FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Konferencja we Wrocławiu
Autor Wiadomość
kafe 
gaduła
kafe


Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 335
Wysłany: 2008-10-18, 06:29   

magura trochę racji w tym co Ci koleżanki poopowiadały niestety jest ale łowiliśmy "perełki" i uważam że było co łowić :)

właśnie się szykuję i zaraz wyjeżdżam na część drugą / po bardzo ciężkiej nocy ...
może będzie coś o kłopotach ze snem dzieci z zd ;/
_________________
mama Julki 14-06-2004 i Huberta 10-08-2006
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-10-18, 18:59   

Noo pierwszy dzień nie bardzo wyszedł, 15 minut dla jednego referenta to ciut za mało tym bardziej że niemal każdy zaczynał tak samo czyli od informacjach o problemach związanych z ZD, jakbyśmy tego nie wiedzieli :-? . Dzisiaj było fajniej, ale byłam tylko na dwóch pierwszych bo reszta była o starszych dzieciach i młodzieży a jeszcze mnie to nie interesuje.

Ale za to towarzysko było super.... :lol:
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-10-19, 10:17   

kafe napisał/a:
po bardzo ciężkiej nocy ...
może będzie coś o kłopotach ze snem dzieci z zd ;/

no niestety i drugiego dnia nic o tym, żałuję, że nie zadałam pytania na ten temat I szego dnia po temacie tarczycowym, tym bardziej , że w kuluarach o tym rozmawialiśmy.
Generalnie uważam konferencję, za udaną, każdy wychwycił dla siebie to co go interesuje, reszte rozwiniemy sobie albo w zakątku albo z literatury :).
Podziwiać Panią Bożenkę i jej tłumaczenia przez 7 godzin., dzięki któremu dowiedzieliśmy się o praktykach niemieckich, a występ artystów z ostoi wzruszył mnie do łez. Bardzo ładnie :brawo:
Zrodził też mi się pewien plan odnośnie badań laboratoryjnych w wielkopolsce, ale muszę wpierw porozmawiać z tym i owym, ach gdyby się udało..byłoby pięknie..o rezultatach na pewno powiadomię bo bez Was - wielkopolski rodzin plan nie wyjdzie :).
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-10-20, 23:24   

Dzisiaj się dowiedziałam, że Tomka logopedka i pegagorzka rownież były na konferencj we Wrocławiu.
P. Ania mówiła mi, że był plakat chłopca z zD i były pewne, że to Tomek - podobno bardzo podobny. Czy to ktoś z zakątkowych dzieciaczków?

Z konferencji są bardzo zadowolone, tylko narazie muszą wszystko sobie poukladać w głowie, a później ni opowiedzą
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-10-20, 23:45   

We Wrocławiu było nas spora gromada:
Asia14,kafe,Lusi,Joanna,vinegro,Olcik,kozdraa,Sylpa,Aga S,Norelka,ania_s i ja
Szkoda,że w rzędzie Zakątkowym zabrakło emki205.
Wolałaś obserwować nas z boku?
a może ja coś przegapiłam :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2008-10-21, 08:09   

no i ja byłam telepatycznie ;-)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 08:21   

Moje zdanie nt. konferencji - pierwszy dzień strasznie zagęszczony program (w przyszłym roku inaczej go ułożymy), natomiast drugi dzień jak dla mnie super. Dużo się dowiedziałam na temat żywienia dzieci z zD (preferowane zdrowe, z małą ilością tłuszczu i białka zwierzęcego, węglowodanów, z dużą ilością błonnika, warzyw i owoców oraz ryb morskich), utrzymywania dobrej kondycji fizycznej (sport, sport), rozwijania zainteresowań już u małych dzieci, wychowywania, wpajania prawidłowych postaw w stosunku do otoczenia i wiele innych ciekawych rzeczy.

Miejmy nadzieję, że książka z tymi referatami ukaże się jeszcze w tym roku.

Zorganizowanie tej konferencji utwierdziło mnie również w przekonaniu, że razem możemy wiele zdziałać.

Cieszę się również, że poznałam następne osoby z Zakątka :jupi:
Olcikowi dziękuję za zebranie nas wszystkich do kupy. Oby więcej takich spotkań.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-10-21, 10:45   

Alicja napisał/a:
We Wrocławiu było nas spora gromada:
Asia14,kafe,Lusi,Joanna,vinegro,Olcik,kozdraa,Sylpa,Aga S,Norelka,ania_s i ja
Szkoda,że w rzędzie Zakątkowym zabrakło emki205.
Wolałaś obserwować nas z boku?
a może ja coś przegapiłam :roll:


ale ja dziewczyny nie wiedziałam gdzie wy siedzicie?czy na zakątku było coś umawiane, że w jednym punkcie się zbieramy? wybaczcie jeśli nie doczytałam.
zdawało mi się ze widziałam norelke, ale potem już nie wiedziałam sama czy to norelka czy to nadziejka, te nicki mi się mylą. no i głupio byłoby podejść i pytać "przepraszam pani jest norelka czy nadziejka ? " , a czy mama szymonka która z mężem grała na cymbałkach również jest w zakątku?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
jasna 
gaduła
jasna


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-10-21, 11:01   

To super, że udało Wam się spotkać w tak licznym gronie :spoko: . Ja nie byłam więc tym bardziej czekam z niecierpliwością na pulikację książki :-)
_________________
Aśka,mama Marty(10.12.05), Marcina z zD(13.04.07) i Agi (20.08.09)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-10-21, 11:06   

dziewczyny! właśnie poszperałam w zakątku i oto wiem że rozmawiałam z samą kafe :jupi: , siedziałam w rzędzie zaraz za Tobą, mówiłaś że jesteś z Tacy Sami :), a wykład przerwał nam rozmowę nt trudnych nocy naszych dzieci, no i urwałaś się wcześniej drugiego dnia. pamiętasz? :)
czy obok kafe siedziała pozostała brać z zakątka?, ale tam zdaje się było dwóch panów, no i dwie panie. czy to WY?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
  
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 11:07   

emka205 napisał/a:

ale ja dziewczyny nie wiedziałam gdzie wy siedzicie?czy na zakątku było coś umawiane, że w jednym punkcie się zbieramy? wybaczcie jeśli nie doczytałam.
zdawało mi się ze widziałam norelke, ale potem już nie wiedziałam sama czy to norelka czy to nadziejka, te nicki mi się mylą. no i głupio byłoby podejść i pytać "przepraszam pani jest norelka czy nadziejka ? " , a czy mama szymonka która z mężem grała na cymbałkach również jest w zakątku?


Ania_as usiadła w jednym miejscu i wszyscy inni z Zakątka do niej dołączyli, był to raczej przypadek :-)

To była na pewno Norelka, o ile wiem to Nadziejki w ogóle nie było we Wrocku, no chyba, że "incognito" ;-)

Mamy Szymonka (Ani) nie ma w Zakątku.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-10-21, 11:10   

ale ty norelko siedziałaś raczej z boku u dołu tak? przy wejściu? i miałaś czarną skórzaną torebkę i ciemne ślicznie bujne włosy tak?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 11:28   

:lol: Nie wiem czy to na pewno o mnie chodzi... Ja zapowiadałam Chrisa Niedenthala na scenie, jeśli wtedy byłaś to na pewno mnie widziałaś :-)
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-10-21, 11:39   

to napewno byłaś Ty, spojrzałam w adasiową galerię, teraz masz ciut dłuższe włosy.., ale nie pamiętam jak zapowiadałaś krisa, mimo że byłam na konferencji od a do zet:), ale nie siedziałaś z zakątkowiczami prawda? chyba że ty siedziałaś, a kafe nie siedziała..ech pogmatwane to wszystko...przy następnej konferencji to już podejdę, a czy we wrocławiu co roku są konf.o naszych dzieciach??
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 11:45   

Plan jest taki, żeby co roku, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja rzeczywiście nie siedziałam z Zakątkowiczami, nie było możliwości... :-)
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu