FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Płyty CD
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-10-11, 14:32   Płyty CD

Ja z Jagodą polecamy "Misia i Margolcię" :-)



1. Kto chce, 2. Śniadanko baranka, 3. Garbaty wielbłąd, 4. Wesołe żabki, 5. Piosenka biednego węża, 6. Foka gra fokstrota, 7. Kos i lis, 8. Hipopotam Hipo, 9. Kropki biedronki, 10. Żyrafa Fa Fa



1. Piosenka na chłodne dni, 2. Zjadaj miód, 3. Biała zima, 4. Już blisko kolęda, 5. Świąteczne aniołki, 6. Bajka - Po co komu potrzebne jest Boże Narodzenie, 7. Kolędujemy, 8. Zimowanki, 9. Zabawy na śniegu, 10. Do siego roku



1. Życzymy dzieciom, 2. Zwierzaki cudaki, 3. Lato z Kąfacelą, 4. Żaba i bocian, 5. Gęsi i piórka, 6. Wyliczanka hipopotamów, 7. Piosenka o wronie, 8. Żyrafia wyliczanka, 9. Kto tak stuka?, 10. Nietoperz

Znalazłam też atrakcyjną ofertę
:arrow: TUTAJ
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-10-17, 10:52   

"Popatrz i posłuchaj"



Gra polegająca na łączeniu usłyszanych dźwięków z fotografiami przedstawiającymi ich źródła. Nagrania prezentują odgłosy ludzi, środków transportu, maszyn, instrumentów muzycznych i zwierząt.


"Co to? Kto to?"



Materiał dźwiękowo-obrazkowy składa się z po-jedynczych dźwięków, historyjek dźwiękowych i obrazków do układania. Ma to na celu rozwijanie wrażliwości słuchowej i wzrokowej, która jest ważnym elementem wspomagającym rozwój dziecka, w tym rozwój mowy. Ćwiczenia mają za zadanie uczyć dzieci koncentrowania uwagi na sygnałach dźwiękowych i analizowania tego, co usłyszały i zobaczyły, rozwijają wrażliwość słuchową i wzrokową, a także wzbogacają słownik bierny i czynny.


:arrow: Sklepik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-10-18, 09:28   

A ja polecam zabawy logopedyczne, Martynka bardzo chętnie ćwiczy z pomocą "komputera", warto zobaczyć, my jesteśmy bardzo zadawoleni, do tego jak jeszcze może usłyszeć swój głos (po podłączeniu mikrofonu), to juz jest pełnia szczęścia, jedną płytką, z której korzystamy, jest: igraszki logopedyczne
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-10-18, 09:44   

O tak smok Szczepan jest bardzo dobry, nawet w dużo młodszym wieku pokazuje, jak np. dziecko powinno oddychać przez sen :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2006-10-18, 19:23   

Nam podoba się również to:
ZWIERZAKI - zabawy z obrazem i dźwiękiem.


Program na płycie CD-ROM, opracowany jest jako multimedialna, interaktywna prezentacja. Zawiera: zagadki, ćwiczenia, piosenki do wspólnego śpiewania i kolorowanki.
"Zwierzaki" - zabawy z obrazem i dźwiękiem - w rękach twórzego rodzica, logopedy czy nauczyciela uczą, rozwijają i bawią.
W programie starannie zaplanowano i zastosowano zasadę stopniowania trudności, co pozwala na właściwe dobieranie zabaw i ćwiczeń do poziomu rozwojowego dziecka.
Układ zabaw i ćwiczeń pozwala na ich wielokrotne powtarzanie. Umożliwia to opanowanie różnych umiejętności w tempie dostosowanym do możliwości dziecka.

:arrow: Prezentacja programu.
 
 
Ela 
gaduła

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 176
Wysłany: 2006-10-18, 19:30   

Nam również Zwierzaki bardzo się podobają! :brawo:
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-04-29, 10:52   

Baby Einstein - sa to zestawy (po anglielsku) dla dzieci juz od urodzenia;CD,DVD,ksiazki itd
Ja mam zamiar zamowic dla Kaia zestaw DVD gdzie sa 23 plyty z roznych dziedzin,podobno rewelacja i dzieci to uwielbiaja.
Kupilam mu wczoraj bardzo fajne zestawy Baby Einstein ,sa to sztywne kartki na ktorych sa zdjecia roznych zwierzat, z tylu sa te zwierzeta opisane i sa podpowiedzi o co dziecko pytac.
Inny zestaw to liczby i ksztalty,nastepny to tez zwierzeta ale z kawalkiem materialu do poglaskania zwierzaka.
Tutaj jest anglojezyczna strona :arrow: Baby Einstein
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-14, 09:27   

Ostatnia płyta Danuty Rinn dla dzieci




„Dziecięce ZOO” to płyta, dzięki której nawet najstarsi przypomną sobie dziecięce lata. Będzie można na niej usłyszeć takie piosenki, jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Pieski małe dwa”, „Kaczka dziwaczka”, „Ryby, żaby i raki”, „Miauczy kotek”, „Na wyspach Bergamuta”, „Miała baba koguta” czy „Kwoka”. Na płycie znalazły się również krótkie wierszyki czytane przez artystkę: „Dzik jest dziki”, „Małpy”, „Spóźniony słowik”, „Chodziła czapla po desce…”, „Trudno jest Mi orzec…”, „Ślimak” i „Żyrafa”. Płyta ukazała się dzięki pomocy Fundacji Grupy TP. W ramach programu „Telefon do Mamy” płyta trafi bezpłatnie na ponad 1000 szpitalnych oddziałów dziecięcych, z którymi Fundacja współpracuje.


Płyta Danuty Rinn „Dziecięce ZOO – elementarz pełen bajek” ukaże się w sklepach już w połowie maja. Część dochodu z jej sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Fundacji POLSAT, która również przyczyniła się do powstania płyty. Wydawcą „Dziecięcego ZOO” jest wytwórnia muzyczna Phenomen Music Polska, zajmująca się promocją artystów i działalnością wydawniczą.

:arrow: Tutaj można zamówić krążek
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-08-25, 14:22   

W numerze specjalnym miesięcznika "Rodzice" są 4 płyty edukacyjne na VCD.
Cena 9,90zł.
Jest to seria płyt pt. "Ucz się z Rodzicami i Pieskiem Puppy".



Bedąc na turnusie w Jadownikach przez przypadek kupiłam tą gazetę z tą płytką ale tylko 4 część. Martynce bardzo się podobała ta płyta i czekałam na kolejne części ale nie było. Okazuje się, że są tylko 4 części i teraz koleżanka dała mi znać, że właśnie są w numerze specjalnym wszystkie 4 :spoko:

Jest dużo muzyki, wszystkie wiadomości są przekazywane przy akompaniamencie muzyki i piosenek.

Polecam
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-25, 18:04   

Dzięki Asiu!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-09-04, 18:42   

słuchajcie kupiłam dziś zestaw 4 płyt "ucz się z rodzicami i pieskiem puppy" dawid jest zachwycony a ja... mam chwilę spokoju ;-) płytki są bardzo fanie zrobione, dużo muzyki, kolorowa przede wszystkim dużo powtórzeń co dla mnie jest ważne bo tak dawid szybciej zapamięta różne rzeczy. dziś zaczęliśmy po par dniach zobaczymy czy coś zostało w główce...
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-04, 22:04   

ja też uważam ,że dla Maksa są fajne te płytki, chociaż moje starsze rżą jak stare konie! (ale Maksio potrafi się na nich skupić)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-09-04, 23:16   

Ja też zakupiłam ten komplet i rzeczywiście fajne płytki. Dzięki Asiu :prosze: za podpowiedż.
Poprzednia seria edukacyjna ( o której wcześniej już pisałyśmy) trochę nam się "wykończyła", Jarek tak ją lubił,że już sam obsługiwał DVD.Ta seria jest zdecydowanie weselsza i wiecej w niej muzyki :-)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-09-05, 12:19   

No to cieszę się, że dzieciaczkom się podoba :spoko:
Moja Martynka choć jest starsza od Waszych dzieci - bardzo je jeszcze lubi. Płyty sa bardzo proste, lekkie i łatwe w odbiorze i dzięki temu dużo zostaje nowych słów w głowie dziecka. Tak jest u nas.
Ale czasami śmiać mi się chce z tych piosenek typu: "to jest pchanie a to ciągnięcie, to jest pchanie a to ciągnięcie...., pchać ciągnąć, pchać ciągnąć...." :lol: :roll:

Ale zauważyłam, że jak Martynka np. bawi się samochodem Mikołaja, używa słów: "pchać, ciągnąć" we właściwym momencie - czyli coś rozumie i w głowie zostaje ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-09-05, 18:19   

Dzięki Asia za newsa o tych płytach, zdążyłam jeszcze dziś zakupić !

Pchanie i ciagnięcie mówisz ?
Czyżby moda na wczesne uświadamianie dzieci przyszła ?
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu