FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dowóz do szkoły - obowiązki gminy
Autor Wiadomość
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-02-13, 19:40   

Ja też miałam zwrot kosztu ulgowego biletu miesięcznego x2, bo za Michała i za siebie (opiekuna). Od kilku miesięcy naliczają mi troszkę inaczej: cena jednorazowego biletu ulgowego (takiego kupowanego u kierowcy) x2 i x liczbę dni obecnych w przedszkolu.
Lepiej na tym wychodzę, choć to i tak mniej niż tracę na paliwo.
Inni znajomi rodzice, z innej gminy, normalnie dostają zwrot za paliwo.
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5873
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-02-14, 07:06   

Ateczka, ale wspomagający nauczyciel przez dwie godziny dziennie przy zajęciach dydaktycznych, czy zabawach wymagających indywidualnego wsparcia, to całkiem sporo. :spoko: Przez resztę dnia Staś sam sobie poradzi w grupie dzieci. Jestem tego pewna :tak: Bo rozumiem, że te dwie godziny z nauczycielem wspomagającym to nie są dwie godziny w ogóle pobytu w przedszkolu?
Julek w masowym jest cztery bez wspomagającego nauczyciela i jak go dziadek o 12.00 odbiera, to nie chce wychodzić. Inna sprawa, że ten wspomagający potrzebny mu bardzo i od września będzie miał, tyle że w innym przedszkolu.
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2014-02-14, 20:16   

W tym cały problem, że przedszkole jest integracyjne/prywatne (nie dostaliśmy się do państwowego) i zgadza się tylko na te godziny, co jest nauczyciel.

Owszem, będę się odwoływać, już nawet wiem, co i jak i gdzie.

Ale mimo wszystko - to irytujące, same orzeczenia załatwiłam dopiero po pół roku, bo PPP miała inną wizję.

Mam nadzieję, że we wrześniu już nam furtki w przedszkolu państwowym nie zamkną i będziemy mieć lepsze warunki opieki.
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5873
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-02-17, 07:40   

Odwołuj się. :spoko: Może przedszkole nie obeznane z zespołem i trochę na wyrost boi się, że bez wspomagającego Staś nie da rady? A przecież da :-)
Powodzenia!
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-02-17, 08:24   

Hm, ale przedszkole dostanie kasę za Twoje dziecko. Jezeli macie orzeczenie o kształceniu specjalnym to za tym idzie kasa i to całkiem nie mała, tak więc nie rozumiem. U nas w prwatnym przedszkolu z tej kasy nawet dyrektorka powiedziała, że rozliczy czesne miesięczne za przedszkole, no i jeszcze zostaje na zajęcia indywidulane z towim dzieckiem, typu rehabilitacja, logopeda itd. Mówię o całkowicie prywatnym przedszkolu. Toć to są pieniądze rzędu strzelam 2-4 tys i co starczy tej kasy na 2 godziny asystenta?
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5793
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-02-17, 08:39   

beticz napisał/a:
Hm, ale przedszkole dostanie kasę za Twoje dziecko. Jezeli macie orzeczenie o kształceniu specjalnym to za tym idzie kasa i to całkiem nie mała, tak więc nie rozumiem. U nas w prwatnym przedszkolu z tej kasy nawet dyrektorka powiedziała, że rozliczy czesne miesięczne za przedszkole, no i jeszcze zostaje na zajęcia indywidulane z towim dzieckiem, typu rehabilitacja, logopeda itd. Mówię o całkowicie prywatnym przedszkolu. Toć to są pieniądze rzędu strzelam 2-4 tys i co starczy tej kasy na 2 godziny asystenta?

Potwierdzam. Znajomej synek z zD chodzi do prywatnego przedszkola i też z tych pieniędzy jest pokrywane czesne i zajęcia i obecność nauczyciela wspomagającego (z tego co pamiętam 5 godzin dziennie).
A pieniądze są bardzo duże. Jeśli dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną (a nasze dzieciaki prawie zawsze tak mają, bo poza zespołem mają jeszcze "coś") to to jest 49 tys. rocznie ! Tyle idzie za dzieckiem do gminy.
Z państwowego przedszkola praktycznie nie ma szans wyciągnąć takiej kasy (gminy nie chcą dawać), ale z prywatnego - owszem. Inaczej się rozliczają.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2014-02-17, 12:18   

[quote="aniak"]
beticz napisał/a:

A pieniądze są bardzo duże. Jeśli dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną (a nasze dzieciaki prawie zawsze tak mają, bo poza zespołem mają jeszcze "coś") to to jest 49 tys. rocznie ! Tyle idzie za dzieckiem do gminy.


I dlatego że w tym roku obkroili Kamila.Ma łączone lekcje z logopedą i to nie jest jedyna rzecz która mi się nie podoba.Za rok nie będę biegała i nie załatwię Kamilowi sprzężenia.

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie hipoterapii.Czy jest jakiś przepis że dziecko nie może mieć wyjazdów na hipoterapię w trakcie lekcji????
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2014-02-18, 09:02   

U mnie w szkole w czasie trwania lekcji ( zajęć edukacyjnych ) nie wolno zabierać
dzieci na inne zajęcia z powodu mn. uczciwego rozliczania czasu pracy terapeuty lub nauczyciela. Jak też policzyć godziny edukacyjne dziecka ?
Żeby uczeń mógł pójść na próbę występu to musiał mieć pisemną zgodę rodzica że się zgadza na zabranie dziecka z lekcji planowych zajęć edukacyjnych.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2014-02-18, 09:50   

Dziękuję Mija za odpowiedz.Myślałam że to jest jakiś wymysł naszego dyrektora.
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-02-18, 18:19   

[quote="zula"]
aniak napisał/a:
beticz napisał/a:

A pieniądze są bardzo duże. Jeśli dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną (a nasze dzieciaki prawie zawsze tak mają, bo poza zespołem mają jeszcze "coś") to to jest 49 tys. rocznie ! Tyle idzie za dzieckiem do gminy.


I dlatego że w tym roku obkroili Kamila.Ma łączone lekcje z logopedą i to nie jest jedyna rzecz która mi się nie podoba.Za rok nie będę biegała i nie załatwię Kamilowi sprzężenia.

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie hipoterapii.Czy jest jakiś przepis że dziecko nie może mieć wyjazdów na hipoterapię w trakcie lekcji????


do zula mamy Kamila

Tak. Jeśli dziecko uczęszcza do szkoły i ma niepełnosprawnośc sprzężoną orzeczoną w poradni to są takie pieniądze na dziecko, przynajmniej tyle powinna dostawać szkoła, ale z uzyskaniem informacji gdzie te pieniądze idą zawsze jest problem - to znaczy my rodzice mamy problem z uzyskaniem tych informacji. Tak wile naszych dzieci miało by orzeczoną niep. sp. ale tylko być może szkoła by dostała większe pieniadze , a uczeń by miał tyle samo zajęć, chodzi mi o zajęcia specjalistyczne ; logopedia, SI itp.

A czy Kamil nie może mnieć zajęć z hipoterapii w szkole jeśli lubi? a czy wogóle macie takie zajecia? w ramach zajęć rewalidacyjno- wspomagajacych. U nas dla Pani to można by było co tydzień zabierać dziecko 2-3 godziny wcześniej i nie było by problemu. Myślę że, to dobra wola pani dyrektor lub nauczyciela. U nas nauczyciele nie śa tacy drobiazgowi. :] :nie:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2014-02-18, 18:59   

A jak jest z tym sprzężeniem? Adasiek ma niedosłuch ucha prawego na poziomie 60 dB i jemu tego nie uznali do subwencji. Pokazywałam w PPP wyniki badań ale to olali, czy może to się nie liczy? Jak jest w Waszych przypadkach? Niedosłuch też jest brany pod uwagę do sprzężenia, czy może tylko pełna głuchota???
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-02-18, 20:28   

wikam napisał/a:
A jak jest z tym sprzężeniem? Adasiek ma niedosłuch ucha prawego na poziomie 60 dB i jemu tego nie uznali do subwencji. Pokazywałam w PPP wyniki badań ale to olali, czy może to się nie liczy? Jak jest w Waszych przypadkach? Niedosłuch też jest brany pod uwagę do sprzężenia, czy może tylko pełna głuchota???


Może jeszcze ktoś się wypowie, ale to nie poradnia decyduje o tym czy jest niepe. sprzężona czy nie tylko bierze się z poradni wniosek i to lekarz wypełnia, ( a niepł sprz . to upośledzenie umysłowe+ właśnie niedosłuch, bądź wzrok, ruch) tylko też poradnia się przed tym broni i nie informuja rodziców o takich możliwościach, oni to mają do powiedzenia :] , :okular:

Tylko jeśli to jest w przedszkolu to czy Adaś przez to będzie miał więcej zajęć dodatkowych w przedszkolu ??. Bo tak to tylko przedszkole się wzbogaci a nie dziecko ;/
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2014-02-18, 20:58   

Dzięki :) Alez jestem zła, bo mnie nie poinformowały baby, że muszę zaświadczenie od lekarza przynieść... W czwartek do nich się przejdę. Ciekawe, czy można teraz jeszcze coś zmienić, albo się odwołać? Orzeczenie dostaliśmy w pierwszych dniach stycznia tego roku. Adasiek chodzi do "zwykłego" prywatnego przedszkola, dla niego zatrudnili oligo... i wiem że miałby więcej zajęć. Muszę powalczyć, bo mam o co!
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-02-18, 21:02   

Moni ty musisz wziąść taki wniosek z poradni i tam będzie napisane o tym ze jest to nie. sprzę. popytaj się jeszcze na zakątku kto i jak to załatwiał, poczekaj może jeszcze się ktoś odezwie, dziewczyny na wcześniejszych postach są co ich dzieci maja nie. sprz.

agakomadowska- widzę ze ma ni. sprz. napisz do niej
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2014-02-18, 21:06   

Wielkie dzięki za rady. Właśnie wertuję zakątek i inne portale. Dostałam takiej adrenaliny, że dobrze że już dziś PPP jest zamknięta, bo jakbym wparowała.... ;) Jeszcze raz dzięki
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu