FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Portale społecznościowe
Autor Wiadomość
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-18, 18:38   Genesis Gallardo (nasza-klasa.pl)

Szczerze polecam wielu zachłystującym się społecznościowym portalom, szczególnie pobijającym od jakiegoś czasu wszelkie rekordy serwisem nasza-klasa.pl.
:arrow: tutaj
Zasada stara jak sieć - najlepsze bezpieczeństwo to zdrowy rozsądek i jedynie odrobina umiejętności technicznych.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-18, 19:14   

www.nasza-klasa.pl to całkiem fajny portal.
Odnalazłam starych znajomych, dwóch z nich nawet poza granicami kraju.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-18, 19:29   

Ja też odnalazłam dawno zaginionych znajomych,stare miłości.. :roll:
i ciągle odnajdują się nowi (starzy?)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-18, 20:20   

Dziewczynki, rzecz nie jest w tym, że dzięki naszej-klasie (swoją drogą, cóż za durny adres z kreską :roll: ) można odnaleźć starych znajomych, rzecz jest o naiwności - a ta mnie poraża w kontekście Naszej-klasy ;/
Pamiętam kilka rozmów ze znajomymi na temat uczestnictwa w różnych forach. Zawsze z ich strony pojawiało się pytanie - i tak piszesz o sobie? nie boisz się? nie wiadomo, kto to czyta... A teraz Ci sami ludzie są na naszej-klasie z... imienia i nazwiska! ba! z wymienieniem wszystkich szkół, do jakich uczęszczali, ze zdjęciami i całą rzeszą znajomych, których w profilu może sprawdzić każdy :]
Wczoraj wypowadała się w TV fajna Pani z urzędu skarbowego, która wspominała, że dla US Nasza-klasa to nieocenione źródło wiedzy o podatnikach :okular: Zresztą dla policji także :]
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-18, 20:29   

Ale czego się bać?
US? policji? a może złodziei i bandytów?
A może bać powinniśmy się tych,którzy posiadają nasze adresy,telefony i zapraszają na wszelakie prezentacje,pokazy?
Nie dajmy się zwariować.. :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-18, 20:42   

Nie Ala, tu chodzi o zdrowy rozsądek.
Są osoby, które w ogóle nie biorą pod uwagę, że te dane widzą wszyscy, i nawet jak usuną np. zdjęcie, to ono już jest w sieci, mimo że go nie widać...
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Ika 
gaduła

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 443
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2008-01-18, 20:42   

Mnie pomysl "naszej-klasy" sie podoba.
Smiesza mnie natomiast ludzie - wstawiajacy super zdjecia :-) z super samochodami i czasem w biliznie itd. :-)
Co do informacji jaka moga zdobyc na moj temat - to szczerze powiedziawszy jakos mnie nie bardzo interesuje, co komu po takiej wiedzy jaka szkole konczylam. Niekoniecznie to musi byc prawda.
Zastanawiam sie tez co pani ze skarbowego by mogla miec z tej wiedzy (jak rowniez z info o moich znajomych).
Przeciez nie jestem az tak naiwna aby podawac publicznie nr telefonu, gg itd.
Wszystko jest dla ludzi ale z glowa :-)
_________________
Iwona mama Leny 5,5 (zD) i Filipa 6,5 lat (PDD)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-18, 20:46   

Z tym urzędem skarbowym to przesada.
Mój kolega wprawdzie pokazał się na pokładzie jachtu, ale to wcale nie znaczy, że ten jacht należy do niego.
Albo można zastosować taki trik, jak zrobiłam to ja na stronie Michała.
przykład: http://misiu08.republika.pl/images/Mich37.jpg
Zapewniam, że małpy nigdy nie trzymały mojego syna w objęciach. :-)
Mówiąc więc "nie dajmy się zwariować" rozumiem to dokładnie w przeciwną stronę niż Monika. Tu w necie można sprzedać wszystko, trudno rozróżnić prawdę od fałszu. A jeśli ktoś ma ochotę bezmyślnie się chwalić, to czyni to na własną odpowiedzialność. Szkoda byłoby likwidować tak intergacyjny portal z powodu kilku pyszałków.
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-18, 20:47   

A no właśnie - dla ludzi z głową.
A niektórzy mają tam powypisywane: czym się zajmują, gdzie pracują, "trochę" o sobie itp.

Nadziejko myślę, że dla specjalistów nie powinno stanowić problemu rozróżnienie fotomontażu od prawdziwej foty. I oczywiście nie jestem przeciwnikiem naszej-klasy, niech sobie będzie ten portal, tylko ludzie niech będą mniej naiwni.
:arrow: "Polska": Nasza-klasa pomaga namierzyć naiwnych
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-18, 20:52   

Dobrze, skoro wątek traktujemy jako ostrzeżenie w sprawach nie tylko technicznych i nie tylko tego forum (nie zostałem jeszcze upomniany przez adminki za reklamę "obcego, niezwiązanego z tematem forum" :okular: ) to pozwolę sobie dopowiedzieć coś do postu Alicji.
Pomysłów na wykorzystanie danych jest masę. Dla mnie wystarczy argument o wykorzystaniu zdjęć np. naszych dzieci, bądź informacji na temat zamożności pewnych osób. Wbrew pozorom ludzie całkiem chętnie się tym dzielą w sieci.

A propos, to nie ten wątek ale... "Jaki jest największy obciach? - Mieć własną mamę w kontaktach na nasza-klasa.pl" ;-)

Kabatko, dokładnie o to tutaj chodzi - o beztroską naiwność i przed tym chcę, żeby przynajmniej nasi Zakątkowicze się mieli na baczności.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-18, 21:00   

Michał, szczerze mówiąc, to ja na tym forum powiedziałam znacznie więcej o sobie niż gdziekolwiek indziej.
Zdjęcia też pokazałam. "Ryzykuję" więc tak samo.
A co do tych słów:
Cytat:
"Jaki jest największy obciach? - Mieć własną mamę w kontaktach na nasza-klasa.pl"

Zamierzam zaprosić do swych znajomych moją córkę, ponieważ nie widzę w tym nic obciachowego.
 
 
Ika 
gaduła

Dołączyła: 10 Lis 2007
Posty: 443
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2008-01-18, 21:09   

wydaje mi sie ze ja chyba jakas dziwna jestem ;-) i mam dziwnych znajomych, bo wsrod nich nikt nie podal zadnej informacji o tym, gdzie pracuje i co robi a tymbardziej danych adresowych.
Trzeba jeszcze wziasc poprawke na to, ze wiele osob moze zupelnie zmyslac, aby zaszpanowac. Tu kazdy moze z siebie zrobic dyrektora.
_________________
Iwona mama Leny 5,5 (zD) i Filipa 6,5 lat (PDD)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-18, 21:11   

Iko-to ja tez mam dziwnych znajomych i też dziwna jestem... :]
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-18, 21:14   

Eeeeee.... nie jesteście dziwne, tylko normalne. Jak większość osób na portalu naszej klasy. :-)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-18, 21:19   

Nadziejko......ależ Ty ładna jesteś :cool2:
Dlaczego nie pokazałaś nam tej fotki?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu