FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dyna-lingua
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16939
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-01, 21:21   

maj1820 napisał/a:
groszek dziękuję,poczytałam sobie rtroszkę o tej metodzie(wpisałam w gogle) ale nić aktualnego na temat szkoleń czy kursu nie znalazłam.


Ja napisałam jeszcze raz na stary adres ( u góry strony) i czakam czy się odezwą...

Mammamiko podpytaj Panią Małgosię o kontakty , to nigdy nie zawadzi... :roll:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2011-01-14, 15:23   

Dziewczyny/chłopaki czy któreś z Was korzystało z tej metody w terapii waszych dzieciaczków? Rozdając kalendarzyki z apelem o 1%, jedna z biorących powiedziała, że studiuje podyplomowo logopedię i właśnie poznała tę metodę i jej współtwórczynię. Podobno twórcy organizują warsztaty i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci i rodziców. Pani ma mi dostarczyć świeżych informacji, bo niestety strona internetowa nie jest aktualizowana. Ale może któreś z Was wiec coś więcej na ten temat.
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-01-17, 09:09   

Moja majka jest prowadzona tą metodą ale nie przez P. Młynarską, jeśli chcesz sie dowiedzieć coś więcej o wyjazdach musisz tam zadzwonić i najlepiej prosic P. Młynarską.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2011-01-17, 13:06   

A jak sprawdza się ta metoda w przypadku Majki?
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-01-18, 12:49   

Ja sobie chwlę , Majka fajnie zaczyna gadać no i ma fajną logpedkę.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
k-a-s-i-a-online
milczek

Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-02-09, 20:31   

Witam wszystkich :)

Studiuję Logopedię we Wrocławiu, uczę się od autorów metody Dyna-Lingua M.S. Moim zdaniem to wspaniała, uniwersalna metoda! Jest narzędziem umożliwiającym pracę z dziećmi z zaburzeniami mowy i myślenia, bez względu na "etykietkę" jaką dostały przy diagnozie nominalnej (autyzm, zespół downa, afazja, opóźniony rozwój mowy etc.). Ma wiele elementów, można o nich przeczytać w "Psychostymulacyjnej metodzie kształtowania i rozwoju mowy oraz myślenia". Najlepiej u źródła, gdyż przeglądając fora, znalazłam niedokładne opisy, czasem też mylne interpretacje tej metody).

Warsztaty są organizowane co roku, kolejny rozpocznie się od września (sama też się właśnie wybieram - program studiów posiada przedmiot "metoda dyna-lingua", ale jeśli chodzi o pracę z żywym, potrzebującym pomocy człowiekiem, to wolę się certyfikować i mieć pewność, wszystko wykonuję tak jak trzeba :-) ). Z tego co wiem, taki kurs kosztuje 1800 czy 1900zł, a pieniądze z niego idą na utrzymanie ośrodka. Trwa rok (jeden dzień w miesiącu) i jest prowadzony przez profesor Młynarską i doktora Smerekę.

Turnusy rehabilitacyjne to też fajna sprawa.

Punkt 18 regulaminu Zakątek 21
Nie zamieszczaj reklam - zapytaj najpierw o zgodę na ich umieszczenie (info@zakatek21.pl).


Proszę wybaczyć, że tak z zapałem zachwalam : ))) ale naprawdę jestem pełna entuzjazmu, gdy widzę jakie postępy robią dzieciaczki rehabilitowane tą metodą. Poza tym odnoszę wrażenie, że osoby pojawiające się na Placu Macieja stanowią wielką rodzinę. Atmosfera jest niesamowita, a dzieciaki cudowne. Mam nadzieję, że absolwenci logopedii Uniwersytetu Wrocławskiego z powodzeniem "niosą w Polskę" metodę Dyna-Lingua.

Na koniec jeszcze wspomnę o rodzicach rehabilitowanych dzieci. Gdzieś przeczytałam, że nie piszą na forach i że pewnie mają jakiś zakaz : ). Nie sądzę, aby tak było, myślę, że po prostu mają b. mało czasu na pisanie, niemniej jednak zdarzyło mi się przeczytać kilka relacji w internecie :)

mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
pozdrawiam serdecznie i życzę cierpliwości, powodzenia i trzymam kciuki za postępy Waszych pociech!

Kasia
 
 
miludek
milczek

Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-05-13, 09:09   

Witam wszystkich rodziców. Jestem logopedą, obecnie kończę kurs Dyna Linqua M.S. we Wrocławiu. Od trzech lat pracuję tą metodą z moim dzieckiem. Obecnie jestem w trakcie kursu, który kończę w czerwcu tego roku. W czerwcu również uruchamiam gabinet dla chętnych rodziców do pracy tą metodą. Jestem w 100 % przekonana co do słuszności usprawniania dzieci właśnie stosując metodę prof. Młynarskiej i prof. Smereki bo żadna inna nie kształtuje w tak pełny sposób i nie podchodzi tak całościowo do dziecka. Metoda łączy w sobie elementy usprawniania mowy oraz myślenia. Pozdrawiam wszystkich walczących rodziców. Aleksandra Serenda

Pkt 18 regulaminu Zakątek 21
Nie zamieszczaj reklam - zapytaj najpierw o zgodę na ich umieszczenie (info@zakatek21.pl).
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2014-03-17, 13:28   

No i ja tu zawitałam. Nasza miejscowa logopedka co jakiś czas namawia mnie na turnus u p. Młynarskiej, bardziej pod kątem diagnozy i dla wskazówek do dajszej pracy (pobudzić myślenie itp.) Uczyła się u niej, kilkakrotnie była na praktykach podczas turnusów, bardzo ją zachwala. Wolałabym poznać jeszcze opinie rodziców, bo koszt nie mały, turnus 3 tygodnie... Był ktoś na turnusie u tej Pani? Tochę czasu minęło od ostatniego posta więc może nowe wrocławianki coś dopowiedzą.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2014-03-18, 10:15   

Przekokupję internet i trafiłam na tę stronę jakby kogoć interesowało.
:arrow: metoda Dyna lingua, oferta turnusowa, p. Młynarska Wrocław
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu