FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sześciolatki do szkoły?
Autor Wiadomość
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-11, 20:10   

Dziękuje,zastanawiam się tylko czy jeśli zerówka jest obowiązkowa to czy w takim razie wójt musi się zgodzić,bo chciałabym żeby poszła juz do zerówki przy szkole specjalnej,gdzie w przyszłości pójdzie a nie stety zerówka jest w innym rejonie,u nas jest tylko dla zdrowych dzieci,ja jednak chciałabym żeby Nicolka miała do czynienia z innymi dziećmi podobnymi do siebie,a nie tylko wśród takich które zawsze będą lepsze od niej.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2010-03-11, 23:13   

Karolina jeśli Nicola jest w gr.integracyjnej to może zostać w przedszkolu jeszcze 2 lata. Może iść teraz do zerówki przedszkolnej i powtórzyć ją jeszcze raz w przyszłym roku. Potem możesz ją zapisać do szkoły specjalnej ( ewentualnie za rok po zerówce) lub masowej. Dzieci , które chodzą do gr. specjalnych w przedszkolach mogą być odraczane do 10 roku życia. U nas takie przepisy obowiązują.
Jarek jest w wieku Nicoli i ja mam podobny problem. Chciałabym żeby już od września poszedł do szkoły, ale u nas przy szkole specjalnej nie ma jeszcze zerówki i muszę go chyba zostawić w przedszkolu.Druga sprawa to nie mam pojęcia jakie dostanie orzeczenie i czy przyjmą go do szkoły życia.
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-11, 23:46   

Tu właśnie jest problem,moja Nicolka w tej chwili chodzi do zwykłego przedszkola ponieważ u nas w miejscowości gdzie mieszkamy nie ma integracyjnego,najblizsze przedszkole i zerówkę z gr integracyjna mamy około 20 kilometrów od nas,jak chciałam ja posłac tam to wójt się nie zgodził bo powiedział że oni maja dopiero od wieku szkolnego obowiazek ,a przedszkole nie jest obowiązkowe,więc nie miałam wyjscia poszła do zwykłego,ale Pani chce ją zostawic kolejny rok w starszakach,i tak się zastanawiam czy jeśli od zerówka jest juz obowiązkiem szkolnym to może mam szanse posłać ja do zerówki gdzie jest gr integracyjna,zawsze to odział gdzie znają się na sprawie mają zajęcia itd a jednak w zwykłym przedszkolu zawsze będzie tą gorsza,no i tak myślę czy ona sama nie czuła by się lepiej wśród dzieci które tez mają jakieś problemy,mniejsze czy większe,nie wiem czy dobrze mysle ale nasuwa mi się jeszcze taka myśl że jeśli ona po raz kolejny zostaje w tej samej grupie to czy to tez nie jest dla niej jakąś traumą jednak jej grupa odchodzi a przychodzą nowe dzieci mniejsze,a ona ciągle tam zostaje,i jeszcze jedna myśl czy to nie jest tak że Pani chce ja tak zostrawiac ile się da bo ona nic nie traci,ja płace bo to prywatne przedszkole a nie ma z nia problemu,a do zerówki z gr normalną sie nie nadaje.Więc czy lepiej żeby tkwiła w tym samym miejscu czy lepiej isc do przodu,juz sama nie wiem co robić.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2010-03-12, 00:28   

Hmm...nie wiem co ci napisać,bo nie do końca rozumiem jak to u was jest. :nzastanawianie:
Jeśli jesteś przekonana,że chcesz posłać Nicolę do przedszkola oddalonego o 20 km od domu , gdzie jest gr. integracyjna to myślę, że wójt powinien się zgodzić ( bo jak wiemy zerówka jest już obowiązkowa wg. przepisów). Rozumiem ,że zerówka ta jest przy szkole specjalnej , do której myślisz w przyszłości posłać córeczkę, czy tak?
W przedszkolu ,do którego obecnie chodzi Nicola nie ma zerówki? Bo jeśli jest to druga opcja jest taka ,że przecież mała nadal może iść ze swoją grupą i ewentualnie zostać jeszcze rok , powtarzając zerówkę.
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-12, 17:46   

Tak chciałam ją posłać do zerówki oddalonej o 20kil z tego względu że jest tam gr integracyjna,a w tym przedszkolu którym teraz jest Pani nie chce ją puścić do zerówki ponieważ twierdzi że się nie nadaje.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-03-14, 06:50   

Ale dlaczego się nie nadaje? Czy w grupie jest tak dużo dzieci, że nie byłaby w stanie Nicolki przypilnować i pomóc?
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-14, 13:18   

Pani twierdzi że sobie nie poradzi,bo tam dzieci juz więcej pracują przy stoliczkach,a moja Nicolka nie usiedzi przy stoliku zbyt długo,zresztą tak samo było z przejściem z maluchów do starszaków,też Pani chciała ją zostawić w maluchach,ale nie dałam się i powiedziałam że się na to nie zgadzam ,więc wzięła ją do starszaków i powiedziała że zobaczy czy sobie poradzi.
I właśnie to mnie zastanawia,czy poprostu nie chcą się wysilać,i dlatego idą na łatwiznę zostawiając ją w tej samej grupie,tylko czy to jest dla niej dobre,mi wydaję się jako matce że powinnam zrobić wszystko żeby szłą do przodu a nie stała w miejscu.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2010-03-14, 13:41   

Mnie się wydaje że jeżeli zostawisz ją rok to nic nie stracisz.
Ja na pewno swoją Natalkę zostawię rok dłużej w przedszkolu w maluchach. :-)
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-15, 00:03   Re: Sześciolatki do szkoły?

Marta Witecka napisał/a:
Majstrowanie przy szkole
Leszek Śliwa

[...] Uzasadniając posyłanie sześciolatków do szkoły, mówi się o wyrównywaniu szans. Rodzice biorą to za dobrą monetę i zapewne dlatego protesty są nieliczne, choć Karolina i Tomasz Elbanowscy, dziennikarze prowadzący portal internetowy www.ratujmaluchy.pl, zebrali pod apelem o wstrzymanie reformy 18 tys. podpisów.

źródło



No i ruchy pozorowane wykonane, społeczeństwo z tematem po kawałku oswojone, można im pokazać gest Kozakiewicza: obywatelski projekt odrzucony
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-06-15, 06:08   

Kto pierwszy wstanie ten rządzi, czyli i tak zrobią z nami co chcą i tak. ;/
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kropka79 
gaduła

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 343
Skąd: Białogard
Wysłany: 2012-06-19, 11:18   

My mamy jeszcze dwa lata ale poważnie sie obawiam. Z grupy Maciusia dwoje dzieci idzie od września do szkoły, maja po 10 lat a Maciuś musiałby iść w wieku 8. Mam nadzieję, że do tej pory zacznie rozmawiać tzn. że zdecyduje się rozmawiać bo zwyczajnie się leni. Jest to opinia pani z przedszkola i naszej logopedy ale pokrywa się z moją.
_________________
mama Mateuszka ur.28.08.2000 i Maciusia
z ZD ur. 18.09.2007
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-06-20, 11:18   

Mój Mikołaj ma 6lat, na początku zapisałam go drugi raz do zerówki ale potem przeniosłam do pierwszej klasy.
W naszej szkole zgłosiło się dużo rodziców z sześciolatkami i została utworzona klasa tylko dla nich. Cieszę się, bo mimo iż do zerówki chodził z siedmiolatkami to miałam obawy czy się w pierwszej klasie odnajdzie.
Wczoraj mieliśmy zebranie pierwszoklasistów, dyrektor wyczytywał nazwiska uczniów, dzieci wychodziły na środek, podchodziła do nich ich nowa pani i zabierała do klasy, w której od września będą się uczyć. Tam sie z nimi poznawała i dała im karteczki, robiły ślaczki, rysowały, śpiewały piosenki, a my rodzice mieliśmy pogadanki z psychologiem i dyrektorem.
Potem poszliśmy do klas i z wychowawcą mieliśmy spotkanie.
Pani powiedziała, że przez pierwsze dwa miesiące dzieci nie będą całej godziny lekcyjnej sziedzieć w ławce, jak zobaczy, że się nudzą lub są juz zmęczone to pójdą na spacer lub usiądą na podłogę i się zajmą czymś bardziej ciekawym. Tak u nas robią z wszystkimi pierwszoklasistami co roku.
W naszym mieście są cztery szkoły podstawowe ale tylko nasza tak robi i tylko nasza zaprasza na spotkanie rodziców z dziećmi.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9718
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-06-20, 11:55   

Widzisz Ewa, to jak będą sześciolatki funkcjonować w szkole zależy tylko i wyłącznie od placówki. Pomysł wysłania dzieci wcześniej do szkoły nie jest głupi (ja jestem jak najbardziej za) Ale w większości przypadków funkcjonuje to na fatalnym poziomie ze szkodą dla dzieci (i dla tego jestem przeciw) ;-)

Jednak jak ktoś ma dostęp do placówki nastawionej na dobro dziecka, to jak najbardziej powinien sześciolatka do szkoły wysłać.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-06-20, 14:18   

Ja na początku też nie chciałam go dawać do pierwszej klasy, ale zauważyłam, że zaczął się już nudzić, umie literki, liczyć w pamięci, dodawać i odejmować do dziesięciu, , głoskuje i nawet zaczął dzielić wyrazy na sylaby.
Sam chce się uczyć, jak mają w zerówce angielski to przynosi do domu karteczki z nowymi słówkami i chce by go przepytać.
Gdyby jeszcze rok chodził do zerówki pewnie zanudził by się bo miałby z tą samą panią, to samo.
Najbardziej bałam się czy wysiedzi te 45min. w ławce.
Jest chętny do nauki, ciekawy wszystkiego, lubi ogładać programy przyrodnicze więc myślę, że nie popełniamy błędu dając go rok wcześniej do szkoły, co bedzie to się okaże później.
Szkoła wyszła na przeciw dzieciakom i mam nadzieję, że Mikołaj będzie zadowolony.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-16, 09:56   raport pieciolatki w szkole

Oto raport przygotowany przez Fundację Rzecznik Praw Rodziców , który przedstawia skutki objęcia obowiązkiem edukacji dzieci pięcioletnich. Dokument opublikowany kilka dni temu. Jest dostępny tutaj

jest także wersja anglojęzyczna ;-) tu
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu