FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Motywowanie do chodzenia
Autor Wiadomość
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2009-03-10, 08:58   

Dla mojej Hani motywacją do chodzenia było bieganie za dziećmi. Ściślej ujmująć za chłopakami ;-)
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-08, 16:28   

Chcemy Antkowi kupić pchacz do pomocy przy nauce chodzenia - rehabilitantka powiedziała, że możemy, ale nie musimy. Babcia bardzo chce mu kupić na urodziny, więc nie protestuję ;-)
Znalazłam takie dwa, które mi się podobają i nie umiem wybrać...

Taki z Ikei - tylko mało zabawek się zmieści i będą wypadać; plusem jest, że drewniany


i taki z Taf Toys - najbardziej podoba mi się duża skrzynka na skarby-zabawki, tylko nie mam gdzie tego zobaczyć na żywo!



Jakieś podpowiedzi? :help:
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2009-04-08, 18:17   

Nam rehabilitant odradził. Mówił żeby nie przyspieszac Maciusiowi chodzenia , lepiej pózniej ale samodzielnie.
 
 
Sylwia8384 
gaduła
Mama Kubusia


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 365
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-04-08, 19:08   

A ja Kubie zamówiłam chodzik pchacz.Myśle,że to nie jest zły pomysł.Kuba chodzi przy meblach,wchodzi na łóżka,fotele,więc dlaczego taki chodzik ma zaszkodzić?Butki na nóżki i w droge ;-)
_________________
Sylwia, mama Kubusia (1.04.2007 r.)
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-08, 20:02   

No właśnie - Antek też chodzi przy meblach, włazi na łóżko i fotel, od niedawna chodzi na misia - rehabilitantka mówiła, żeby go zachęcać do chodzenia, skoro chce. Poza tym on sam próbuje pchać krzesło, stolik, piaskownicę (taka plastikowa, jeszcze pusta ;-) ) - co się da, byle za tym iść choć dwa kroki, więc myślę, że lepiej mu to ułatwić przez pchacz dostosowany do wzrostu.
A te wózki mi się spodobały, bo wiem, że trzeba je będzie dociążyć np. workami z solą, tak jak dziewczyny wcześniej pisały - a w tych pchaczach jest taka możliwość. Sylwia, a w Twoim pchaczu jest taka możliwość? Ładny jest :-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Sylwia8384 
gaduła
Mama Kubusia


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 365
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-04-08, 20:06   

Jest możliwość aby go obciążyć,właśnie dlatego taki wybrałam,można na nim siędzieć i odpychać się nóżkami.Podnosi się siedzenie i tam jest dużo miejsca.
_________________
Sylwia, mama Kubusia (1.04.2007 r.)
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-08, 20:25   

A można regulować nachylenie rączki do pchania? Bo ja też się zastanawiam, patrząc na te zdjęcia, czy trzymając się tej rączki, Antek nie będzie miał za mało miejsca do przodu na stawianie stóp. Dlatego podoba mi się, że można ustawić rączkę pod kątem. Chyba, że tak jest trudniej pchać... Najgorsze jest, że nie można wypróbować na żywo!
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9749
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-04-08, 20:40   

Marta, nie wiem jak będzie u Antka, ale Majka pchała pchacza tylko po trawie, bo na prostym szybko jechał a ona gubiła za nim nogi. Ten wózek chyba będzie nie za bardzo, ale to chyba, nie wiem na pewno. Ja miałam pchacza chicco, jest tutaj gdzieś w tym wątku wcześniej. A i tak najleszy był wózek dla lalek z wodą mineralną w środku. Ten Ikejowski myśle, że lepszy albo takie autko.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-04-08, 22:35   

My też kupiliśmy taki sprzęt Nicolce,ale musieliśmy odstawić na bok,bo po prostu plątały jej się nogi,i się przewracała,bo za szybko jechał.Ale z tym obciążeniem to jest dobra myśl może zda to rezultat,szkoda że o tym nie pomyślałam wtedy.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-04-08, 23:31   

Moim skromnym zdaniem przy kupieniu "pchacza" należy zwrócić uwagę na to jaką postawę będzie miało dziecko przy trzymaniu się rączki. My mamy samochodzik-jeżdzik, który można również pchać i niestety według mnie nie jest najlepszy. Łukasz jest chyba za wysoki na pchanie takiego autka. Jak trzyma się oparcia to jest dość mocno pochylony. Nie wiem dokładnie czy z powodu wiotkości mięśni się pochyla czy z tego, że oparcie auta jest za nisko.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-09, 08:54   

Ja bym się obawiała takiego pchacza-samochodzika, o którym pisze Sylwia. Dziecko, które nie chodzi, będzie miało ochotę bardziej na niego siadać i się odpychać. Jeśli naprzemiennie to jeszcze ok, ale najczęściej robią to dzieci obiema nogami na raz. A to w niczym chodzenia nie przypomina! :nie:
Zajrzyjcie na 1 stronę, tam są zdjęcia Szymona, jak uczył się chodzić. Nam się sprawdziło. Widać tam dobrze stabilizator za kołami, czyli jak dziecko mocniej się oprze o rączkę, to wózek cały się nie położy.
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-04-09, 09:21   

Chodziki do nauki chodzenia mają hamulce. Kółka się obracają dość ciężko więc nie uciekaja jak pchacze samochodziki.No i konkretna stabilizacja jest konieczna. Właśnie te stabilizatory przy kołach o których pisze Marta
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-09, 16:33   

Już namówiłam dziadka i ciotkę Antka na odwiedziny w IKEI :-) Ale zanim kupią, to najpierw będą konsultacje telefoniczne: jaka jest odległość między rączką a podłogą i czy można faktycznie tym wózkiem jechać wolno, tak jak napisali na stronie.... Bo jak nie, to będę dalej szukać pchacza...
Marty Witeckiej wózek oczywiście widziałam, ale na żywo nigdzie go nie udało mi się zobaczyć w ciągu całego roku, odkąd zaczęłam się interesować tym tematem...
Boszko, pamiętam, że Ty mówiłaś, że Adasiowi kupiłaś jakiś pchacz w kształcie samochodu - może zdradzić jakieś szczegóły? Może byłby gdzieś taki sam do kupienia? Rodzina jedzie do IKEI dopiero we wtorek, jeszcze mogę zmienić zdanie...
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-04-09, 18:35   

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=601751596 jeden miałam taki ale bez hamowania w kołach i on był na później. Drugi z teletubisiami ale nie znalazłam nigdzie. To już 5 lat a oba były kupione używane na allegro za parę groszy
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2009-04-09, 20:54   

Kai mial taki podobny do tego z Ikei i sprawdzil sie swietnie, teraz odziedziczyl go Oliver ale z tego co widze Oliver woli Kaika wozek dla lalek :roll:

_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu