FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Papierkologia przedprzedszkolna
Autor Wiadomość
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-04-19, 19:04   

Dziś zadzwoniła do Nas pani z Przedszkola Ameczki i oznajmiła,że Amka nie ma opinii o wczesnym wspomaganiu.Ja byłam w PPP i przeszłyśmy badanie,po jakimś czasie dostałyśmy papier i biegiem do przedszkola,bo termin składania podań mijał tego samego dnia-nawet dobrze nie wczytałam się w opinię-pewna,że to jest ta Opinia o wczesnym wspomaganiu,ale Nie.
Pani z przedszkola dzwoniła do pani psycholog z PPP,ale Ona stwierdziła,że moja Amka jest za bardzo "zdolna" aby dostała taką opinie i powinnam się cieszyć.Niestety ja się nie ciesze,bo indywidualne zajęcia Nam odpadają.
Taką samą sytuację ma jeszcze jeden chłopiec,który będzie w Amki grupie.Przyszła nauczycielka Amki powiedziała,że będzie walczyć o to aby Amka miała taką opinie,no ale nie wiem czy się uda.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-04-19, 20:26   

Złóż szybciuto odwołanie do Kuratorium za pośrednictwem zespołu orzekajacego, który wydał opinię. Masz 14 dni od doręczenia.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-04-19, 20:37   

I w tym problem,że już minęło te 14 dni i pani z PPP powiedziała,że już nic nie zdziałam :-(
Panie z przedszkola powiedziały,ze nie odpuszczą,bo psycholog,która badałą Amkę jeździ do nich do przedszkola.Mnie zmyliło to,że dowiedziałam się o Jej współpracy z Przedszkolem i myślałam,że tylko ten jeden świstek jest potrzebny,bo to pani Dyrektor PPP no i polecona przez panią Dyrektor z Przedszkola a tu :wow:
Dziękuje magdo.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
motylek11 
gaduła


Wiek: 46
Dołączyła: 21 Cze 2008
Posty: 507
Skąd: Legnica
Wysłany: 2010-04-19, 21:41   

Edytko mi to pani po badanu w PPP powiedziała, po co nam ten papier :shock: jak ona radzi sobie super, żeby Nie zapisać do normalnego przedszkola, ja do niej to proszę mi takie przedszkole znaleźć :-x które weźmie dziecko zD, komisja będzie 22 a do 23 mam złożyć papier,pani dyrektor przedszkola do którego Nikolka zapisuje/ integracyjne/ jest wyrozumiała i poczeka :] ale zaczynam się martwić, że w ppp mogą nie wystawić tego papierka :-(
_________________
Kasia-mama Nikoli z Z.D (11.09.2007)Juli 09.09.2010.Nikola http://www.zakatek21.pl/f...ighlight=nikola
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-04-20, 09:08   

Kasiu dyrekcja z Amki przedszkola tez mówi,że poczeka,Amka jest już w grupie gdzie wczesne wspomaganie będzie ,ale co z tego jak Ją to nie obejmie.Mam tylko nadzieję,że nie przeniosą Jej do innej.
Co mi pozostanie -zapisać Amke prywatnie do logopedy,a co z resztą-nie wiem.Kurcze dlaczego odbierają możliwości lepszego rozwoju Naszym dzieciom...Podobno Nasz powiat jest przyjazny niepełnosprawnym,ale chyba tylko niektórym!
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9739
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-04-20, 09:33   

A czy wczesne wspomaganie może być prowadzone w przedszkolu jeżeli dziecko ma orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania a nie ma opinii o potrzebie kształcenia specjalnego?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3797
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2010-04-20, 19:54   

Może być samo wczesne wspomaganie, przynajmniej u nas tak jest. Tyle, że pani dyrektor powiedziała że to będą tylko 4godz. w miesiącu dodatkowo.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-04-27, 10:52   

Jest światełko w tunelu :tak: Wczoraj byłysmy na Komisji w sprawie orzeczenia,a tu miła niespodzianka-panią psycholog okazałą się znana Nam p.Dyrektor PPP.Pisałam wyżej,że Amka nie kwalifikuje się na opinię o wczesnym wspomaganiu.Rozmawiałyśmy o tym,że przepisy się zmieniały i tylko 5 niepełnosprawności zalicza dziecko do takiej opinii.Moja córcia do żadnej się nie zalicza-no ale można by Jej jakąś wpisać.Tak wiec idziemy do PPP we wrześniu i wtedy ustalimy co i jak. Czy ktoś miał może podobna sytuację?
Jeśli uda Nam się to będziemy objęte programem Wczesnego wspomagania w przedszkolu!
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9739
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-04-27, 14:47   

Tak, Majka nie dostała orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Musimy donieść zaświadczenie od okulisty, że niedowidzi. Jednak Majka do przedszkola została przyjęta więc orzeczenie nie chce.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-04-27, 17:12   

hurrra!!! Pomimo braku orzeczenia o kształceniu specjalnym, pochwalę się, że Frank dostał się do naszego wybranego przedszkola :jupi: Mieliśmy dużo konkurentów, ale się udało :jupi: :jupi:
Będziemy w grupie integracyjnej, teraz tylko podpiszę papierki i czekać do września...oj ciekawa jestem jak sobie ten mój mały urwis poradzi, on ostatnio taki marudny jest.
W sumie teraz nie wiem czy załatwiać to orzeczenie, czy nie...niby mamy lekki niedosłuch, można by pokombinować, ale sama nie wiem czy warto?
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9739
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-04-27, 17:49   

Ania nie wiem jak jest u Was, u nas w grupie z orzeczeniami są dzieci 6-ścio letnie, więc nie wiem co by tam Majka robiła. Ja tam zobaczę bez orzeczenia. Jak sobie panie z Majką nie poradzą to będę myśleć.

Spróbuje, ale nie wiem jak to zrobić, załatwić jej wczesne wspomaganie, żeby miała w przedszkolu w godzinach kiedy chodzi.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-04-27, 21:41   

Super dziewczyny!
My mamy nadzieję,że uda się załatwić opinie o wczesnym wspomaganiu.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-04-29, 22:47   

Iga napisał/a:
Ania nie wiem jak jest u Was, u nas w grupie z orzeczeniami są dzieci 6-ścio letnie, więc nie wiem co by tam Majka robiła. Ja tam zobaczę bez orzeczenia. Jak sobie panie z Majką nie poradzą to będę myśleć.

Spróbuje, ale nie wiem jak to zrobić, załatwić jej wczesne wspomaganie, żeby miała w przedszkolu w godzinach kiedy chodzi.


U nas z orzeczeniami są też mniejsze maluchy, ale skoro nam się udało to chyba nie będę drążyła już tematu. Teraz myślę tylko, czy ten mój łobuz da radę te 8h, z tego co wiem to mamy opcję drzemki, więc byłoby dobrze, gdyby dali mu szansę pokimać z 1,5h.

Jeśli chodzi o Wczesne, też kombinuję, ale coś mi tu mówią rodzice starszych dzieci, że ciężko bo dotychczas nikt nie miał zajęć w przedszkolu z terapeutami z Wczesnego Wspomagania.
Tak czy owak cieszę się, że mamy w przedszkolu dobrego rehabilitanta(moją znajomą), jest pedagog, psycholog, logopeda, więc Franiu będzie miał poza WW w Ośrodku z nimi styczność.
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-05-01, 22:42   

krcze dolina z tym naszym przedszkolem :-(
Byłam w piątek podpisać akt woli, a tu niespodzianka, okazało się, że jest tyle dzieci z orzeczeniem, że jednak Franek nie ma szans na grupę integracyjną i będzie w zwykłej...
Przerażona jestem troszkę, bo ten mój mały kurczak dopiero co zaczyna naukę samodzielnego jedzenia, kanapki mu wychodzą, jogurt też, kiełbaska...ale z lekką pomocą mamci, ale zupa za nic w świecie...drugie danie dziubie, dziubie..daję mu jeszcze czas do września. Od poniedziałku zaczynam ostre ćwiczenie siusiania na nocnik...ach, Dyrektorka nastawiła nas tak jakoś, że strach się bać. W jego grupie ma być 27. dzieci :shock: a do tego najlepiej gdyby Franek do września pojął wszystko w mig, czyli samodzielne jedzenie, higiena...Bo jeśli ktoś będzie miał czas to mu pomoże, ale jeśli nie...już się zadręczam myślami, może przesadzam ale naprawdę byłam przekonana, że będziemy w integracyjnej. Powoli zaczynam zastanawiać się nad prywatnym przedszkolem, bo jakoś ta wielka grupa mnie przeraża, boję się, że ten mój Franiu zginie w takim tłumie...
1 czerwca mamy drzwi otwarte zobaczymy jak sobie poradzi, na razie mamuśka wprowadza nowe zasady...wszystko by ułatwić życie w przedszkolu, ach ta edukacja..już pod górkę a co dopiero później :-(
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-05-03, 10:04   

Aniu szkoda,że jednak tak to się potoczyło :-( My tez nie jesteśmy w integracyjnej,bo za duża rozbieżność wiekowa.Jest jednak nadzieja,ze Amka będzie objęta wczesnym wspomaganiem -oby.
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu