FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Międzynarodowy Instytut dr Swietłany Masgutowej - turnusy
Autor Wiadomość
Mart i Favilla 
cichosza

Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-28, 20:24   Międzynarodowy Instytut dr Swietłany Masgutowej - turnusy

Dużo można by pisać, ale wszystkim rodzicom chciałbym gorąco polecić strone, gdzie dowiedzą sie najwięcej informacji, które są im potrzebne!

http://www.masgutovainstitute.com/

miałam zaszczyt pierwszy raz być na takim turnusie kilka tygodni temu i jest to świetna sprawa!!! Również dla mnie jako pedagoga, który chce sie dalej rozwijać w zakresie neurokinezjologii.
Zapraszam na strone www.kynoterapia.pl, gdzie w galerii mogą Państwo zobaczyć zdjecia z poprzednich turnusów z Krynicy Górskiej!!!


Pozdrawiam
_________________
Mart&Favilla
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-11-28, 20:58   

To może nam odpowiesz przy okazji Marto na pytanie sylpy, które zadała :arrow: tutaj.
Norelka opisała w podanym przez mnie wątku pewną metodę, sylpa zapytała się:

Cytat:
czy ta metoda jest również zwana NEUROKINEZJOLOGIĄ?
 
 
Mart i Favilla 
cichosza

Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2006-11-30, 00:05   

Norelka napisał/a:
Parę lat temu byłam na prezentacji kinezjologii edukacyjnej i od razu zapisałam mojego syna Michała (miał wtedy jakieś 10-11 lat) na te zajęcia, ale niestety nie widziałam jakichś spektakularnych efektów bo mój syn szybko się znudził, a poza tym (jak go znam) to nie był sumienny.

Zajęcia polegały na różnych ćwiczeniach fizycznych z naciskiem na symetryczne ich wykonywanie np. pisaniu oburącz itp. oraz piciu wody, przez co Michał nie mógł przebrnąć bo nie lubi wody mineralnej


Norelka!
Opisała zajecia z kinezjologii edukacyjnej.

Neurokinezjologia ma swoj poczatek w kinzejologii P.Dennisona, ale dodatkowo czerpie z integracji odruchów.

Pozdrawiam
_________________
Mart&Favilla
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-29, 22:16   

Dzisiaj dowiedziałam się że Adaś zakwalifikował się na turnus do Krynicy Zdrój ze Swietłaną Masgutową. Wiele dobrego słyszałam o tych turnusach.Zapisaliśmy się w 2006 i do tej pory czekaliśmy. Nadal nie znam dokładnej daty. Miał być kwiecień a teraz podobno zmiana na czerwiec. Czy ktoś jeszcze jedzie z zakątka. Fajnie byłoby .
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-30, 16:39   

Ale długa była ta kolejka.Życzymy Wam udanego turnusu, a potem będziemy nękać o opowieści ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2008-01-30, 17:54   

my również w zeszłym roku zastanawialiśmy się nad tym turnusem - poleciła nam go nasza p. neurologopeda dr Regner z Wrocławia - ale ceny są baaardzo wysokie i ... zrezygnowaliśmy z planowania... :(
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-01-31, 21:50   

a ja słyszałam od rehabilitantek że to misz masz kilku metod i odradzały
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-31, 22:50   

Podobne zdanie słyszłam przed turnusem w Mielnie a było super. Mam nadzieję że tu też okaże się dobrze. To że ludzie zapisują się z roku na rok i trudno się dostać o czymś świadczy. Zobaczę
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2008-01-31, 23:10   

boszka my czekamy na Twoje sprawozdanie,juz Ty sie na turnusach znasz :tak:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-02-04, 09:13   

ja tez miałam wielka ochote sie wybrać dopiero rehabilitantki zbiły mnie z tropu ale poczekamy jak to wyjdzie u Boszki jak coś to tez pomyślimy... :-)
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2008-02-04, 10:00   

Joanno, coś jest na rzeczy,bo nasz rehabilitant powiedział, że w gronie NDT Bobath uważana jest ona za pewnego rodzaju "szarlatankę", że naprawdę nie warto się trudzić, mają kosmiczne ceny a teorie troszkę wyssane z palca. faktycznie dobrze byłoby to sprawdzić, zobaczymy jakie będą odczucia Boszki i Adasia po turnusie w Krynicy.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-02-04, 12:47   

Ja też mam pewne wątpliwości . To samo czułam przed turnusem w Mielnie. A było naprawdę super. Ja nawet nie wiedziałam że są takie turnusy jak ten na którym byłam.W tej chwili Jadowniki są dla mnie znacznie mniej atrakcyjne. A na tym turnusie dr. Masgutowej terapie są bardzo podobne jak w Mielnie.
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2008-02-10, 13:23   

Marto napisz jaki jest koszt turnusu dla dziecka i dla opiekuna , jak długo trwa turnus.
Napisz czy udział w tym turnusie jakoś ci pomógł w prowadzeniu dziecka w domu, czy kontynuujesz terapię wg. Masgutowej w domu, piszesz ,że jesteś pedagogiem.

Ja parę miesięcy temu uczestniczyłam w szkoleniu na temat wczesnego wspomagania mowy dzieci z deficytami we Wrocławiu. Pani prowadząca szkolenie poleciła mi właśnie szkolenie na temat integracji odruchów twarzowych prowadzonych przez Masgutową.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-03-11, 14:26   

Turnus DR Masgutowej zmienił lokalizację. Wstępnie miał byc w Krynicy Zdrój a odbędzie się w Ustroniu Morskim w dn 26 kwiecien 09 maj.Dla mnie zmiana lokalizacji super mimo że warunki bytowe wyglądają na lekko gorsze.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-03-11, 18:23   

Boszka, audaje Ci się namówić Adasia na wodę?

Bo jeśli dobrze kojarzę, to dr Swietlana jest bardzo blisko z neurokinezjologią?
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu