FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Homeopatia
Autor Wiadomość
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2010-04-28, 21:31   

A przestanie dziecko po tych kroplach mieć ZD ...no dobra może tylko zacząć mówić ...to ja kupie w hurcie ;-)
Zdesperowana mama Kamila :prosze:
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-29, 20:14   

No dobra powiem Wam. Mam nadzieje, że pani M. nie czyta zakątka. Tylko nikomu nie mówcie, ok? :-)
Na stymululację mózgu pani M. każe mi dawać Kubie BARIUM CARBONICUM D12, kupione koniecznie w sklepie z homeopatią, a nie w aptece.
3 krople trzeba podać na czczo i przez 15 minut nie wolno nic jeść.
Ja jak na razie, nie zakupiłam tego cudownego środka, ale jak będę bardzo zdersperowane to się zastanowię. Tylko nie wyobrażam sobie jak Kuba połyka na czczo jakiś preparat.

(p.s.to chyba powinno być do nowego wątku przeniesione,ale nie wiem jak to się robi)

klooocuszek napisał/a:
mama kubusia napisał/a:

Na stymululację mózgu pani M. każe mi dawać Kubie BARIUM CARBONICUM D12, kupione koniecznie w sklepie z homeopatią, a nie w aptece.


A to dziwne, bo nas wysłała po to do apteki i nawet podała konkretny adres :-?
Dziwne, coraz bardziej się zastanawiam nad panią M...
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-04-29, 23:49   

Aniu, ale to jakieś dziwne, sekciarskie metody leczenia! :shock: W dodatku homeopatia. :nie:
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-01, 17:32   

Nadziejka napisał/a:
Aniu, ale to jakieś dziwne, sekciarskie metody leczenia! :shock: W dodatku homeopatia. :nie:


Nadziejko, mi też tak się one kojarzą. Ta cała galwanizacja to też pomysł tej pani.

Ale jak ktoś wierzy w homeopatię, to niech wypróbuje, i nam napisze :-)
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
Megi1981 
nawijacz

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 1003
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2010-08-30, 22:14   :)

Max nie może przyjmować wapna i żadnych witamin typu cebion. Nasza pediatra przypisała preparat o nazwie calcarea phosphorica 15 ch 1x na 2 tyg i codziennie silicea - efektów nie widzę w sumie - bo szczerze mowiąc nawet nie wiem czego miałabym się spodziewać ale gdy na zaparcia dostaliśmy alumine to faktycznie podziałało.
_________________
Magda mama Maksia (16.12.2009 z ZD) i Malwinki (1.12.2011), żona Maniusia:)

"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże" Pearl Buck
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-11-26, 11:55   

Śmiejcie się tylko żadna z Was nie podając Barium Carboniicum Nigdy nie dowie się jak Pozbawia Swoje Dziecko Zdolności do Samodzielnego Mylenia.Proszę nie odpisujcie mi, po zgonie mojego męża napisanie kilka zdań stanowi dla mnie wysiłek ponad moje siły . pozdrawiam.
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9687
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-11-26, 12:06   

bebe bardzo mi przykro, z powodu Twojego męża. Jednak pisząc taką informację, na dodatek wzbudzając we mnie poczucie winy, że nie podaje Majce nowego złotego środka na jej upośledzenie umysłowe nie oczekuj, że nie zadam paru pytań albo nie wyrażę swojej opinii.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że po podawaniu BC nasze dzieci zaczynają logicznie myśleć?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2010-11-26, 12:26   

bebe no nie możesz tak napisać i mysleć że się do Ciebie nie dobierzemy :lol:
Czy Ty to podajesz? widzisz jakieś skutki ??

Znalazlam tu http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=61 to :
Barium carbonicum
Baryta carbonica. Węglan baru uzyskany z naturalnego minerału. Najczęściej stosuje się: trit D6, dil D8, D12.

Wskazania: Miażdżyca tętnic. Osłabienie mięśnia serca u starszych osób. Bezsenność w miażdżycy. Zawroty głowy, osłabienie pamięci. Środek również dla dzieci wykazujących słaby rozwój fizyczny i psychiczny. Lek ten osiąga skutek po 2 - 3 tygodniach stosowania.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-11-26, 12:41   

Najbardziej mi żal, że nie było tego"leku" ze trzydzieści lat temu...Moje życie wyglądałoby zapewne zupełnie inaczej...Oxford lub Cambridge z wyróżnieniem, najlepsze firmy zabijałyby się o mnie, sława, pieniądze, kobiety...Teraz pewnie byłbym premierem...O losie podły.
Podam Frankowi i za trzy tygodnie zapiszę go na Szwedzki, skrzypce i kółko chemiczne


;-)
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2010-11-26, 12:50   

Cytat:
Najbardziej mi żal, że nie było tego"leku" ze trzydzieści lat temu...Moje życie wyglądałoby zapewne zupełnie inaczej...Oxford lub Cambridge z wyróżnieniem, najlepsze firmy zabijałyby się o mnie, sława, pieniądze, kobiety...Teraz pewnie byłbym premierem...O losie podły.
Podam Frankowi i za trzy tygodnie zapiszę go na Szwedzki, skrzypce i kółko chemiczne

:lol:

Kurcze, to może jednak ja też spróbuję :nzastanawianie: . Tylko, że zamiast kółka chemicznego wolałabym nauki humanistyczne ;-) .

Ale tak na poważnie - w homeopatie za bardzo nie wierzę, natomiast jeśli chodzi o bioenergoterapię to jak najbardziej.
Swojego czasu (jeszcze w szkole) przez długi czas potwornie bolała mnie głowa. Przeszłam wszystkie możliwe badania i nic. W końcu lekarze orzekli - nerwica i w tym kierunku przez prawie dwa lata mnie leczyli. Z marnym skutkiem. Dopiero po wizycie u bioenergoterapeuty i dalszych dociekaniach zaleconych przez niego okazało się że pod moim łóżkiem przecinają się 2 żyły wodne. Przyszedł facet, założył jakąś płytkę pod meblami i ... stał się cud. Ból zniknął. Nie wiem jakie to czary mary, nie wnikam. Grunt że pomogło.
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Iwanka 
cichosza

Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2010-12-28, 18:08   

Mamy podobną historię z cudownym środkiem homeopatycznym na Zd. Nasza 'była" już Pani neurolog zapisała Karince lek o nazwie Cerebrum Compositum, mający jakoby pomóc i przyśpieszyć rozwój intelektualny. Środek ten jest stosowany do iniekcji a dziecku miałam to podawać do picia :-? .W homeopatię nie wierzę, poza tym może ma ona jakiś wpływ na chorego na zasadzie placebo, ale jak powiedzieć i przekonać o jego skuteczności niemowlę?
Odmówiłam i grzecznie podziękowałam za troskę i to był mój bląd chyba, bo Pani dr przestała być dla mnie miła i powiedziała wprost, że będę odpowiedzialna za upośledzenie mojej córki :-x .
Nie chodzimy już do tej Pani. Wiem jednak, że wszystkich swoich małych pacjentów "faszeruje" tym cudownym środkiem a obok przychodni jest apteka w której ten lek można kupić.
Trochę to przykre, że niektórzy zamiast pomagać nastawiają się na zyski.
_________________
Iwona mama Szymonka (22.07.2005) i Karinki z zD (14.12.2009)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9687
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-12-29, 09:42   

Iwanka, kto Ci kazał go podawać?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Iwanka 
cichosza

Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2010-12-29, 17:34   

Lek kazała mi podawać Pani Cz. świdnicki neurolog dzieciecy. Zastanawiam się tylko, co jeszcze by wymyśliła, żeby "ulepszyć" moje dziecko. Wiem, że lekarz medycyny nie powinien proponować leków, które nie są lekami sprawdzonymi i uznanymi przez Izbę Lekarską. Ale tak się niestety dzieje.
_________________
Iwona mama Szymonka (22.07.2005) i Karinki z zD (14.12.2009)
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2010-12-29, 19:06   

Podpowiedz tej pani dr przy ewentualnym następnym spotkaniu , że jest pewna metoda na szybkie uczenie się i zwiększanie IQ- trzeba kłaść głowę do snu na encyklopedię zamiast na poduszkę, gdyby nie miała to tanio załatwię :tak:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9687
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-12-29, 21:16   

Wy w okolicach Wrocławia macie bardzo dużo lekarzy, którzy leczą upośledzenie umysłowe towarzyszące zD wszelkimi możliwymi nowościami, nie wiedząc czy skutek to przynosi czy nie przynosi.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu