FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jadowniki Mokre
Autor Wiadomość
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2006-12-21, 09:45   

Mamo Dawida !
Jestem bardzo ciekawa tych Jadownik !
Opisz nam wszystko dokładnie !
Wiążę ogromne nadzieje z tym naszym spotkaniem tam, więc
chcę wszystko wiedzieć. Jakie są pokoje ? Czy jedzenie dobre dla dzieci ?
Czy mają foteliki do karmienia ? Jak tam kadra ?
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-12-21, 16:21   

Mamo Dawidka!
Ja też bardzo proszę o wrażenia z turnusu. Czekam z wielką niecierpliwością bo zaraz po Świętach jadę z Agatką do Jadownik. Byliśmy w zeszłym roku (na tym samym turnusie co Ty) i było świetnie. Ciekawe co się zmieniło. Może jakieś rady ... :roll:
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2006-12-21, 17:58   

W Jadownikach jest obecnie kryta ujeżdżalnia i basen. To bardzo istotne zmiany bo trzeba się inaczej przygotować.Poza tym niewiele zmian. Jak zawsze ogromna życzliwość i akceptacja. Jak wam zazdroszczę tego wyjazdu
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-12-22, 09:41   

A więc tak - jak dla mnie same plusy:
personel rewelacyjny
w styczniu 20065 został przeprowadzony remont i teraz jest nowe wyposażenie pokoi, w kazdym jest telewizor, telefon, łazienka - bardzo przytulnie, ciepło - ja natomiast wzięłam ze sobą czajnik bezprzewodowy poniewaz dawid budzi się około 6 rano a aneksy kuchenne sa na korytarzu - mi natomiast był potrzebny czajnik w pokoju - ale to już wasza decyzja.

rehabillitacja I klasa, basen również rewelacja woda cieplutka i czysta czynny od 8:00 do 20:00 do soboty włącznie, koniki owczem sa dla turnusu "pracuje" balbina, jednak mój Dawid z nie skorzystał poniewaz rehabilitantka stwiersziła że ma za słabą miednicę w zamian dostał podwójna porcję rehabilitacji.

terapia zajęciowa była ekstra - ja wtedy miałam pół godziny dla siebie (zrobić pranie-posprzątać :lol: ) a dawid bawił się z terapeutkami.

do dogoterapi podchodziłam z dystansem - jeden z piesków uszczypnął 5 letnia dziewczynkę swoimi wielkimi zębami w klatkę piersiową bo coś miała świecącego na bluzeczce i od tej pory trochę się bałam.

jedzenie bardzo dobre osobiście twierdze że jedna porcja starczy spokojnie na rodzica i dziecko - mój dawid wcinał zupę ja drugie dania z nim na pół (on 1/6 ja 5/6 :)) zupy można brać ile się chce więc nie ma problemu, codziennie są podwiczorki - jakies ciasto, banany, kisiele, jogurty itd. herbata kawa również do oporu więc nikt głodny nie chodził
dodatkowo w kuchni dla gości (nas) jest mikrofala więc jeśli jakieś dziecko je słoiczki bez problemu można je zagrzać - naczynia można brać z kuchi więc nie musicie mieć swoich, w kuchni tez mają kaszki dla dzieci, ryżowe z owocami, mleczno ryżowe, manna itd. więc jak komuś braknie zawsze was podratuja bo w pobliskich sklepach nic takiego nie znajdziecie :(

w ośrodku są 2 sale zabaw dla dzieci + sala doświadczania świata i świetlica wszędzie pełno atrakcji, baseny z piłkami, ślizgawki, zabawki "wymuszające" na dziecku nauke raczkowania - np. przechodzenie przez "okna zamku" - pewnie kazdy sie zastanawia co to jest - wieczorem wrzucę zdjęcia to zobaczycie :) w salach terapi zajęciowej jest mnóstwo mądrych zabawek, puzli, książeczek dla dzieci które można pozyczaj do pokoju

jest również internet jednak jego prędkośc jest tak zabójcza, że pół godziny czekałam aby wejśc na strone wiertualnej i sprawdzić pocztę w końcu się poddałam :(

są dwa foteliki do karmienia dzieci u nas nie było tak wiele maluchów więc nie brakowało

ja jestem zachwycona i z chęcią pojechałabym z wami w czerwcu jednak jak pytałam kierowniczki ośrodka wolne terminy w 2007 zostały w I, X, XI i XII więc nic z tego a szkoda z chęcią bym was wszystkich poznała - może odwiedzimy was z GRADKĘ w jakić weekendzik? :?:

póki co to tyle myślę że najważniejsze napisałam - fotki wieczorem
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-12-22, 10:10   

Dziękujemy za relację i czekamy na fotorelację ;-)
Zapowiada się super :jupi:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-12-22, 11:03   

To fajnie ze tam jest tak fajnie :lol: ,dzieki za relacje.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2006-12-22, 12:36   

Bardzo Ci dziękuję że opisałaś wszystko tak dokładnie.
Dużo nam pomogłaś.
Cieszy mnie , że odpoczełaś z Dawidkiem. Pewnie sporo skorzystał.
pozdrawiam
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-05, 21:47   

ile musi miec dziecko żeby jechac na turnus rehabilitacyjny? Oj spodobały mi się te Jadowniki...
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-12, 14:39   

Iza,dzwonilam dzisiaj do Jadownikow,przyjmuja nawet miesieczne dzieci.
Zapisalam sie na turnus na 5 listopada,czy ktos jeszcze bedzie wtedy jechal???
Dziewczyny a jak moge sie do Jadownikow dostac z Krakowa ??
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-12, 14:45   

Wiem,że pociągiem jeżdzi Aqua z Rodgerem.Dowiem się i dam Ci znać.
A może do tego czasu przyjedzie już mój mąż to Was zawiezie,albo ja juz prawo jazdy zrobię :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-12, 15:02   

Fajnie Alicjo,dzieki :*
A tylko powiedz mi jeszcze o ktorej trzeba tam tego 14-go byc? bo ja bym byla pewnie kolo 12 (moj samolot bedzie w Krakowie o 9.30).
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-12, 15:05   

Jak dojedziesz to będziesz :-D
czekają na gości od rana do wieczora...
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-12, 22:28   

dziewczyny musze to napisać ale jestem troche rozzalona że nikt nie szepnął słówka ,że załatwiacie turnus... ja wiem,że są posty o jadownikach nie od dziś ale ja po szpitalu nie miałam głowy... żeby spr ja w ogole nie wiedziałam że cos takiego istnieje...,gdyby któras cokolwiek powiedziała to tez zaczelabym, załatwiać... tak bardzo chciałabym pojechać
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-12, 22:36   

Iza !
Mi też przykro , że nie zapisałaś się.Ale z tego co pamiętam to zbierałyśmy się jeszcze na Muminkach. Ale zapisz się na listę rezerwową , może ktoś zrezygnuje i wtedy pojedziesz. Różne rzeczy się zdarzają, śluby, wyjazdy itd. A może jeszcze pojedziesz !
Chciałybyśmy ! Przecież Filip to pierwsze dziecko donoszone w Zakątku i urodzone szczęśliwie wśród nas !
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-13, 07:24   

Iza-pisałam Ci już wcześniej...w samym ośrodku nie ma juz miejsca,ale jest możliwość załatwienia noclegów we wsi u gospodarzy.Tam dość dużo domów stoi pustych.
Wtedy przychodziłabyś z dzieckiem na rehabilitację,siedziała cały dzień z nami a wieczorkiem wracała na nocleg.
Przemyśl to,to niegłupie rozwiązanie :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu