FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzeba rehabilitacji - czy zawsze
Autor Wiadomość
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2008-11-17, 21:44   

tez sie zastanawialam do kiedy chodzi sie na rehabilitacje,ale chyba warto.Teraz cwiczymy z Sandra prawidlowe ustawianie stop przed nauka chodzenia-rehabilitantka powiedziala ze dzieci z ZD czesto wykrzywiaja stopy do srodka.Mamy zalecone odpowiednie cwiczenia i specjalny sposob ,,wiazania,, stop stosownymi bandazami.Przyznam,iz widze duza poprawe.Sandra w przyszlym roku pojdzie do przedszkola :jupi: w szkole dla dzieci z roznym uposledzeniem.Dzis bylismy na wizycie,oferuja nam basen na zmiane z sala gimnastyczna co tydzien,zajecia z ergoterapeuta,fizjoterapeuta itd.Jestem zachwycona :tak:
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2008-11-20, 22:47   

Bylam wczoraj u ortopedy i okazalo sie, ze Hanus ma stawy biodrowe bardzo slabe, cos tam sie nie zageszcza, cos tam nie twardnieje i tyle zrozumialam. Dostalam zlecenie na szelki pawlika. Zastanawiam sie teraz czy moze oprocz rehabilitacji ogolnej na budowanie napiecia mioesniowego mozna juz teraz zaczac jakas na te stawy?? P. doktor powiedziala, ze jasne, pojdziemy na rehabilitacje na miesiac 2-3 razy w roku. Ale moze juz teraz mozemy cos dzialac? nie mam pojecia dlaczego tak jest. Kazdy lekarz, do ktorego pojedziemy zawsze cos wynajdzie... Biedna ta moja Hanulka... Tak musi sie meczyc...
 
 
sylwucha 
mruczek

Wiek: 46
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 57
Skąd: Mragowo
Wysłany: 2009-12-16, 08:36   

Uważam że nasze dzieci powinny być stale pod systematyczną opieką i kontrolą lekarza rehabilitacji,my tak robimy czy jest ok. czy cos sie dzieje szybciej to można wykryc fachowym okiem lekarza,sama czuję się przez to spokojniejsza.
_________________
Sylwia,mama Tomcia 18 lat z zD , Mateuszka 10 lat i Krzysia 3 latka
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2009-12-16, 10:35   

Nasza p. rehabilitantka oznajmiła nam,że Amka kończy cwiczenia w styczniu,boje sie troche,zę to za szybko.Chociaz Amka na zajeciach to robi prawie wszystko sama,bo nie daje prowadzic sie rahabilitantce.Chodzimy dodatkowo na zajecia sensoryczne i Amka tam też bardzo adnie sobie radzi,ale wiadomo,pomagam Jej.Ma treraz 2 lata i 4 miesiace,jak jest u Was?
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-12-16, 10:40   

nam już podziękowali w październiku bo Zuza bardzo płakała, czyli jak miała skończone 13 m-cy-jestem wściekła, a ponoć mają tak dużo dzieci, że muszą ograniczać jakoś i biora maluszki, albo z gorszymi dysfunkcjami
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-12-16, 10:45   

Myślę, że oczywiście rehabilitacja jak wszystko inne to indywidualna sprawa. Jeśli chodzi o rehabilitację ruchową to zależy chyba też od napięcia mięśniowego, czy dziecię nie ma czasem dysplazji :roll: albo jakiś innych problemów. Ale myślę, że oczywiście rehabilitacja jest bardzo ważna, tylko nie możemy zabierać z tego powodu dzieciom szczęśliwego dzieciństwa. Nie chciałabym żeby Hanka pamiętała tylko ćwiczenia i płacz :nie:
Czasami zamiast ćwiczeń wolę po prostu poczytać książkę małej czy np. pobawić się wspólnie :tak:
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2009-12-16, 11:11   

My zakonczylismy gimnastyke bo ma ja teraz w przedszkolu a w przyszlym roku zaczynamy ergoterapie(mimo, ze w przedszkolu tez jest)
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-12-16, 11:52   

Rehabilitacja ruchowa na pewno jest potrzebna, ale wydaje mi się że nie za wszelką cenę.
Jak dziecko nie chce współpracować to chyba i tak nic z tego nie będzie. Pamiętam jak rehabilitant zmuszał Julkę do czworakowania, a ona okropnie protestowała i nic z tego nie wychodziło. Zaczęla chodzić i jak się nacieszyła tą umiejętnością to teraz też czworakuje.
A jak zaczęła chodzić to juz żadna rehabilitacja nie jest jej potrzeba, bo cały czas jest w ruchu i to chyba najlepsza rehabilitacja.
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-12-16, 12:12   

Bataga napisał/a:
A jak zaczęła chodzić to juz żadna rehabilitacja nie jest jej potrzeba, bo cały czas jest w ruchu i to chyba najlepsza rehabilitacja.


Agata, ale tu chodzi o wypracowywanie poprawnych wzorców. I dlatego ja wracam na rehabilitację ruchową po nowym roku.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-12-16, 12:41   

Iga, poprawne wzorce jak dziecko juz chodzi tzn co ? Poprawna sylwetka, chód?
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9746
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-12-16, 13:00   

No chyba tak. Majka jak chodzi to się kołysze, albo głowa do przodu tyłek za nią. Niepodoba mi się to, więc zaczynamy z powrotem ćwiczyć. Wcześniej mówiłam sobie, że się uczy i jak już się nauczy to będzie ok. Ale nie jest. W zasadzie to zmarnowałam 1,5 roku.
Tylko, że moim podeściem do Zespołu Agata się nie kieruj, bo ja jestem dziwna :-(

I jak ona tak będzie brnąć w to swoje chodzenie to za 10 lat będzie chodzić totalnie źle.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-12-16, 14:00   

Prawda Iga prawda, nasza neurolog badając Hankę mówi 5 odruchów uzyskanych w tym 4 nieprawidłowe, czyli trzeba od początku powoli i dokładnie. Żmudna robota, ale być musi akurat to.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-16, 19:53   

:arrow: We wcześniejszym poście też właśnie wspominałam o tych złych wzorcach. Alicja pisała, że Jaga mimo 12 (teraz 13) lat, jednak nadal chodzi na gimnastykę (jak zwał, tak zwał - chodzi o ćwiczenia ruchowe pod okiem specjalistów).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
MamaKuby 
nawijacz
Asik


Wiek: 46
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 565
Skąd: Warszawa Mokotów
Wysłany: 2009-12-16, 20:18   

Bataga napisał/a:
Rehabilitacja ruchowa na pewno jest potrzebna, ale wydaje mi się że nie za wszelką cenę.
Jak dziecko nie chce współpracować to chyba i tak nic z tego nie będzie. Pamiętam jak rehabilitant zmuszał Julkę do czworakowania, a ona okropnie protestowała i nic z tego nie wychodziło. Zaczęla chodzić i jak się nacieszyła tą umiejętnością to teraz też czworakuje.
A jak zaczęła chodzić to juz żadna rehabilitacja nie jest jej potrzeba, bo cały czas jest w ruchu i to chyba najlepsza rehabilitacja.

A ja lekko zaprotestuje. Ja z tych wrednych matek, serce mi się krajało jak Kuba uczył się raczkować, ale się nauczył! Teraz chodzi i już nie czworakuje, nigdy nie próbował nawet do tego wracać. Rehabilitant mówi, że dlatego że bardzo dobrze radzi sobie z chodzeniem i jest to dla niego wystarczająco szybki sposób żeby wszędzie dotrzeć.
Cały czas ( a ma 2 i pół roku) chodzi na rehabilitację 2 razy w tygodniu. Teraz ćwiczy prawidłowa pracę stóp i lepszą jakość chodzenia. Poza tym oczywiście mięsnie brzucha i równowagę. Nieprawidłowe u Kuby jest np. to że wchodząc na schody zawsze idzie prawą stopą do góry a lewą tylko dostawia, taki jednostronny chłopczyk ;) Poza tym buja się na boki jak idzie. Jak ktoś go widzi pierwszy raz to od razu ma odruch żeby go ratować przed upadkiem.

A OWI pozbawiło Kubę rehabilitacji jak zaczął chodzić, chociaż nasza rehabilitantka nawet tego nie widział tylko usłyszała od innej, u której byliśmy na konsultacjach, o! I za to lubię Owi szczególnie ;) Ale że to moje dziecko a nie OWI, od urodzenia poza pobytami szpitalnymi nie miało chwili przerwy w rehabilitacji.

Jak chodzi o złe wzorce, jest tak jak pisała Kabatka troszkę wcześniej. U dzieci z zD ( a może u wszystkich z obniżonym napięciem) występuje zjawisko tzw. kompensacji i one osiągają każdy cel (etap rozwoju ruchowego) tyle że własnymi metodami, używając tych mięśni które im na to pozwalają a przy tym koślawiąc się, wypracowując asymetrię inne.
_________________
Mama Kuby ur. 17.05.2007
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2009-12-16, 20:26   

Od pewnego czasu znów oddaję Michała na fizykoterapię z kaprysu własnego i pani doktor, która nie potrafi się do niczego przyczepić, jeśli chodzi o jego sylwetkę i chód, ale twierdzi, że dziecko musi mieć 3 godziny zajęć, takie są odgórne zarządzenia, więc do logopedy i "Weroniki" dołożyła ćwiczenia fizyczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu