FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Konferencje
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 12:43   Konferencje

Norelka napisał/a:
W dniach 18-19 listopada Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" organizuje Konferencję pt. "Czas dla rodziców - ...kochana Mamo, kochany Tato - jak być dobrymi Rodzicami dziecka z zespołem Downa".

Konferencja ta odbędzie się w Warszawie, w Zespole Szkół nr 56, ul. Fontany 1.

Opłata za uczestnictwo wynosi 87 zł, w ramach opłaty uczestnicy otrzymują materiały, dwa obiady, kolację, śniadanie oraz b/o kawę, herbatę, napoje. Opłaty należy dokonać na konto Stowarzyszenia nr PKO BP XX O/Warszawa 91102010260000140200170787, a kopię przelewu wraz z kartą zgłoszenia przesłać faksem na nr 022 66310 13 lub pocztą na adres: Conrada 13, 00-922 Warszawa. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 listopada.

Więcej informacji tutaj :arrow: Bardziej Kochani


Norelko bardzo Ci dziękuję za informację.
Ja jej na stronie Bardziej Kochanych nie widzę - coś mi na oczy padło czy jak :-?
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-10-25, 12:58   

Kabatko, musisz wejść na zakładkę "konferencje" - na samej górze strony.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 13:04   

No tak, wchodzę w Konferencję i widzę takie coś:

:arrow: Konferencje Bardziej Kochanych

Ostatnią konferencję, jaką widzę, to ta organizowana w maju...
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-10-25, 13:13   

:-( Nie zauktualizowali strony. Ja dostałam informację na piśmie. Na pewno się pojawi ta informacja na stronie, a jeśli nie, to ja zeskanuję to co dostałam i wkleję.

Na pewno te dni, co podałam: 18-19 listopada (sob.-niedz.), sobota: od godz. 10 do 18, niedziela od 9.30 do 16.

Będą bardzo ciekawe tematy, m. in. dr J. Ganowicz będzie miała wykład, również A. i T. Sobolewscy (od Celi), Wojciech Eichelberger. Tematy bardzo ciekawe. Jeżeli do wieczora się nie pojawi informacja na ich stronie to zeskanuję.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 13:22   

hmmm, mam prenumeratę czasopisma "Bardziej Kochanych", chyba też powinnam coś dostać ;-)

A może się ktoś z Was wybiera?
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-10-25, 13:26   

Bardzo żałuję, że nie mogę pojechać :cry: Jestem "uwiązana" do Adasia przez cycka :lol:
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-25, 13:33   

Jejku, ja bym chętnie pojechała, ale pracuję w każdy weekend (niestety) do końca roku :-(
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-10-25, 18:18   

Zdarzyło mi się być na paru konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie "Bardziej Kochani". Zawsze perfekcyjne pod względem organizacyjnym i merytorycznie też skorzystałem. :spoko:
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-25, 20:42   

Dla zainteresowanych zamieszczam cały program konferecji.

STOWARZYSZENIE RODZIN I OPIEKUNÓW OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA BARDZIEJ KOCHANI
XIII Konferencja z cyklu: CZAS DLA RODZICÓW:
kochana Mamo, kochany Tato – jak być dobrymi Rodzicami dziecka z zespołem Downa

18 – 19 listopada 2006 roku, Warszawa, Zespół Szkół Nr 56, ul. Fontany 1

18 listopada (Sobota)

10.00 – Rozpoczęcie konferencji – Ewa Suchcicka (Prezes Stowarzyszenia Bardziej Kochani)
10.15 – Miejsce przy ognisku – polskie modele organizacji wewnętrznej rodziny – dr Magdalena ROSOCHACKA (ISNS UW)
– Skąd czerpać siły… – czynniki pomagające rodzicom dzieci z zespołem Downa w radzenie sobie z wyzwaniami codzienności – Anna DĄBROWSKA (Wydział Psychologii, UW)
– Dyskusja
11.45 – Przerwa na kawę
12.00 – Mama, tata, terapeuta … – czy warto zostać terapeutą własnego dziecka? – Jan CICHON (Fundacja Daj Szansę, Toruń);
– … nie dać się wpuszczać w maliny – specyfika relacji rodzic – terapeuta – dr hab. Elżbieta Zakrzewska (profesor ISNS UW)
– Dyskusja
13.30 – 14.30 Przerwa na obiad
14.30 – Paluszek i główka… – bezpieczny obszar rodzicielskiej opieki medycznej – dr Jolanta GANOWICZ (CZD w Warszawie)
– Wszystko jest …terapią – wspomagające rozwój domowe zabawy z dzieckiem – dr Radosław PIOTROWICZ (APS Warszawa)
– Dyskusja
16.00 – Przerwa na kawę
16.30 – Czego Jaś się nie nauczy … – wczesna edukacja seksualna dzieci niepełnosprawnych intelektualnie – dr Kazimiera NOWAK - LIPŃSKA (Wydział Pedagogiki, Uniwersytet Gdański)
– Dlaczego mamusia gryzie syfon…? – jak nie dać dziecku klapsa i przetrwać – Dorota ZAWADZKA – „SUPERNIANIA”
– Dyskusja
18.00 – Kolacja (stół szwedzki), zakwaterowanie w hotelu

19 listopada (Niedziela)

09.30 – Błądzić jest rzeczą …rodziców – najczęściej popełniane błędy wychowawcze – dr Agnieszka ŻYTA (UWM Olsztyn)
– Zawód? Mama i Tata – jak nauczyć się mądrego rodzicielstwa, szkoła dla rodziców – Małgorzata CWENAR–DRAPAŁA (instruktor programu Wychowanie bez porażek)
11.00 – Przerwa na kawę
11.30 – Dobra miłość – co robić, by nasze dzieci miały udane życie – dyskusja panelowa, udział biorą:
- Anna DODZIUK (psychoterapeutka, publicystka Wysokich Obcasów dodatku do Gazety Wyborczej)
- Wojciech EICHELBERGER (psychoterapeuta, trener, autor wielu popularnych książek) - moderator
- Stanisław KRAJEWSKI (filozof, profesor UW, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów)
- Halina SŁOWIŃSKA (prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Downa w Poznaniu)
- Anna SOBOLEWSKA (literaturoznawca, profesor PAN)
- Tadeusz SOBOLEWSKI (krytyk filmowy, dziennikarz Gazety Wyborczej, współpracownik TVP)
– Dyskusja
13.00 – 14.00 obiad
14.00 – Jaki …sport to zdrowie – czas wolny na sportowo – dr Mariusz DAMENTKO (dyrektor sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę)
– Nie tylko KLAN… – działania artystyczne jako sposób na wspomaganie rozwoju i spędzanie wolnego czasu – dr Leszek PLOCH (Fundacja Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych)
– Dyskusja
16.00 – Zakończenie konferencji


:arrow: Program XIII Konferencji z cyklu Czas dla rodziców: ...kochana Mamo, kochany Tato - jak być dobrymi Rodzicami dziecka z zespołem Downa

(po kliknięciu powinien otworzyć się dokument w formacie *.pdf)

Zapowiada się naprawdę bardzo interesująco.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem - tel. 663-40-43 (tel) i 663-10-13 (tel/faks). Na życzenie stowarzyszenie może zarezerwować miejsca noclegowe w Domu Nauki, ul. Schroegera 82 (opłata za nocleg w recepcji hotelowej). Miejsca są jednak ograniczone, pamiętajcie więc o ich wcześniejszej rezerwacji.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-30, 13:42   

Kabatko, ja jadę z mężem :jupi:
Czy Ktoś z nas jeszcze się wybiera....chyba gdzieś czytałam, ze mija jedzie, czy tak?
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-01, 10:20   

Przekazuję Wam oficjalne zaproszenie na konferencję od Prezesa Stowarzyszenia Pani Ewy Suchcickiej:

Szanowni Państwo,

mam przyjemność zaprosić na kolejną, XIII już konferencję z cyklu Czas dla Rodziców, tym razem pod hasłem - …KOCHANA MAMO, KOCHANY TATO – JAK BYĆ DOBRYMI RODZICAMI DZIECKA Z ZESPOŁEM DOWNA.

Tak myślę, że od tego właśnie tematu powinniśmy zacząć naszą, już bez mała czteroletnią, edukacyjną drogę. Przecież wszystko co robimy, czego szukamy ma służyć naszemu dziecku, nie nam rodzicom, tylko właśnie dziecku, niepełnosprawnemu dziecku. To dla Niego szukamy najlepszych metod rehabilitacji, najlepszych ośrodków, przedszkoli i szkół. To dla Niego rezygnujemy z własnych życiowych planów, uczymy się wielu dziwnych, przedtem zupełnie zbędnych, rzeczy. Jemu poświęcamy każdą chwilę, ochraniamy, wyręczmy, rozpieszczamy… Staramy się być DOBRYMI RODZICAMI.
Ale w tej podróży przez codzienność jakże rzadko, jeśli w ogóle, zadajemy sobie pytanie co to tak naprawdę znaczy być DOBRYMI RODZICAMI, co trzeba robić, by nimi zostać i jak znaleźć granicę, gdzie kończy się rodzicielska dobroć a zaczyna rodzicielska toksyczność. A trzeba wiedzieć, że te dwa bieguny, podobnie jak wzniosłość i śmieszność, dzieli jeden tylko krok.
Pewnie prawdą jest, że ilu rodziców tyle zdań, prawdą jest też, że na niektóre pytania nie ma odpowiedzi, a niektóre spory są nierozstrzygalne. To jednak tylko połowa prawdy. Istnieje przecież drugi, równie szeroki obszar, obszar jasnej wiedzy i praktycznych umiejętności popartych rzetelnymi badaniami i wieloletnimi doświadczeniami, gdzie dużo łatwiej zlokalizować błędy i odnaleźć dobre recepty.

O tych rodzicielskich błędach i rodzicielskich receptach na dobre wychowanie niepełnosprawnych dzieci będziemy dyskutować na naszej konferencji. Jak zwykle nie będziemy unikać tematów i opinii kontrowersyjnych, stojących w jawnej opozycji do potocznej, a naiwnej, społecznej świadomości czy politycznej poprawności. Pewnie nie uda się nam rozwiązać wszystkich kwestii i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, ale jeśli zaczniemy postrzegać wychowanie niepełnosprawnego dziecka jako problem, jeśli zaczniemy zastanawiać się nad słusznością naszych własnych – rodzicielskich decyzji, to będzie to już duży sukces. Zrobimy pierwszy krok w kierunku racjonalnego podejścia do niepełnosprawności, odmitologizujemy ją, przestanie nas straszyć metafizycznym patosem i hipokryzją społecznej litości.

To XIII konferencja organizowana przez nasze Stowarzyszenie, poprzednie były największymi tego typu imprezami w Polsce – brało w nich udział przeciętnie po 300 uczestników. Mam nadzieję, że ta obecna, mimo że XIII, także będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zdobyta tu wiedza, umiejętności i nawiązane kontakty będą przynosiły dobre efekty.
Konferencja odbędzie się w dniach 18 – 19 listopada 2006 r. (sobota – niedziela) w Warszawie w Zespole Szkół nr 56 przy ulicy Antoniego Fontany 1. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam
Ewa Suchcicka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-11-01, 10:55   

ja ciągle myślę... :-)

Asia a gdzie będziecie nocować?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2006-11-01, 11:53   

Ja też się zastanawiam. A do kiedy trzeba się zdecydować?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-01, 12:02   

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 10 listopada. Jeśli jednak chcemy nocować w ww. Domu Nauki, trzeba zawiadomić stowarzyszenie wcześniej - bo miejsca tam są ograniczone.

A zatem jedzie:
mija
kabatka
Aśka z Rafałem

Zastanawia się:
Alicja
sylpa
(myślcie dziewczyny konstruktywnie zatem ;-) )
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2006-11-01, 21:49   

O rany ! Ale fajnie.
Poznam Aśkę i może Alicję i Sylpę ?
Dziewczyny zdecydujcie się , będziemy reprezentować Nasze Forum Zakątek 21.
Taka zwarta grupa i silna ! Poznamy się osobiście !
Ja znam tylko Kabatkę.
A może jakieś znaki rozpoznawcze wymyślimy ?
W tak krótkim czasie będzie trudno ale na turnus w czerwcu to coś musimy .
mija
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu