FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Papierkologia przedprzedszkolna
Autor Wiadomość
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2008-03-11, 03:47   

Smutne
Widze ze prze dziesieciolecie nic sie niezmienilo...........a wrecz chyba utrudnilo.
Zapisujac ro do pierwszego przedszkola celowo zle wypelnilam ankiete i japomnialam wpisac zd.....rozpisalm sie o diecie.....
Zrobilam to po zlosci ale i z koniecznosci-ja szlam na operacje po ktorej niemoglam zajmowac sie Ro wiec te 4-5 godzin w przedszkolu to bylo jedyne wyjscie
Pamietam bo byl marzec ze miejsca dla dziecka z Zd niebylo-rozmawialam tylko telefonicznie.........
Od kolezanki ktora miala dzieckow tym przedszkolu z ZD wiedzialam ze maja miejsce.......ale jak to w kraju rzeka wisla plynacym lepeij przyjac zdrowe niz chore..........
Ro mial 4 lata niemowil do doroslych i OWI widzac rozwoj wydal pismo ze jako rehbilitacja i wspomaganie oni nic niemoga wskorac ale ma isc do przedszkola------nikt wtedy niepomyslal ze to byl skutek autyzmu- utrata mowy 2,5 latka ktory wszystko oprocz mowy wykonywal super, bawiac siew drugiej rece zabawka.
A afera byla super bo Rodgera Zd wykryto tydzien po chodzeniu------jak juz po operacji powykrecana dojezdzalam po niego w asyscie.........wykryto bo kolezanka starsza z ZD wyjawila ze "on ma to samo co ona i niewolno na niego krzyczec".
Przedszkole bylo kameralne dziciaki byly w dwoch grupach jedna od 3do zerowki, druga zerowkowa.
Ale pozostal w tym przeszkolu.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-07, 15:04   Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Mam już orzeczenie o potrzebie specjalnego kształcenia Maksa. Żeby to załatwić musieliśmy przynieść z OWI opinię psychologa, stawić się u neurologa z PPP, 2 razy pokazać się u pani, która jest przewodniczącą komisji i robiła Maksiowi testy, zdobyć opinię logopedy. UFF, już to za nami.Orzeczenie jest ważne do czasu uzyskania przez Maksia dojrzałości szkolnej tj najpóźniej do 10 roku życia.
Tomek zaniesie orzeczenie do przedszkola i mam nadzieję ,że nas zakwalifikują!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-08, 08:18   

Brawo Groszku, nas też to czeka niedługo, dobrze więc, że opisałaś po kolei co złatwiałaś.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Wronek 
nawijacz


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 848
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 08:54   

Mam pytanie pani z poradni P-P poinformowała mnie, że jeśli chodzi o przedszkola integracyjne to dzieci są przyjmowane do nich tylko z podległego im rejonu :-? I jeśli mieszkamy na dzielnicy Białołęka to tylko tam możemy posłać Oliwkę do przedszkola, a ja mam dużo bliżej na Targówek i to właśnie tam chciałam szukać dobrego przedszkola :-x . Czy możecie mi pomóc w tym temacie? :prosze:
_________________
Mama Oliwki ur 12.07.2005 z zD, Nikodema ur.15.04.2009 i Nataniela ur. 31.10.2011
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 14:40   

My mieszkamy na Bielanach, a Maksa przyjęli do przedszkola integracyjnego na Ochocie. Praktyka jest pewnie taka, że jak mają 5 dzieci z tzw rejony to je biorą w 1 kolejności.
W każdym razie myślę o przeprowadzce i szukając wczoraj przedszkola int.na Ursynowie, przeczytałam informację, że przyjmują dzieci z orzeczeniami z całej Warszawy.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-29, 17:24   

Groszku przeprowadźcie się na Ursynów!!! :jupi: Będzie super! :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 00:01   

Wiesz coś o przedszkolu int.na ul Pala Tekielego- wygląda super!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2009-02-05, 22:35   

Czy z orzeczeniem z ppp na niepełnosprawność sprzężoną: ruch i wzrok można posłać dziecko tylko do konkretych przedszkoli (np. tylko do specjalnych), czy dowolnie można wybrać z przedszkoli specjalnych, integracyjnych lub innych?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-05, 22:57   

Dziecko z niepełnosprawnością sprzężoną możesz wysłać do każdego przedskzola nie tylko do specjalnego. Przyjęcie zależy od dyrektora placówki. Niepełnosprawność sprzężona to nie przedszkodza w tym aby dziecko intelektualnie i na miarę swoich możliwości uczestniczyło w zabawie z dziećmi.
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-05, 23:08   

A czy można jednoznacznie stwierdzić , że pewna treść orzeczenia jest zdecydowanie dla dziecka niekorzystna a inna nie? Czy rodzic powinien w jakiś sposób "uważać" na to jakie orzeczenie o dziecku jest wydane?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
asia14 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 1057
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-02-05, 23:12   

Na orzeczenie masz termin odwołania. Jeżeli jest ono nieprawdziwe czyli uważasz, że jest np. krzywdzące to powinnaś się jak najszybciej odwołać do odpowiedniej instacji
_________________
Nie oglądaj się za siebie bo tylko przed tobą jest coś ciekawego i marzenia

Julia 29.12.1999r.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-05-25, 22:02   Przedszkola ogólne informacje.

Jeżeli coś nie tak proszę o sksowanie i przeniesienie do innego wątku.

Czytam i czytam na temat przedszkoli i dalej nic nie wiem. Udzielcie mi odpowiedzi na parę pytań :prosze:

1. Czy ja muszę iść do PPP o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, żebym mogła Majkę wysłać do przedszkola?

2. Czy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dotyczy tylko mnie w przypadku jak się staram o przedszkole integracyjne i specjalne?

3. Jeżeli mam opinie o potrzebie wczesnego wspomagania, na tej podstawie mogę wysłać Majkę do przedszkola?

4. Przedszkola są: tzw. normalne :-D , integracyjne i specjalne? Czy jeżeli Majka będzie miała upośledzenie lekkie (przykładowo) może iść do przedszkola integracyjnego lub specjalnego i korzystać z logopedy itd?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Beata 
cichosza


Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-25, 22:13   

Iga, PPP wydaje opinie o wczesnym wspomaganiu jeśli testy wykażą upośledzenie w stopniu lekkim, a orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, gdy umiarkowane. Z opinią można wysłać dziecko do przedszkola, jednak tylko do grupy integracyjnej, lub przedszkola masowego. Oddziały specjalne w przedszkolach integracyjnych i przedszkola specjalne przyjmują tylko dzieci z orzeczeniem. Z logopedy w przedszkolu integracyjnym mogą korzystać dzieci z opinią.
_________________
mama Emilki ur.13 maja 2004
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-25, 22:16   

Iga ponieważ w większości chodzi Ci o papierki - scaliłam z istniejącym wątkiem.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:39   

Iga powiem Ci jak to jest w naszym przypadku.
Kuba ma Opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. W orzeczeniu ma wpisane: kształcenie specjalne w formie integracji.
Ponadto Kuba chodzi do przedszkola integracyjnego z grupami specjalnymi. W zeszłym roku chodził do grupy masowej i w związku z tym, że posiada opinię o potrzebie wczesnego wpomagania, miał zapewnione, poza godzinami przedszkolnymi (tj.przed 8.00 i po 13.00) zajęcia z logopedą, pedagogiem i psychologiem. Od tego roku jest w grupie integracyjnej i ma wszyskie zajęcia które miał wcześniej oraz dodatkowo ( z uwagi na orzeczenie o potzrbie kształcenia specjalnego) zajęcia w trakcie godzin przedszkolnych z pedagogiem, rehabilitantem i logopedą. Tak to wygląda u nas.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu