FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszamy na TRATWĘ
Autor Wiadomość
Rusłana 
mruczek
Rusłana

Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 57
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-05-21, 20:11   

My również :-)
_________________
Mama Grzesia ur. 01.12.2004 r. i Łukaszka
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-05-24, 19:11   

Dziewczyny Tratwowe-proszę :prosze: po powrocie o fotki,i kilka słów o ośrodku.Napiszemy o tym na portalu :tak:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
vairatka 
gaduła
Agata i Staś


Wiek: 47
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 317
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-05-25, 14:43   

Alicja, na stronie Stasia jest kilka fotek, jakby co ;-) Możesz wykorzystać...
Jeśli chodzi o turnus - ja jestem bardzo zadowolona, rehabilitacja jest na bardzo wysokim poziomie (sporo zróżnicowanych zajęć, dostosowanych do potrzeb dziecka), warunki "bytowe" też w porządku. Mam tylko jedną małą uwagę - na terenie ośrodka nie zostaje na noc nikt z pracowników, brama jest zamykana (chyba dla naszego bezpieczeństwa...), nie ma żadnego kontaktu z awaryjnym lekarzem, czy chociażby adresu całodobowej apteki... Mieliśmy taką sytuację -w sobotę wieczorem rozchorowało się dziecko - nie wiem do końca jakie stanowisko zajął właściciel, w każdym bądź razie rodzice zostali bez pomocy, strasznie długo trzeba było czekać na pogotowie (nie wiem w końcu jak się dostali na teren ośrodka...), potem sprowadzać kogoś kto pojedzie szukać w Toruniu apteki, no trwało to długo w nocy, a dziecko chore :-( Tak nie do końca jest to rozwiązane i przemyślane... A wystarczyłaby kartka na tablicy ogłoszeń z informacją, telefonami, adresami, tak na wszelki wypadek... Nie mówiąc o kluczu do bramy (jak się dowiedziałam, że jesteśmy zamykani, poczułam się nieswojo, mimo wszystko...)
_________________
Agata, mama Stasia z zD (ur. 29.06.2007) i Zosi (26.01.2012)
"Każda matka stanie na głowie, żeby jej dziecko stanęło na nogach"
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-05-25, 14:59   

Alicja napisał/a:
Dziewczyny Tratwowe-proszę :prosze: po powrocie o fotki,i kilka słów o ośrodku.Napiszemy o tym na portalu :tak:


Będzie notatka tylko o tym ośrodku, czy coś w rodzaju listy, rankingu różnych ośrodków z ocenami rodziców?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-05-25, 15:46   

Grażynko,w ramach wolnego czasu :cool2: staramy się tworzyć portal.
Mamy już kilka ----> poleconych ośrodków i odnośniki do dyskusji na forum.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-25, 18:00   

Dzisiaj dostałam informację, że na Tratwie zwolniły się niektóre terminy. Nie znam konkretnych dat, ale może ktoś byłby zainteresowany, więc dzwońcie i pytajcie o wolne miejsca. Dla dzieci wiekowo "przedszkolnych" jest to na prawdę ośrodek godny polecenia.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
MarekP 
milczek

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 5
Skąd: Steklinek k. Torunia
Wysłany: 2010-06-03, 09:15   

Już wyjaśniam. Brama ośrodka jest zamykana na noc przez stróża, który mieszka na miejscu (4-ro rodzinny dawny dom nauczycielski na terenie posesji). Czuwa on nad bezpieczeństwem całości (woda, ogień, niestosowne zachowania) i w razie potrzeby otwiera bramę. Kontakt z tym panem za moim pośrednictwem. W trakcie turnusu dzieci bada pediatra-neurolog dziecięcy. W razie nagłych zachorowań w ciągu dnia korzystamy z dwóch ośrodków zdrowia w Czernikowie (4 km), nagłe przypadki w nocy obsługuje pogotowie ratunkowe (Czernikowo lub Toruń). Żaden z miejscowych pediatrów nie był do tej pory zainteresowany prywatnymi wizytami w ośrodku u naszych dzieci (i nie jest to kwestia pieniędzy). Co jakiś czas ponawiam propozycję. W Czernikowie są 3 apteki, jedna z nich czynna do 19-stej. Apteka całodobowa znajduje się w Toruniu (25 km). Wszyscy przyjeżdżający na turnus znają mój numer telefonu i w sytuacjach awaryjnych proszę o kontakt ze mną. Pomyślę też nad stosowną informacją na tablicy ogłoszeń :-)
Poza tym codziennie wieczorem prowadzę zjęcia z dogoterapii i widuję wszystkich rodziców - naprawdę proszę się nie bać wyjaśniać tego typu wątpliwości od razu :-)
Pozdrawiam,
Marek Piernik
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2010-07-23, 20:44   

A czy wybiera się ktoś na Tratwę w październiku? Musimy zmienić termin naszego wrześniowego turnusu i ciekawa jestem, czy może jakiś zespołowiec też się nie wybiera.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
ewa s 
mruczek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2010-07-29, 11:43   

Iwonko my jedziemy do tratwy 3 pażdziernika, bedzie też z nami mama Justynki Emila. Mam nadzieje,że sie spotkamy. Pozdrawiam.
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2010-07-29, 13:00   

Fajnie, Ewka- to spotkamy się w starym gronie!
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
vairatka 
gaduła
Agata i Staś


Wiek: 47
Dołączyła: 16 Kwi 2008
Posty: 317
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-09-19, 20:19   

A my właśnie wróciliśmy, i po raz kolejny baaaardzo zadowoleni :-) I poznaliśmy Anię i Łukaszka :-) Całuski dla Was :*
_________________
Agata, mama Stasia z zD (ur. 29.06.2007) i Zosi (26.01.2012)
"Każda matka stanie na głowie, żeby jej dziecko stanęło na nogach"
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-19, 22:54   

My też wróciliśmy baaaaaaaardzo zadowoleni, miło było poznać Ciebie - Agato i Twojego Stasia :papa:
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-09-20, 19:24   

Szkoda, że się nie spotkałyśmy tylko się wymieniłyśmy na turnusie. Przesyłam wraz z Jasiem pozdrowienia z "Tratwy" :papa:
Pierwszy dzień ćwiczeń już za nami.
Zajęć jest dużo. Jaś ma: masaż, terapię w kombinezonie, pedagoga naprzemiennie z logopedą, terapię master, terapię ręki, hipoterapię, pająka, zajęcia integracyjne i po południu dogoterapię.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-09-21, 08:22   

I szkoda, że ja przez zaaferowanie Antka przedszkolem zapomniałam, że przyjeżdżacie, bo byśmy się mogły poznać...
Maciejko, przyjeżdżacie na wycieczkę do Torunia? :-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
ewa s 
mruczek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 94
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2011-01-09, 12:19   

Jedzie ktoś może do Tratwy 16 stycznia ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu