FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sześciolatki do szkoły?
Autor Wiadomość
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2013-04-11, 09:43   

Rodzice odwołują reformę

Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców 8 stycznia 2013 roku rozpoczęły zbiórkę podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum edukacyjne "Ratuj Maluchy i starsze dzieci też!". Do 1 czerwca potrzeba minimum 500 tysięcy podpisów.
Jednym z głównych celów inicjatywy jest ostateczne odwołanie przez rząd reformy obniżenia wieku szkolnego.
źródło i formularze do zbierania podpisów
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-08-30, 13:14   

Dzisiaj onet.pl podał, że sejm przyjął poprawkę dotyczącą obowiązku szkolnego sześciolatków. W 2014 roku obowiązkiem szkolnym będą objęte sześciolatki urodzone w pierwszej połowie roku. Mam w związku z tym pytanie o dzieci z orzeczeniami. Czy np. nasze dzieciaki z ZD w 2014 roku też będą podlegały takim samym regułom? Bo jeżeli tak, to w 2014 roku obowiązek szkolny obowiązywałby 8-miolatki urodzone w pierwszej połowie roku kalendarzowego. Może ktoś coś na ten temat wie?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-08-30, 13:52   

czyli w przyszłym roku moje chłopaki idą razem do 1 klasy :-)
będą prawie jak bliźniaki
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-12, 10:54   

Posty o odraczaniu dzieci z orzeczeniem :arrow: są w tym miejscu.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gippler 
milczek

Wiek: 43
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 6
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-11-19, 02:11   

Od kiedy to rząd ma decydować i nam z góry zabierać naszym dzieciom dzieciństwo... ja tego nie rozumiem...
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-09-19, 16:43   

Zdaje sobie sprawę z tego, że generalnie reformą rodzice nie są zadowoleni, Hani rówieśnicy zostali jeszcze w zerówce, ale nawet sobie nie wyobrażacie jak nam to było na rękę. Odbębniliśmy tą beznadziejną zerówkę w publicznym przedszkolu, z którego Hania oprócz uspołecznienia nie wyniosła nic. Od 1 września jest uczennicą 1 klasy szkoły specjalnej. Jak niczego jestem pewna, że to była dobra decyzja. Chyba pierwszy raz w życiu. Zawsze wszystkie decyzje, które podejmowałam były takie na wyczucie, nie byłam przekonana, czy nie ryzykuje za bardzo i takie tam.
Teraz patrząc na nią jaka jest zadowolona, szczęśliwa, chętna do pracy. Z radością do szkoły wychodzi, wraca uśmiechnięta. Chciałabym tylko taką ją oglądać :-)
Ogromna satysfakcja dla mnie i radość. Pomijając już zajęcia, kadrę, wychowanków, rozrywki jakie im organizują... Chwilo trwaj ;-) Nie taki sześciolatek z dałnem w pierwszej klasie straszny jak go malują ;-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-09-24, 20:59   

Marta w końcu nie użerasz się z kadrą i Hania wreszcie zadowolona.
Należało wam się :jupi:
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-10-03, 09:24   

Witajcie serdecznie.
Moja Zuzia nadal chodzi do przedszkola ale w następnym roku musi iść do szkoły gdyż nie będzie miejsc w przedszkolu i dyrekcja dostała rozporządzenie ,że wszystkie 6-latki mają iść do pierwszej klasy. Jestem przerażona gdyż moja Zuzu nie nadaję się na pójście do pierwszej klasy:-(( U nas nie ma szkoły specjalnej , jedynie podstawowa z oddziałami integracyjnymi. Moja Zuzia jeszcze nie jest gotowa do pójścia do takiej szkoły, nie mówi itp. jestem przyłamana bo nie wiem co robić ? Czy może ktoś z Was mi coś podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczna.
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5875
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2014-10-03, 10:06   

Chyba możesz postarać się o odroczenie w przychodni psychologiczno-pedagogicznej właściwej dla twojego miejsca zamieszkania. Na podstawie dokumentu stwierdzającego niegotowość twojej córki do podjęcia nauki w szkole, gmina/dyrekcja przedszkola nie ma prawa wysłać dziecka do szkoły.
Poczytaj sobie :arrow: o odraczaniu szkoły
Powodzenia :-)
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2014-10-03, 16:28   

Wera czy Zuzia ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z PPP?

Jeśli tak to możesz w zasadzie sama zdecydowac że Twoje dziecko zostaje w przedszkolu. Dzieci z orzeczeniem mogą byc w przedszkolu do ósmego roku życia.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2014-10-03, 18:04   

Jaś ma orzeczenie. Chodził do przedszkola specjalnego do 8 roku życia ale dokument odroczenia był potrzebny, taka formalność. Wystawiony był przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. U nas było tak że panie z poradni przyjechały do przedszkola do dzieci i odbywało się to bez obecności rodziców.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-10-03, 21:58   

Kochani ja wiem, że mogę się starać o odroczenie ale w przedszkolu mi trują, że nawet jeśli będę miała odroczenie nie będzie miejsc dla naszych dzieci gdyż w grupie może być tylko pięcioro dzieci niepełnosprawnych. Jestem przyłamana bo nie wiem co dalej będzie? Ja będę starała się o odroczenie ale jeśli przedszkole już teraz mi mówi, że miejsc nie będzie to co wtedy? Zuzia ma orzeczenie o kształceniu specjalnym. Nie podoba mi się to co robią tu ... Martwię się o swoja niunie
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-10-05, 14:42   

Wera może napisz maila na stronie www.monitoringobywatelski.firr.org.pl gdzie przyjmowane są zgłoszenia o problemach w obszarach takich jak: między innymi edukacja.

Odpowiedzą Ci - wg mnie dyrekcja przedszkola nie ma prawa wyrzucić Twoje dziecko z przedszkola dlatego tylko, że będziesz miała odroczenie, chyba że jest na to jakaś podstawa prawna, dowiesz się u źródła czy prawnie tak mogą zrobić...bo może to przedszkole po prostu nie chce mieć starszych dzieci niepełnosprawnych, żeby nie psuć ogólnego wizerunku przedszkola, że chodzą tam upośledzone dzieci, które są odraczane...Prawo mówi, że nasze dzieci mogą być w każdej placówce oświatowej. Zakaz to wykluczenie! Możesz od nich żądać na piśmie podstawy prawnej dlaczego Twoje odroczone dziecko nie będzie mogło dalej być przedszkolakiem w ich przedszkolu. Ale czy to warte zachodu...? Musisz ocenić sama. Ja uciekam z miejsc gdzie nie chcą mojego dziecka. Nic na siłę!

Ja moją Anię na początku tego roku odroczyłam od obowiązku szkolnego do 10 roku życia, Ania ma teraz skończone 8 lat ale u nas nie było problemu, by Ania została w przedszkolu. Ania chodzi do przedszkola specjalnego.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
  
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-05-29, 15:11   

Jeśli to nie ten wątek to proszę o przeniesienie.Jak to jest bo ja już tyle opinii że już sama nie wiem jak to jest. Moja Nikola od września ma iść do pierwszej klasy w wieku 6 lat, byliśmy w poradni i tam na podstawie przeprowadzonych badań doszli do wniosku że się nadaję do szkoły, natomiast nauczycielka Nikoli wręcz przeciwnie.Mimo dostania odmowy o odroczenie czy jest coś takiego że dyrektorka mimo tej opinii może odroczyć ją?Ja właściwie już sama nie wiem, jedni mówią tak a drudzy tak.
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu