FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy już czas na przedszkole?
Autor Wiadomość
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2014-04-11, 13:25   

Jeśli chodzi o rodzaj przedszkola to weź pod uwagę to jakie zajęcia Ci zaoferują. I zanim podejmiesz decyzję sama sprawdź jak to wygląda, spróbuj porozmawiać z innymi rodzicami którzy maja dzieci w tych konkretnych placówkach. Co do godzin to niestety u nas od 7.30 do 15.00 i to jedyny problem. Ja za rok będę musiała wybrać szkołę dla Maciusia, teraz robimy odroczenie i też mam wątpliwości co będzie dla niego lepsze.
_________________
mama Mateuszka ur.28.08.2000 i Maciusia
z ZD ur. 18.09.2007
 
 
inka
mruczek

Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 64
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2014-04-11, 13:54   

kropka79 napisał/a:
Jeśli chodzi o rodzaj przedszkola to weź pod uwagę to jakie zajęcia Ci zaoferują. I zanim podejmiesz decyzję sama sprawdź jak to wygląda, spróbuj porozmawiać z innymi rodzicami którzy maja dzieci w tych konkretnych placówkach. Co do godzin to niestety u nas od 7.30 do 15.00 i to jedyny problem. Ja za rok będę musiała wybrać szkołę dla Maciusia, teraz robimy odroczenie i też mam wątpliwości co będzie dla niego lepsze.


Dzięki za odpowiedź... a to odroczenie szkoły też można zrobić tak? i jak to się załatwia? My mamy jeszcze czas, ale już się nad tym zastanawiałam, bo Lenka jest z końca roku, wiadomo, że jest jeszcze troche za rówieśnikami i to praktycznie wychodzi tak, jakby była z połowy roku następnego i gdyby miała iść do szkoły integracyjnej to na pewno byłby problem.
_________________
Ewelina mama najcudowniejszej Lenusi (14.11.2012) i żona najukochańszego Artusia
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-04-11, 14:43   

Moja Alusia dostała się do przedszkola integracyjnego :jupi: :jupi: bardzo się cieszymy. Ala bardzo chce iść do dzieci za każdym razem jak zaprowadzam Jasia do przedszkola. Myślę, że dziewczynka da se radę jest superowa i bardzo mądra.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
inka
mruczek

Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 64
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2014-04-11, 16:52   

gosiulkat napisał/a:
Moja Alusia dostała się do przedszkola integracyjnego :jupi: :jupi: bardzo się cieszymy. Ala bardzo chce iść do dzieci za każdym razem jak zaprowadzam Jasia do przedszkola. Myślę, że dziewczynka da se radę jest superowa i bardzo mądra.


Gosiulkat, a kto "zakwalifikował" Twoją Niunię do przedszkola integracyjnego? Jak to wygląda? Czy tu się liczy opinia psychologa czy jak? Bo ja pytałam swojej P. Psycholog i powiedziała mi, że jak mała będzie miała 2 latka to będzie w stanie określić czy nadaje się do przedszkola integracyjnego czy będzie musiała iść do specjalnego. Oczywiście jak każdy rodzic wolałabym, żeby poszła do integracyjnego, ale też nie chcę na siłę ją tam wpychać, bo najważniejsze żeby ona się odnalazła w tym środowisku i żeby była szczęśliwa :)
_________________
Ewelina mama najcudowniejszej Lenusi (14.11.2012) i żona najukochańszego Artusia
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2014-04-13, 16:33   

inka - klasyfikacja.. hmmm to chyba można stwierdzić na podstwawie orzeczenia o kształceniu specjalnym: tam np. Staś ma napisane, że może uczęszczać do przedszkola: normalnego, integracyjnego i specjalnego. Po badaniu psychologicznym, które robiłam mu jak miał 3 lata wyszło, że ma opóźnienie w stopniu lekkim (w jego przypadku - kłopoty z mówieniem).

Na pewno nie ma co się śpieszyć z takimi opiniami psychologicznymi - owszem dla rodzica są ważne, ale dzieci w wieku 2 lat są jeszcze małe. Tak mi się wydaje.
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
inka
mruczek

Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 64
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2014-04-13, 17:14   

ateczka77 napisał/a:
inka - klasyfikacja.. hmmm to chyba można stwierdzić na podstwawie orzeczenia o kształceniu specjalnym: tam np. Staś ma napisane, że może uczęszczać do przedszkola: normalnego, integracyjnego i specjalnego. Po badaniu psychologicznym, które robiłam mu jak miał 3 lata wyszło, że ma opóźnienie w stopniu lekkim (w jego przypadku - kłopoty z mówieniem).

Na pewno nie ma co się śpieszyć z takimi opiniami psychologicznymi - owszem dla rodzica są ważne, ale dzieci w wieku 2 lat są jeszcze małe. Tak mi się wydaje.



a gdzie takie orzeczenie o kształceniu specjalnym się sie uzyskuje? gdzie trzeba się zwrócić? nie chcę się śpieszyć, ale każdy naokoło nam mówi, że mała powinna jak najwcześniej iść do przedszkola. Z jednej str se myślę, żeby jak najdłużej siedzieć z nią w domku, ale to chyba dlatego, że nie wyobrażam sobie rozstania z nią na tak długo a z drugiej str widzę jak ona lgnie do dzieci...
_________________
Ewelina mama najcudowniejszej Lenusi (14.11.2012) i żona najukochańszego Artusia
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2014-04-13, 18:07   Nie bójcie się przedszkola specjalnego.

Moja Lenka ma 4 lata i już od dwóch lat jeździ do przedszkola, wcześniej chodziłyśmy na zajęcia Wczesnej Interwencji. Akurat jesteśmy w świetnym miejscu, gdzie powstał piękny ośrodek rehabilitacyjno-rewalidacyjny "Bratek" w Barlinku. Tu jest świetna pomoc dla wszystkich dzieciaków i tych małych i tych dużych. Lenka chodzi do przedszkola, gdzie ma ogrom zajęć, w grupie jest pięcioro dzieci. Przedszkole specjalne (niepubliczne) wiele daje mojej córeczce i powiem szczerze, nie zamierzam niczego zmieniać, ona uwielbia swoje przedszkole, panie i dzieci, każdy dzień jest pełen wrażeń. Nie bójcie się przedszkola specjalnego, może to brzmi dziwnie, ale to chyba najlepsze przedszkole dla mojej córeczki.
A oto nasze przedszkole- http://www.bratek-barlinek.pl/home/
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2014-04-14, 13:37   

Zaświadczenie o potrzebie specjalnego kształcenia i odroczenie obowiązku szkolnego załatwia się a Poradni psychologiczno- pedagogicznej.
_________________
mama Mateuszka ur.28.08.2000 i Maciusia
z ZD ur. 18.09.2007
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-04-14, 14:18   

Moja Ala dostała z ppp orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na którym jest napisane stopnień lekki niepełnosprawności. Napisane jest też, że może uczęszczać do przedszkola integracyjnego. Mamy też z tej poradni orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i też możemy je realizowac w przedszlkolu. albo w innym miejscu. W poradni pedagogiczno psychologicznej dziecko ma kilka spotkań z różnymi paniami, między innymi psychologiem i one na podstawie zachowań, testów i tego co rodzic mówi oceniają stopień niepełnosprawności dziecka. Ala miała to robione niedawno nie miała 3 lat . Mysle ze sama będziesz wiedziała do jakiego przedszkola posłać swoje dziecko, a jak nie to specjaliści ci w tym pomogą.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-24, 20:41   

We Wrocławiu w poradni psych-ped na wizytę czekamy 2 miesiące, nie miałam pojęcia że tak długo, termin wyznaczony na 12 maja dopiero.. komisja zbiera się 20 maja.. A orzeczenie wraz z wnioskiem do wybranego przedszkola należy złożyć do końca kwietnia.. Niestety obowiązuje rejonizacja jeśli chodzi o poradnię. Dostaliśmy zaświadczenie, że jesteśmy w trakcie załatwiania tego orzeczenia, jednak komplet dokumentów musi być...
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
lenas01 
gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 53
Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 298
Skąd: zachodnipomorskie
Wysłany: 2014-04-26, 23:29   

Kiedyś buntowałam się przeciwko przedszkolom specjalnym, czy integracyjnym, ale dzisiaj, kiedy Lenka chodzi tam już drugi rok, to powiem tak-nie ma nic lepszego dla naszych maluchów! W swoim przedszkolu Lenka ma ogrom zajęć rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych, a do tego socjalizacja. To zupełnie inne przedszkole, takie ekstra, specjalne dla naszych malców. Oczywiście konieczna była opinia z poradni, zaświadczenie od lekarza...taka biurokracja, ale teraz jesteśmy obie zadowolone, Lenka kocha swoje Panie, w grupie jest pięcioro dzieci i trzy Panie, to świetny układ, a do tego warunki są suuuuper!
Nie bójcie się przedszkola specjalnego, nasze dzieci są tam szczęśliwe i czynią ogromne postępy! Uwierzcie i nie porównujcie swoich dzieci z rówieśnikami, to zupełnie zbędne, nasze maluszki są inne i wyjątkowe, na swój sposób szczególne!
_________________
Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.
Anna mama Lenki z zD ur.13.01.2010: Jakuba-mgr inżyniera mechatroniki i babcia małej Mai.
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2014-04-29, 15:43   

A ja się pochwalę, odbyliśmy rekrutację odnośnie przyjęcia do naszego przedszkola i się udało :jupi: Roksanka od września będzie mogła uczęszczać do przedszkola :jupi:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
pusiek7 
gaduła

Wiek: 33
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-05-02, 18:39   

ekstra wiadomość!:) no to będzie mały przedszkolak
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2014-05-02, 21:10   

pusiek7 napisał/a:
ekstra wiadomość!:) no to będzie mały przedszkolak



I to najmniejszy :lol:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2014-05-03, 11:06   

lenas01 napisał/a:
Kiedyś buntowałam się przeciwko przedszkolom specjalnym, czy integracyjnym, ale dzisiaj, kiedy Lenka chodzi tam już drugi rok, to powiem tak-nie ma nic lepszego dla naszych maluchów! W swoim przedszkolu Lenka ma ogrom zajęć rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych, a do tego socjalizacja. To zupełnie inne przedszkole, takie ekstra, specjalne dla naszych malców. Oczywiście konieczna była opinia z poradni, zaświadczenie od lekarza...taka biurokracja, ale teraz jesteśmy obie zadowolone, Lenka kocha swoje Panie, w grupie jest pięcioro dzieci i trzy Panie, to świetny układ, a do tego warunki są suuuuper!
Nie bójcie się przedszkola specjalnego, nasze dzieci są tam szczęśliwe i czynią ogromne postępy! Uwierzcie i nie porównujcie swoich dzieci z rówieśnikami, to zupełnie zbędne, nasze maluszki są inne i wyjątkowe, na swój sposób szczególne!


Tez uwazam ze przedczkola integracyjne sa najlepsze dla naszych dzieci.

Roksanka, do mojej Emmy dzieci mowia ,,baby,, a ona ma juz prawie 3 latka :-D
U Was chyba nie jest az tak zle , pozdrawiam:-)
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu