FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole specjalne
Autor Wiadomość
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-06-11, 21:46   

Ania, miesiąc przerwy to bardzo dużo. Systematycznośc jest bardzo ważna a poza tym to Łukaszek jest coraz starszy i coraz dojżalszy. Poprostu zaczyna rozumieć wagę rozstania, zaczyna odczuwać różnice.
I jeszcze jedno... Może on jest z takich dzieci które lepiej funkcjonują w pracy 1 na 1? Mój taki jest. W pracy indywidualnej można z nim całkiem sporo zrobić, a w grupie, no cóż on lubi dzieci, lubi grupę ale się w niej gubi i bardzo stresuje. Zawsze jest trochę z boku.
A jakieś rady ci dała ta pani? Bo może coś w grupie przedszkolnej nie gra?
Może on jest np. nadwrażliwy na dźwięki wydawane przez inne dzieci, może jest zagłośno?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2010-06-11, 22:19   

Anka, nie chcę Cię dołować, bo wiem, że nie masz specjalnego wyboru, ale Łukaszek okazując swoją niechęć do przedszkola, wie co robi.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-06-12, 11:34   

Ja bym mu dała trochę czasu, bo po takiej miesięcznej przerwie ma prawo mieć kryzys. No tak ale teraz szykuje się kolejna, wakacyjna przerwa. Będzie chodził Łukaszek w wakacje do przedszkola? Może choć na króciutko go dawaj. W wakacje jest inaczej, częściej wychodzi się na dwór, pewnie będą jakieś wycieczki.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-12, 13:45   

Iwono_K, wiem co chciałabyś napisać, przerabiałyśmy razem ten temat nie raz. Niestety, wiesz też, że integracja wypięła się na Łukasza bo nie chodzi samodzielnie. Prawda jest taka, że nie mam gdzie go zapisać jak tylko do tego przedszkola. Dodatkowo okazuje się, że w grupie Łukasz i Jasiu to jedyne dzieci z ZD, wiele jest leżących i z innymi, poważniejszymi problemami.

Co do przerw w uczęszczaniu do przedszkola to nie jestem do końca pewna czy to one mają taki wpływ na Łukiego. Mamy zajęcia w mieście, na które uczęszczamy co 2 tygodnie, wiele razy są odwoływane i co? Po 3 miesiącach przerwy Łuki rzuca się pani rehabilitantce na szyję. Pisałam o tym zresztą już wyżej.

Maciejko, w wakacje Łukasz nie będzie chodził do przedszkola, ostatnio to trzeba było go wciągać do sali jak osła. Zresztą panie nie chcą dziecka mieć na krótko, a w wakacje dodatkowo niektóre panie (również te ulubione przez Łukasza) mają po prostu urlop .

Tuśka, Łuki nie jest wrażliwy na dźwięki, za to nie powiem - bardzo lubi zajęcia 1 na 1, chyba jak każde dziecko.

Oj, wydaje mi się, że to jest oznaką jednego, co zresztą mi chodziło już po głowie - czs na zmiany.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-14, 09:28   

ania_as napisał/a:
I co usłyszałam, że jeszcze w historii przedszkola nie było dziecka, które uczęszczając drugi rok coraz bardziej nie lubiło przedszkola. Ponoć mój Łuki gorzej się przystosowuje do przedszkola w tym roku niż w poprzednim.?


Aniu, jakoś w to nie wierzę, że jeszcze nie było w przedszkolu dziecka, które w drugim roku go bardziej nie lubiło. Może po prostu niektóre dzieci nie lubią przedszkola. Syn znajomych kiedyś rano powiedział, że on już więcej do tej pracy nie pójdzie :lol: A zresztą czy ktoś od dorosłego oczekuje, że będzie lubił pracę bardziej tylko dlatego że dłużej do niej chodzi? Dziecko też człowiek.

Uwielbiam :okular: jak ci wszyscy specjaliści wmawiają dzieciom z ZD wszystkie problemy świata.

A jeżeli to czas na zmiany, to życzę Ci podjęcia dobrych decyzji :tak:
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-06-14, 22:49   

Właśnie i u nas ma powstac przedszkole specjalne.
Ale niestety czekają na dofinansowanie naszego szanownego Pana Prezydenta miasta.
Jak narazie jest tam świetlica dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo.
Większośc to dzieci z Zd.
Ja z Sebastiankiem chodzę tam od kilku miesięcy.
Dzieci ,a właściwie i dorosłe osoby bawią się tam ,tańczą ,malują i podszczypują.
Fajnie jest na nich popatrzyc .
mnie to kiedyś to też czeka. :tak:
Sebuś jest zapisany na listę do przedszkola na 4-5 godzin.
Może się jednak uda do września :tak:
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-15, 16:24   

Ania a nie chciałabyś żeby Sebastianek poszeł od września do przedszkola integracyjnego, przecież łapie się jako 3 latek
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
Ania Bydgoszcz 
trajkotek
żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi ...


Pomogła: 19 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 2331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-06-15, 21:44   

Djulia pewnie,żebym chciała.Niestety u nas w Bydgoszczy prawie 400 tysięcznym mieście takie przedszkola są tylko 3!!!!!!!!!!!
Podstawa to samodzielność dziecka ,tzn.np.musi sam jeść ,a Sebastian niestety nie je sam,no chyba ,że chrupki.
Poza tym zapisywać należy 2-3 lata na przód.
To jest koszmar!
_________________
Ania, mama Sebastiana z ZD (14.10.2007), Adriana 26 l, Patrycji 24 l i żona Adama
Historia Sebastianka


http://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=4592
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-16, 14:06   

U mnie w mieście było tylko jedno wiedząc to we wrześniu ubiegłego roku napisałam wspólnie z koleżanką pismo do Pana prezydenta że potrzebne są grupy integracyjne bo jest zbyt mało miejsc w istniejącym przedszkolu i tam przyjmują dzieci dopiero od 4 r.ż, skutek jest taki że w przedszkolu które same sobie wybrałyśmy od września rusza grupa integracyjna 3 latków i wcale dziecko nie musi samo jeść (chociaż Kinga nie ma z tym problemów0 i może być w pampersie, fakt że mamy bardzo życzliwego prezydenta ale dlaczego Wy macie nie próbować walczyć o swoje dzieci, rozwój społeczny w grupie zdrowych rówieśników jest bardzo ważny, a dziecko w przedszkolu specjalnym nie powinno byś za długo bo ma nieprawidłowe wzorce do naśladowania, Kinga chodziła rok do specjalnego jestem z przedszkola zadowolona ale na pewno nie zostawiłabym ją kolejny rok
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
woter 
cichosza

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-06-21, 14:44   

Moje słoneczko chodzi od marca do przedszkola specjalnego,i jest super ma co wtorek koniki, 2 razy w miesiącu basen , ale mam inne pytanko :?:
Dowiedziałam się że jeśli dziecko trzeba dowozić do takiej placówki to można domagać się zwrotu kosztów dojazdu, czy ktoś się z tym spotkał, jak to się robi :idea:
_________________
Agnieszka,mama Klaudii zD(27.12.2006) i Jasia(28.08.2008)
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-06-21, 18:07   

Ja pytałam się u nas w przedszkolu o to samo i mnie panie oświeciły że zwrot kosztów dotyczy tylko szkół czy może tych grup przedszkoli, gdzie dzieci mają już "obowiązek szkolny" i muszą się edukować. Nie wiem gdzie jeszcze możesz to sprawdzić, zadzwoń może do instancji, która miałaby zwracać te koszty lub kogoś innego, kto powie jak to jest.
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-06-21, 18:10   

Jeżel dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego a gmina w której mieszkacie nie posiada odpowiedniej dla niego placówki to musi pokryć koszty dowozu dziecka do odpowiedniego przedszkola w innej gminie.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-06-21, 18:47   

Masz rację Boszko :tak:
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
woter 
cichosza

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2010-06-21, 20:53   

spieszę donieść iż byłam u nas w urzędzie miejskim i sprawa jest taka, składam wniosek w sprawie dowozu dziecka niepełnosprawnego do szkoły, w nim zaznaczam że chodzi o przedszkole specjalne,szczegółowo opisuje trasę dowozu, ilość kilometrów, oczywiście uzasadnienie zgłoszenia wniosku, dodaje dokumenty:orzeczenie o niepełnosprawności,aktualne orzeczenie z poradni psychologiczno pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego, potwierdzenie przyjęcia dziecka do ośrodka specjalnego i ksero dowodu rejestracyjnego samochodu. Pani powiedziała iż faktycznie zwracają pieniążki ale ile to zależy jak dobrze to uzasadnię we wniosku.No słuchajcie jutro idę składać żeby załapać się od września :okular:
_________________
Agnieszka,mama Klaudii zD(27.12.2006) i Jasia(28.08.2008)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-06-21, 22:09   

U mnie w gminie dwa lata temu starałam się o odbiór Jasia przez "gminnego" busa z przedszkola. Zgodzili się i odbierają go ale podkreślali, że nie mają obowiązku. Obowiązek dotyczy tylko dowozu do zerówki i szkół - tak mnie wtedy informowano, że przedszkole nie jest objęte obowiązkiem szkolnym. A może to zależy od gminy? Dodam, że w gminie nie ma specjalnej placówki.

Czy to ma znaczenie, że zawożę go sama do innej miejscowości, w której równocześnie pracuje?

A ja mam jeszcze inne pytanie. W orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego w zaleceniach jest napisane:
"Kształcenie specjalne dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym, realizowane w: przedszkolu specjalnym"
Wcześniej mam jeszcze zapis o niepełnosprawności sprzężonej:
- niepełnosprawność ruchowa,
-upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym.
Orzeczenie jest z zeszłego roku. Od września Jaś będzie nadal chodzić do przedszkola specjalnego. Ale gdybym chciała go kiedyś dać np. do integracyjnego, to czy jest taka możliwość przy tej treści orzeczenia?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu