FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy już czas na przedszkole?
Autor Wiadomość
ukk33
mruczek


Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 95
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2013-03-21, 23:25   

Kasia jest fajna dziewczynka, ale jak uczesniczy w zajeciach grupowych to jest spazma, placz ogromny (musze byc zawsze gdzies w poblizu), mysle ze jeszcze nie jest gotowa, od kwietnia bede ja zaprowadzac na 1-2 godz do przedszkola zobaczymy , moze sie przelamie powoli :-)
_________________
ula (mama Kasiuni z ZD ur. 15.04.10),Kamilka 10lat, Karoli 16 lat
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-03-22, 06:58   

Michał miał prawie 3 latka. Od początku nie było problemu (no chyba, że z nadgorliwą mamą ;-) )W żadnym wypadku nie żałuję.
Natomiast rozumiem, że dziecko może jeszcze nie czuć sie gotowe, bo dokładnie taką sytuację miałam z Mileną. Chodziła równocześnie z Michałem pierwszy miesiąc i to była totalna porażka. 3 miesiace temu sama poprosiła. Poszła. Jest zachwycona.
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Robert 
cichosza


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-04-01, 14:31   

Kiedy posłać dziecko do przedszkola? Trudno dać jednoznaczną odpowiedź. My poszliśmy do poradni i do przedszkola by specjaliści zobaczyli nasze dziecko i powiedzieli czy jest gotowa? Oni stwierdzili, że społecznie da sobie radę. Ale my rodzice wiemy że nie umie wielu rzeczy jakie 3-latek umieć powinien idąc do przedszkola. Trochę się pocieszamy że ma przecieć zD, a do września sami jeszcze popracujemy by się nauczyła kilku umiejętności. Im więcej będzie umiała tym lepiej jej będzie w przedszkolu.
Czego nie nauczymy w domu, to nauczą ją w przedszkolu.
_________________
Kasia i Robert rodzice Zuzi z ZD 4 latka (18.06.2010) i Michałka 15 miesięcy
Zuzia w przedszkolu
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-07, 13:57   Re: Kiedy do przedszkola?

ukk33 napisał/a:
Zastanawiam się , kiedy jest najlepszy czas posłania dziecka do przedszkola. Ja planuje wysłać Kasię dopiero w przyszły roku ( obecnie w kwietniu kończy 3 latka).
Zapisałam ją na muzykoterapię żeby miała jakiś kontakt z dziećmi , chociaż jeszcze "pępowina " nie odcięta :-) trudno jej bez mamy przebywać na zajęciach.
pozdrawiam


Wątek scalony z istniejącym.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5896
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2013-04-08, 11:29   

U nas czas nastał. Julek został przyjęty do przedszkola. :tak:
We wrześniu (ewentualnie w październiku, co by przeczekać okres wzmożonego płaczu) ruszy z Krzysiem do przedszkola. Z szatni rozejdą się do swoich grup: starszy do pięciolatków, młodszy do trzylatków.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-04-08, 11:37   

I wszystko będzie dobrze. Julek jest śmiałym kawalerem i da sobie radę. Obawiam się o serca pań, pewno je podbije. :*
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2013-04-08, 13:23   

vagabunda8 napisał/a:
Julek jest śmiałym kawalerem i da sobie radę. Obawiam się o serca pań, pewno je podbije. :*

Jestem nawet pewna , ze tak bedzie :-)
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
kapi40
mruczek

Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 86
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2013-04-09, 08:14   

Julek napewno pobije serse Pań w przedszkolu. :tak: To jest pewne!!!!!
Kacper był pierwszym zespołowym dzieckiem w żłobku, Panie miały nielada wyzwanie :-)
po 2 latach pobytu jak kończyliśmy "edukacje żłobkową"Panie płakały ,że największy pieścioch odchodzi .Podbił serca wszystkich :-)
_________________
Natalia - mama Pawła ,Karoliny i Kacperka z zd /ur. 11.10.2006/
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-09, 09:29   

baronek napisał/a:
U nas czas nastał. Julek został przyjęty do przedszkola. :tak:
We wrześniu (ewentualnie w październiku, co by przeczekać okres wzmożonego płaczu) ruszy z Krzysiem do przedszkola. Z szatni rozejdą się do swoich grup: starszy do pięciolatków, młodszy do trzylatków.


Dzielny Julek na pewno sobie poradzi. Musisz śledzić, czy będzie okres wzmożonego płaczu. U nas w grupie nie było. Sam Marceli może parę razy zrobił smutną minę w drzwiach swojej sali i uronił kilka łez przy wychodzeniu na dwór. Teraz jest płacz, jak chory Marcelek musi patrzeć, jak tata rano bez niego wyjeżdża.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
robcio_ir 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 326
Skąd: Ryki/Lubelskie
Wysłany: 2013-04-09, 14:51   

Ol tez jest z października 2010 i od września tez rusza do przedszkola :-)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2013-04-23, 17:34   

Niedawno w którymś z wątków pisałam, że staramy się o przyjecie do przedszkola. U nas są tylko masowe i to bez grup integracyjnych.
Dziś dostałam telefon z informacją, że Dawid się nie dostał. Na moje pytanie czy to znaczy, że nie utworzono grupy trzylatków(bo tak mi pani mówiła jak składałam wniosek o przyjęcie, że może się nie dostać bo nie będzie mogła utworzyć tej grupy ze względu na przyjęcie 5cio i 6ciolatków)pani powiedziała, że utworzona jest grupa trzylatków ale miała tyle dużo chętnych, że niestety nie może wziąć wszystkich. Na pocieszenie powiedziała mi, ze w innym przedszkolu są jeszcze miejsca bo się o tym dowiedziała i bym tam poszła.
Normalnie mi się płakać chciało bo z tego co mi wiadomo dzieci z niepełnosprawnościami mają pierwszeństwo i dzieci obojga pracujących, więc dlaczego Dawida odrzucili? :-(
Wprawdzie nie pracujemy oboje ale miałam zamiar wrócić do pracy jak Dawid od września byłby w przedszkolu i ona o tym wiedziała.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-25, 10:02   

Ewa mamy ten sam problem,mi też nie przyjęli Wikola do przedszkola publicznego. Napisałam odwołanie i nawet się zastanawiam czy nie za ostro troszkę. Ale też chciałabym poszukać pracy,a poza tym uważam że mały w przedszkolu ma duże szanse na dobry rozwój,nie będę musiała tyle z nim biegać indywidualnie bo niby zdrowe dziecko,a jednak też wymaga pomocy logopedy i nie tylko.
I całkowicie rozumiem że chciało Ci się płakać,ja pisząc odwołanie wręcz wyłam, z żalu wściekłości i bezradności.

Pisz odwołanie !!! Nasze dzieci i te zdrowe i tym bardziej te z nie pełną sprawnością potrzebują dla dobrego rozwoju edukacji przedszkolnej !
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2013-04-25, 10:11   

Najgorsze jest to, że na początku dostałam informację, e jeśli nie utworzą grupy no to nie będzie przyjęty, a tak to nie widzą problemu.
Teraz to wygląda mi na dyskryminację, no bo lepiej przyjąć zdrowe dziecko, ryczące i buntujące się przed przedszkolem niż fajne, chętne do zabaw i wszędzie pogodne ale z niepełnosprawnością. ;/ , bo po co sobie problem robić.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-25, 10:15   

Ewa pisz odwołanie !
Dzieci niepełnosprawne mają pierwszeństwo !
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-27, 20:58   

mimi3, a nie Wiktor nie dostał się do przedszkola drugiego wyboru? Nie ma wolnych miejsc w pobliżu? Bo w ogóle w Poznaniu chyba nie jest fatalnie. Wszystkie dzieci (ok. 14) z Kasi grupy w klubie malucha dostały się do przedszkoli i znajomych dzieci też. No a Wiktor jest ze stycznia i ma rodzeństwo, więc rzeczywiście dziwna sprawa.

Czy na pewno dzieci niepełnosprawne mają pierwszeństwo, czy może raczej dzieci rodziców niepełnosprawnych?
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu