FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole specjalne
Autor Wiadomość
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-24, 12:17   

nefre - w specjalnym przedszkolu jest grupa 6-8 dzieci i 2 panie
w integracyjnym 15 zdrowych 5 z orzeczeniem i 2 panie
w mniejszej grupie chyba łatwiej i szybciej można zareagować niż w 20 osobowej grupie gdzie pani może nawet nie zauważyć faktu że Szymka (czy inne dziecko)ktoś uderzył czy kopnął bo sam raczej nie pojdzie do pani i jej tego nie powie (tzn Szymek nie jest na tyle bystry aby iśc i powiedzieć co mu się przytrafiło) ;/

(a propos:strasznie boję się dzieci z autyzmem bo są nieobliczalne od jednej usłyszanej historii :-?
nasza rehabilitantka była trenerem psów do dogoterapii i miała czarnego labladora pod swoją opieką.
raz na zajęciach z dzieckiem autystycznym pewnien chłopiec ni z tego niz z owego kopnął tego psa w pysk wybijając mu 2 zęby trzonowe ;/
dziecko w wieku 6-8 lat...)
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-04-24, 12:17   

Maciejko, myślę, że Jaśkowi będzie się podobać :tak:
Bardzo atrakcyjna placówka.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2012-04-24, 13:48   

Beatko, bardzo się cieszę,że już się wszystko wyjaśniło!

Jaśku, dobrej zabawy Ci życzę!
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-24, 14:16   

Beatko, do zobaczenia na sierpniowym zebraniu w przedszkolu, :papa:
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-04-24, 15:36   

Aniu, do zobaczenia. Jednak myślę, że na pewno zobaczymy się wcześniej.
Bardzo się cieszę, że nasze chłopaki będą znowu w tym samym przedszkolu :tak:
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2012-05-09, 11:28   

Błażejek od września zostanie też przedszkolakiem :jupi: Nie przyjęli go u nas na osiedlu do przedszkola bo było za dużo chętnych a za mało miejsc ;/ Wczoraj jednak poszliśmy do innego przedszkola masowego gdzie jest stworzona grupa specjalna dla dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym i tam naszczęście było jeszcze miejsce :-D Grupa liczy 10 dzieci i 3 Panie akurat trafiliśmy u nich na zajęcia muzyczne i wszystkie dzieciaki ładnie tańczyły w parach :roll: Błażejek będzie najmłodszy w tej grupie . Dzieci mają fajne zajęcia jeżdżą na basen , konie, mają dogoterapie , zajęcia indywidualne z logopedą i psychologiem. Pani Dr bardzo miła chętnie odpowiadała na wszystkie moje pytania.
Dzieci z tej grupy mają kontakt z dziećmi z reszty przedszkola . Wspólnie organizują różne przedstawienia . Przychodzą do nich do sali bawić się i ponoć robią to bardzo chętnie.
Pierwsze wrażenia bardzo fajne mam nadzieję że dalej też tak będzie :spoko:
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-05-09, 11:43   

No to fajnie. :spoko: Tylko, wiesz, pogadaj trochę z Błażejem o miłości prawdziwej, przeznaczeniu, wierności itp. Bo już czuję, że tam jekieś małe kitki, cienkie warkoczyki i inne mysie ogonki będą próbowały na takiego przystojniaka parol zaginać. A tu Violka dzielnie adoratorów przegania codziennie więc żebyście wy plamy nie dali.. ;-)
Błażej, Błażej, cmok, cmok. :-D
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-09, 11:53   

dlaczego w tej cholernej warszawie nie ma takich miejsc jak w mniejszych miastach/miasteczkach! tu wiecznie robią problemy, masowe nie chca dzieci z zD i orzeczeniem /integracyjne robią problemy, nikt nie chce tworzyć takich miejsc o jakich pisze Malina - zazdroszcze i żałuję że tu mieszkam a nie np na wsi -tam pewnie łatwiej o takie miejsce :-x
kto to słyszał aby w prywatnym przedszkolu integracyjnym w grupie były 20 dzieci w wieku3-6 lat :-x
ja chce takie miejsca o jakich pisze Malina :cry:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-05-09, 14:30   

Ja już dziś też wiem na pewno, że Paula dostała się do przedszkola, ale integracyjnego (tego, które wybrałam). Na grupę specjalną się jednak nie zdecydowałam, bo są tam dzieci naprawdę głęboko upośledzone i terapeuci zgodnie twierdzą, że Paula by się tam nudziła. Oni tam mają grupy specjalne, ale właśnie dla dzieci głęboko upośledzonych.
W ramach WWR będzie miała nadal zajęcia SI, z logopedą i pedagogiem (indywidualnie), oprócz tego będzie indywidualna muzykoterapia i coś jeszcze (ale nie zakodowałam :oops: nazwy - chodzi o jakomś terapię indywidualną wyciszajacą, ze względu na nadpobudliwość). Oczywiście dzieci korzystają też (ale już grupowo) z hipo i dogoterapii. Przygotowanie przedszkolne mamy na koniec sierpnia :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
gosia73 
trajkotek


Wiek: 50
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 1885
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2012-05-10, 13:16   

My Anię dajemy do przedszkola specjalnego - miałam do wyboru zwykłe w gminie, gdzie nikt nigdy nie miał kontaktu z dzieckiem niepełnosprawnym :-? , integracyjne - gdzie integracja polega na oddzielaniu dzieci niepełnosprawnych od dzieci zdrowych (żeby nie przeszkadzały te "chore") i specjalne, gdzie jest fantastyczna atmosfera, życzliwi pracownicy zaczynając od dyrekcji a kończąc na pani intendentce, niewielkie grupy (po 8 dzieci). Jak "ciotki" dopadły Anię to myślałam, że ją "zagdakają" na dzień dobry :lol: . Wybór nie był trudny.
_________________
Gosia-mama Weroniki (2001) i Ani z zd (01.02.2007)
Nasza historia
Moje foto
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-05-12, 17:47   

Gosiu, miło sie czyta takie informacje o fajnych przedszkolach. Aniu, powodzenia!
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-13, 00:08   

Tylko pozazdrościć takiej placówki i to jak wnioskuję, w małej miejscowości! My mieszkamy podpoznańskiej gminie, ale u nas to jest bieda z nędzą. Jest 5 przedszkoli masowych, a w nich ani jednego dziecka niepełnosprawnego. Jak mówiłam dyrektorkom o Jasiu to wszystkie robiły takie oczy :wow: . Jedna nawet do mnie, że nie może mojego dziecka przyjąć, bo nie ma podjazdów dla wózka. Pytam się, ale o jaki podjazd chodzi, bo nie bardzo zakumałam. A Ona, że o podjazd do wózka inwalidzkiego :shock: . Na to ja Jej mówię, że moje dziecko chodzi i z miesiąca na miesiąc jest co raz sprawniejsze - na co Ona zdziwiona, bo myślała, że dzieci z ZD to na wózeczkach muszą.... Ręce opadają.
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-05-13, 07:39   

No niektóre muszą na wózeczkach, conajmniej troje na zakątku jest a i ja kilkoro znam.
W wątku o wózkach więcaej jesto niechodzących, źle chodzących, i chodzących nie w tęsstronę co trzeba... :roll: Tak więc chyba jednak tych wózeczkowych sporo.
Pani dyrektor poczytała i wywnioskowała, że podjazd niezbędny jest.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-05-13, 09:12   

Tusiu racja, ale tych
Tuśka napisał/a:
chodzących nie w tę stronę co trzeba... :roll:
jest chyba najwięcej :lol:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2490
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-08-18, 23:21   

Maciejko- obejrzałam z zainteresowaniem! Przedszkole zrobiło na mnie bardzo sympatyczne wrażenie! :-)
Nefre- no właśnie mój też kwalifikuje się już do tej grupy... ;-)

A co do tematu głównego - to w Gnieźnie rusza od września przedszkole specjalne Gniazdko ( otwiera je Stowarzyszenie Gniazdo ;-) ) i Igor będzie jednym z 15 podopiecznych! :-)
Cieszę się z nadarzającej okazji ( podań dzieci było 80....) ale jestem też pełna obaw... :shock:
30 sierpnia zebranie organizacyjne w pomieszczeniach po remoncie. Dam znać o wrażeniach...
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu