałam od ortopedy. Stemplowałam w NFZ, szłam do zakładu ortopedycznego i robiono tam buty. Płacisz częściowo, bo oczywiście NFZ nie funduje nam całości(raz w roku) tylko część kosztów. Bierzesz fakturę, ksero tego zlecenia, ksero orzeczenia o niepełnosprawności i wysyłasz wniosek(tam wpisujesz oświadczenie o dochodach) o refundację zapłaconej przez siebie kwoty do powiatowego PCPR. I można mieć nadzieję, że Ci prędzej czy później oddadzą ;/ , bo jest kryzys i na takie rzeczy mają coraz mniej kasy.
Jakiś jeszcze lekarz może wystawić to zlecenie na buty, ale nie pamiętam.

Tak do mojego poprzedniego postu, to tego pisemka z NFZ jeszcze nie dostałam. Wnerwia mnie to, bo przecież takie zaświadczenie że "dofinansowanie nie obejmuje" lub pieczątkę to powinni mi na miejscu załatwić. Biurokraci zakichani, nie, oni podania, odpowiedzi na pisma, żeby ich. Przypomniałam sobie i się znów wkurzyłam :] .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-13, 13:17   

chciałabym się starać o dofinansowanie jakiś sprzet do masażu dla mojej małej to pwinnam pojść do PFRONu i złozyć wszystkie wymagane dokumenty?a może tak kochane gdybym udała sie do PFRONui popytała o co moge się starać to udzielą mi informacji?i oczywiście jakie dokumenty powinnam posiadać?w gminie znam kobitki i są pomocne,sporo mi pomagają.gdybym mieszkała w swojej okolicy moment bym to załatwiła a tak nie wiem gzie co jest?
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-10-15, 10:09   

Wera idziesz do PEFRON-u, oni daja ci specjalny wniosek do niego dołączyć musisz stosowne dokumenty ( Pani powie Ci jakie) to składasz w twoim oddziale PEFRON i czekasz na decyzje czy dofinansowanie dostaniesz czy nie. Dopierowtedy możesz kupować sprzęt za ten zakupiony wcześniej PEFRON nie zwraca :nie: .
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-10-15, 11:31   

acha dziekuje.wiem,że muszę mieć zaświadczenie od lekarza,że wskazana jest konieczność rehabilitacji edukacyjnej przy danych pomocach ale lekarka rodzinna mi odmówiła bo powiedziała,że tylko specjalista może mi to wystawić.czy to prawda?muszę iść do innego lekarza?nie może tego zrobić pediatra?
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2010-10-15, 12:56   

Wera nie może tego zrobić pediatra tylko lekarz od rehabilitacji albo neurolog .
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-10-15, 17:13   

Wera ja zawsze mam od pediatry, do tego biorę od logopedy i pedagoga i tyle, nigdy nie brałam od neurologa ani innego specjalisty.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2011-10-06, 08:06   

Witam dziewczyny nie wiem czy w dobrym wątku piszę ale mam pytanko, chodzi mi o to czy jest takie coś jak dofinansowanie do łóżka rtehabilitacyjnego. Łóżko ma być dla moejgo teścia jest po wylewie. Proszę o poradę dziękuję Manu
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-10-06, 08:41   

Manu łatwiej i szybciej można wypożyczyć. Przy szpitalach, przy parafiach są wypożyczalnie. Wypożyczaliśmy łóżko dla babci - podnoszone, szerokie, nowoczesne, płaci się niewiele (chyba na pół roku 50 zł) a na materac przeciwodleżynowy zlecenie było już wypisane i gotowe do realizacji przy wypisie ze szpitala.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2011-10-06, 08:55   

Mój teściu jest już 5 lat po wylewie siedzi sobie sam, a teściowa chciała nowe . Muszę jej powiedzięć bo te łóżko ma być na pilot z regulacją więć nie wiem.
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-03-19, 13:51   

W styczniu napisałam do Fundacji J. Owsiaka o matę rehabilitacyjną. Cały czas nie było odpowiedzi, dziś zadzwoniłam by się upewnić czy w ogóle nasze dokumenty doszły i pani z fundacji mi oznajmiła, że wszystkie wnioski o cokolwiek, które wpłynęły do nich od stycznia tego roku zostały zawieszone (ich rozpatrywanie) ponieważ zostali zawaleni wnioskami w zeszłym roku i jeszcze ich nie rozpatrzyli. Rozpatrują właśnie maj zeszłego roku. ;/
Mam dzwonić w drugiej połowie roku, może coś wtedy więcej będą umieli mi powiedzieć. :-(
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Bunia 
gaduła

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2012-04-23, 11:51   

Mam pytanie : Czy ktoś z was starał się o dofinansowanie roweru dla dziecka?. Nasza Zuzia miała już dwa rowery takie zwykłe i za nic w świecie nie może się nauczyć jeżdzić.
Chcemy jej kupić rower trzykołowy , ale są bardzo drogie . W związku z tym chciała bym się dowiedzieć czy ktoś się starał . Jak tak to gdzie i jakie papiery trzeba było dostarczać.
_________________
Mama Kubusia (19.05.2000) i Zuzanki z zd (28.06.2001)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-04-23, 13:38   

Dziewczyny wspominały o dofinansowaniu do rowerów :arrow: tutaj
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-04-23, 13:59   

Zobacz tutaj , gdzie Misia pisze, że dostała dofinansowanie z PCPR.

Tutaj z kolei Grażynka dostała zgodę na dofinansowanie roweru dla Anetki, ale Aneta jest osobą dorosłą, więc nie wiem, czy Fundacja Anny Dymnej nie pomaga tylko osobom dorosłym.

W tym miejscu z kolei jest cały wątek poświęcony rowerom.

A nie myślałaś o rowerku biegowym do treningu?

----------------------------------------
EDIT: zanim powalczyłam z linkami i szukaniem, Graża pięknie odpowiedziała :spoko: :) mogę się schować za poduszkę ;-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-04-23, 14:06   

nefre napisał/a:

A nie myślałaś o rowerku biegowym do treningu?


Zuza ma 11 lat. Trochę za mały ;-)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu