FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie buciki?
Autor Wiadomość
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-04-18, 21:15   

A czy te buciki robi się na zamówienie? Bo rozumiem, że trzeba zrobic pomiar stopy itp?
My mamy zlecenie na buty memopodobne - niestety sa duuuzo gorsze - sztywniejsze, dłuższe:(
Trudno, jak bedzie trzeba to zapłacimy za nie:( To ponad 400zł za 2 pary. (tzn za Memo)
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-04-18, 21:49   

Aga,to były buty ze skórki,może dlatego takie delikatne.
Jak bedę w Poznaniu,spróbuję podjechać do sklepu i obejrzeć jeszcze inne.
W mojej metropolii można kupować wszystko na zamówienie,a jak tu zamawiać,jak człowiek nie widzi co to jest,a przede wszystkim przecież trzeba dziecku te buty przymierzyć, a nie kupować kota w worku.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-01, 23:07   

Jak byliśmy na kontroli w OWI byli też studenci rehabilitacji z AWF-u i powiedziałam ,że jak kupiłam Maksowi wyższe buty(na jesień) to zaczął gorzej chodzić.Na co pani wytłumaczyła studentom, ze dzieci z obniżonym napięciem mięśni (jeśli tylko nie mają wad stóp) powinny chodzić jak najwięcej boso, a w butach, które nie są zbyt zabudowane,odsłaniają kostkę, tak żeby pracował staw skokowy. Powiedziała, że jak są za wysokie buty to dziecko potrafi się w nich zawiesić jak skoczek narciarski w locie i stopa nie pracuje.
Co do tej zmiany butów to powiedziała, ze Maksio się przyzwyczai ale w domu żeby nadal chodził bez butów. I rzeczywiście już lepiej chodzi i mniej się wywraca.( bo on nie lubi zbyt równych ścieżek ;-) )
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-11-01, 23:09   

Coś w tym jest - Martynka nie lubi zimy, bo ma buty "wysokie" i jakoś tak dziwnie chodzi ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
GRADKA12 
nawijacz

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 863
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-02, 08:52   

Michasiowi też na początku było trudno chodzić w butkach za kostkę, ale już się przyzwyczaił i jest ok. W domu też chodzi na boso (sam zdejmuje kapcie, jakby wiedział, że tak lepiej :lol: )
_________________
MAMA MICHAŁKA 25.05.2005 zD, Dominika i Bartosza
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-11-02, 08:58   

Mój Adaś chodzi nonstop w butach. W domu w sandałkach Piedro a na dwór w kamaszkach. W lato dałam mu trochę luzu, trampeczki, to pani Iwona natychmiast poznała. Zaczoł chodzic jak w płetwach, bosa stopa klapała o podłogę. Jak do tej pory nie mamy zadnych wad postawy. Jest prościutki nóżki też. Ale czy to zasługa butów czy tak ma ten typ to nie wiem
 
 
Wronek 
nawijacz


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 848
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-02, 09:28   

To teraz my coś dorzucimy ze swojego doświadczenia i co nam powiedzieli lekarze. Po pierwsze w żadnym wypadku dla naszych dzieci nie nadają sie buciki ortopedyczne głównie chodzi o nie zginający sie spód buta, ale nie tylko. Polecane buty to "bartek", "ellefanten", rzadziej "mrugała" My zawsze kupujemy buciki bartak jesteśmy z nich bardzo zadowolone, jeden raz tylko dałam sie namówić na sandałki ellefantena (w tym sezonie) i czym prędzej pedziłam do sklepu i musiałam kupić inne, gdyż nie mogłam patrzeć jak dziecko sie w nich męczy. Oliwka potykała sie w tych butach, miały tak grubo nalany spód i przez to taki sztywny że hej. Jedyną zaletą to chyba to że są lekkie, ale ja sie nie dam już nigdy nauówić na tę markę. :-x A teraz na zimę kupiliśmy poraz pierwszy kozaczki ecco. Narazie jestem z nich zadowolona, Oliwka chodzi w nich pięknie mimo że są dość długie, są bardzo leciutkie i cieplusie :jupi: Jeslich chodzi o wygląd to nie są przepiękne bo oni robią wszystkie wzory prawie podobne i różnią sie tylko kolorkami np dla chłopców granatowe a dla dziewczynek czerwone. Mają też membranę gore-tex która chroni buciki przed przemakaniem ale równocześnie pozwala stupce oddychać. Jedynym minusem jest cena (260 zł) ale myśle że warto. :spoko:
_________________
Mama Oliwki ur 12.07.2005 z zD, Nikodema ur.15.04.2009 i Nataniela ur. 31.10.2011
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-11-02, 15:37   

Nam lekarz również zalecił buty Bartka. Są profilowane i co w naszym przypadku bardzo ważne mają szeroki przód przez co szeroko rozstawione palce mają wygodę. Dotychczas zdarliśmy 2 pary sandałków i 2 pary półbutów, teraz czas kupić kozaczki lub ocieplane trapery( widziałam już u znajomych ale nie wiem ile kosztują).
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-11-03, 10:36   

nam też lekarz zalecił chodzenie cały czas w butach a więc w domu sandały bartka, na dwór buty bartka i za chwilę kozaki bartka jak przyjdą mrozy :roll:
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Wronek 
nawijacz


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 848
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 20:10   

A u nas jeśli chodzi o obuwie domowe to jest zalecenie aby chodzić także na boso, a jeśli chodzi o ciapetki to firmy befado (posiedają atest). :-D Nam ortopeda tak zalecił, twierdząc że dziecko każde czy zdrowe czy z ZD nie może cały czas chodzić w bucikach bo stópka też sie męczy. Pytał nawet mnie czy zawsze chodzę po domu w ciapciach, powiedziłam że nie, i dlatego też zalecił aby dziecku dać taką szansę i aby nie katować go cały czas w bucikach. Także jak widzicie ile szkół tyle różnych zadań, trudno sie na coś zdecydować. :-? Najlepiej kierowac sie też swoimi obserwacjami. :spoko:
_________________
Mama Oliwki ur 12.07.2005 z zD, Nikodema ur.15.04.2009 i Nataniela ur. 31.10.2011
 
 
aneta
gaduła


Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 249
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-02-11, 09:24   

Z tymi specjalistami to bywa różnie.Bartkowi też ucieka lewa stópka troszkę do środka na dodatek zaczyna się koślawość kolanek,związana z wiotkością stawów i na ostatniej wizycie lekarz rehabilit.wypisał wniosek na buciki ortopedyczne,jednak ja nie byłam przekonana co do tych butów i po rozmowie z naszym rehabilitantem i lekarzem z poradni wad postawy nie kupuję tych bucików .W naszym przypadku też lepsze mają być te profilowane
_________________
Aneta mama Bartka ur.27.09.2003r z.D. i Nikoliny
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2008-02-11, 20:48   Re: Ortopeda

ania_as napisał/a:
Mój Łuki , gdy go troszeczkę prowadzam trzymając pod paszki, skręca jedną stopkę do srodka. Tak samo jest, gdy "stoi" np. przy piłce. O czym może świadczyć to skrecanie nóżki?


witam po dlugim czasia nieobecnosci:)
faktycznie, po pierwsze nalezy pamietac o wiotkosci stawowej, po drugie - sprawdziłbym czy wszystko ok z bioderkami, po trzecie - nie jestem zwolennikiem bucikow poniewaz na prosta sprawe to one pracuja podczas ruchu zamiast stopy, ktora juz i tak ma zmienijszone napiecie miesni, a po czwarte to polecam cwiczenia NDT- Bobath

pozdrawiam
panpepe
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2008-02-11, 21:22   Re: Ortopeda

panpepe napisał/a:

faktycznie, po pierwsze nalezy pamietac o wiotkosci stawowej, po drugie - sprawdziłbym czy wszystko ok z bioderkami, po trzecie - nie jestem zwolennikiem bucikow poniewaz na prosta sprawe to one pracuja podczas ruchu zamiast stopy, ktora juz i tak ma zmienijszone napiecie miesni, a po czwarte to polecam cwiczenia NDT- Bobath


nam ortopeda zalecił chodzenie w bucikach profilowanych - nie otropedycznych, po zbadaniu bioderek stwierdził że wszystko ok, do tego cały czas ćwiczymy właśnie metodą NDT-Bobath, po 2,5 m-ca widzę "gołym okiem" że kostki są jakby "stabilniejsze" więc pewnie zarówno ćwiczenia jak i buciki przynoszą oczekiwane efekty, w każdym bądź razie nasza rehabilitantka widziała zlecenia ortopedy i położyła nacisk na stópki.
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2008-02-11, 22:28   

U nas znowu koślawe kolanka. W kwietniu 2007 byliśmy u ortopedy. Przy złączonych kolankach przerwa między stopami 17 cm. Zalecił nam buty profilowane "Bartka" (jeżeli by nie pomogło to jeszcze dodatkowo wkładki ortopedyczne - ale nie trzeba było).
Na dzień dzisiejszy przerwa zmniejszyła się do 8 cm.
Tomek nie chce chodzić boso, nawet w domu chodzi w sandałkach profilowanych (pozostałość po sezonie letnim).
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-02-13, 12:00   

Nie wiem, gdzie o to spytać...Nam rehabilitant z kolei polecił buty "Bartek", bo mówi, że może wtedy Piotrek odważy się "puścić", choć wg mnie jeszcze dużo czasu do tego momentu upłynie...Jaki typ buta, jak na rozmiar patrzeć dla takiego małego dziecka, nie wiem, na co zwracać uwagę...
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu