FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rehabilitacja ruchowa W Poznaniu
Autor Wiadomość
jahoda 
mruczek


Dołączyła: 01 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-04, 10:00   

plaza, karolina1
podobno takie słowa mają działać mobilizująco na rodziców, żeby przyłożyli się do ćwiczeń z dzieckiem. Ja jednak byłam wyczerpana psychicznie po wizycie u niej, tym bardziej, że informacja o zd była bardzo świeża i jeszcze nie byliśmy z nią oswojeni, a tu doszło porażenie mózgowe :wow: . Na szczęście diagnoza MPDz się nie potwierdziła i teraz jak komuś o tym mówię to robi wielkie :wow: . Ja do tej pani już nie pójdę i na każdym kroku ostrzegam innych rodziców. Może to i dobry specjalista (ja nie polecam) ale człowiek żaden.
Na wiadomość, że Szymek jest naszym pierwszym dzieckiem powiedziała "jesteście młodzi, będziecie mieli jeszcze dużo dzieci" :evil: .
Szkoda mi tylko tych pierwszych - staconych - i już nie do odzyskania miesięcy życia naszego dziecka. Własnie takie słowa pogłębiały problemy z akceptacją całej sytuacji. Gdyby człowiek mógł cofnąć czas i wiedzieć to co wie teraz, takie słowa napewno bolałyby mniej...
_________________
Magda - mama Szymka 15.04.2005 r.
Nie umiemy przewidywać najistotniejszego. Każdy z nas zaznał w życiu największych radości wtedy, kiedy nic ich nie zapowiadało.
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2009-02-04, 10:26   

To ja jeszcze słowo o zajęciach u logopedy z Bartka Pani Marysi.
Temat wątku trochę nie pasuje ale już pisałyśmy o niej w tym miejscu.
Ma w gabinecie program logopedyczny "Mówiące obrazki", o którym pisała Bety tutaj

Byłam dziś u niej z Jaśkiem i ćwiczyliśmy m.in. na tym programie.
Program fajny. Przerabialiśmy zwierzęta i jakie dźwięki wydają.

Wg Pani Marysi niektóre części tego programu są dla trochę starszych dzieci.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-02-04, 21:37   

oto właśnie mi chodziło Jahoda że to nie był kopniak tylko załapałam mega dolinę, bo dla mnie sprawa zD była jeszcze bolesna, niestety teraz też żałuję tych pierwszych miesięcy we łzach ;-) ale może działało to oczyszczająco
oj chyba zbaczam z tematu :papa:
podsumowując: młode mamy z Poznania uwaga na panią Maciejewską i jej diagnozy! ;/
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
izab 
nawijacz

Dołączyła: 17 Sie 2008
Posty: 651
Wysłany: 2009-02-04, 23:15   

Nie byłam u tej Pani ,ale byłam umówiona ,dobrze że to spotkanie niedoszło do skutku , a swoją drogą jej namiary dostałam od kilku osób :?:Wszystkim bardzo zależało żebym do niej się udała ( taki fachowiec)Wybraliśmy ostatecznie Kościan ,właśnie zaczeliśmy ,narazie jesteśmy zadowoleni,ludzie mili,rzeczowi,idą na rekę.żadnego dołowania człowieka i wymądrzania,a zanim nas przyjeli małą obejrzała Pani Dotor ,zdecydowała ile czego i na co małej można pozwolić przy wadzie serca.
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2009-02-05, 09:34   

Izab, napisz coś więcej o tym Kościanie. My mamy stosunkowo niedaleko do Kościana, może też byśmy skorzystali. Chodzicie tam na rehabilitację ruchową czy jeszcze coś więcej? Czy można uczestniczyć w jakiś zajęciach po południu?
Może coś byś poleciła?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
izab 
nawijacz

Dołączyła: 17 Sie 2008
Posty: 651
Wysłany: 2009-02-05, 11:14   

O Kościanie dowiedziałam się od rehabilitantki ,która zaprosiłam prywatnie do domu(bardzo fajna ,uczenica P.Macjejewskiej,niechciała prowadzić małej,specjalizuje się w starszych dzieciach,ona podobnie jak położna polecała mi wyżej wymienioną Panią,albo ośrodek w Kościanie).Z powodów serca zgłosiliśmy się tam dopiero jakieś trzy tygodnie temu ,zostałyśmy umówiona kilka dni później na wizytę u Pani doktor ,która małą zbadała zrobiła wywiad jak mała się zachowuje w domu. na następny tydzień miałyśmy już zajęcia, ponieważ mam kawałek-lepiej jednak jak do Poznania,logopedę i psychologa spasowano nam z terapętą ,tak wiec ,w poniedziałek mamy logopedę i ćwiczenia ruchowe,a w czwartek psychologa i jeszcze raz ćwiczenia - proponowano nam zajęcia trzy razy w tygodniu ,ale te dojazdy :-? ,pracują także popołudniu :spoko: co uważam za bardzo super.Taką salę doświadczeń jak na linkach pokazywała Alicja widziałam na pierwszych zajęciachz logopedą.Adres kościan ,ul.Baczkowskiego 11a, telefon tel.: 65 512 12 70
Jak się umawialiśmy wystarczyło skierowanie od rodzinnego ,ale teraz trzeba mieć od neurologa,najlepiejjednak zadzwoń .
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-02-05, 12:25   

izab,możesz podać pełną nazwę tego ośrodka.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
izab 
nawijacz

Dołączyła: 17 Sie 2008
Posty: 651
Wysłany: 2009-02-05, 14:49   

Ośrodek Rehabilitacjyjny dla Dzieci i Młodzieży w Kościanie
Jednostka opieki stacjonarnej
ul. Bączkowskiego 11a, 64-000 Kościan
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-09, 23:06   

Wracam do tematu nowej logopedki z "Bartka"...
Pani Marysia nie prowadzi prywatnej praktyki i tylko przyjmuje na Os. Piastowskim do godziny 14.00.
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2009-02-10, 15:43   

dzieki za info edith
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-02-11, 21:37   

ja pisałam w innym wątku w Kościanie mamy też salę doświadczania świata a ludzie są super my korzystamy też z masażu oprócz Bobathów, pracuja do 18 !!!!!! i dopasują plan do Waszych możliwości, skierowania jak napisano wcześniej
jestem z okolic Kościana chętnie służę pomocą i spotkam się :) ale o tym w innym wątku :)
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-12, 23:39   

Cześć posta została usunięta.

mimi3 :idea: Przywołuję Cię do porządku. Mamy sobie polecać lub odradzać miejsca na rehabilitację i specjalistów - ale bez ich obrażania!
kabatka


a apropo stowarzyszenia kilka lat temu był taki fajny rehabilitant Janusz, czyli że On nadal tam pracuje? super! bardzo dużo nas nauczył ;)
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
ladybirdka 
gaduła


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 313
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-20, 18:51   

Dziś dostałam wiadomość z informacją,że w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji cały czas mają miejsca na zabiegi dla dzieciaków i proszą,aby rozpropagować tę informację wśród rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, także propaguję ;-)

"Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji to ośrodek zatrudniający profesjonalną kadrę, oferujący pełną gamę zabiegów i kompleksową opiekę. Jest on całkowicie pozbawiony barier architektonicznych, dysponujący dużym parkingiem. Mieści się on w IV trybunie Stadionu Miejskiego na ulicy Bułgarskiej.

Zadaniem ośrodka jest wspieranie osób niepełnosprawnych i ich najbliższego otoczenia w zmaganiu się z trudami życia codziennego. Realizujemy to świadcząc specjalistyczne, kompleksowe, profesjonalne usługi w zakresie:

- fizykoterapii (magnetoterapia, laseroterapia, naświetlania, elektroterapia, ultradźwięki, krioterapia)

- masaże (leczniczy, limfatyczny, relaksacyjny)

- hydroterapia

- kizyneterapia

oraz konsultacje lekarzy różnych specjalizacji, psychologa, pedagoga i pracownika socjalnego.

Dzieci i młodzież do 30 roku życia mają okazje skorzystać do końca roku nieodpłatnie ze wszystkich zabiegów i konsultacji. Warunkiem jest zameldowanie w Poznaniu oraz udokumentowane leczenie.

W celu rejestracji należy dzwonić w godzinach od 9 do16 pod numer: 664 447 879 lub 61 868 76 88 ."
_________________
Kamila - mama Filipka ur.15.04.2008

Filipek
Filipkowe nagrania
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-20, 19:12   

Kamila, chodzicie tam :?:
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
ladybirdka 
gaduła


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sie 2008
Posty: 313
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-01-20, 22:22   

Jeszcze nie, bo szczerze mówiąc do dziś myslałam, że pewnie skoro to bezpłatne to już wszystko zajęte... A tu dostałam dziś taką wiadomość i skontaktuję się, aby umówić się na coś.
_________________
Kamila - mama Filipka ur.15.04.2008

Filipek
Filipkowe nagrania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu